Skocz do zawartości

Nagłośnienie małego pokoju 12m2 - Jakie 5.1 ?


Rapik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może doradzicie mi coś w kwestii nagłośnienia mniejszego z pokoi - (ok.3m x 4m). Do tej pory miałem zestaw kina domowego Sony STR-K740P, ale niestety ampli odmówił posłuszeństwa, w związku z tym chciałbym coś 'nowego'.

Sprzęt w miarę uniwersalny - muzyka i filmy z PC, ale także chcę podpiąć TV.

Zdaje sobie sprawę że najlepszym rozwiązaniem byłoby konkretne stereo - ale z racji metrażu nie wchodzi w grę - a satelitki umieszczę w każdym rogu i będzie efekt którego oczekuję.

Czytając fora wśród zestawów 'komputerowych' - najbardziej polecane są Logitechy Z5500 (lub ich następca Z906 - lecz z mniejszym bassem). Czy to będzie najlepszy wybór? Budżet to jakieś 800 zł (oczywiście w grę wchodzą używki).

Czy w tych pieniądzach można skompletować jakiś ciekawszy zestaw 5.1 :) ?
Pozdrawiam,

Rapik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o komputerowki to ja mam u siebie w sypialni oldskulowy zestaw Cambridge Soundworks Megaworks THX 550 i naprawde potrafia zadziwic jak na taka konstrukcje, to stary zestaw, wiec jak znajdziesz uzywke w dobrym stanie to naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge kiedyś nie było złe. Niedawno na giełdzie w Krakowie kupiłem zestaw DTT 2200 bez pilota i zasilacza za 30zł dla frajdy z jego uruchomienia ( dorobiłem pilot i zasilacz ). Zadanie wykonanie i teraz sobie leży ;) Swoją drogą ceny na allegro z DTT 2200 są mocno przesadzone

 

Lepszym zestawem niż proponowane i bardziej dostępne będzie Genius SW-HF 5005 ( ładniejszy pilot i większy panel na subie ), lub SW-HF-5000 ( pilot, a'la "karta" ) Ładne wykonanie i przede wszystkim satelity nie z plastiku ( osobiście nie lubię plastikowych głośników ), spora moc i fajny, mocny sub band-pass ( sub w 6000 typu BR ). Dźwiękowo także wypada bardzo dobrze. Grają czysto, głośno i przy praktycznie maksymalnej głośności nie charczą.. Modele te tylko teraz na rynku wtórnym są, ale jak masz kasę, to bierz Genius SW-HF 6000, bo są dostępne jeszcze nowe zestawy.

Zestawy te mają możliwość podpięcia kilku źródeł sygnału i przełączanie źródła za pomocą panelu na subie, lub pilotem  Można także regulować niezależnie głośniki przednie, tylne, centralny i subwoofer, jak i ogólną głośność zestawu ( dla mnie było to przydatne ).

U mnie do czasu zastąpienia przez monitory sprawowały się b.db ( dalej je mam ) i byłem/jestem z nich zadowolony zwłaszcza za takie pieniądze ( ja dałem za używany zestaw SW-HF 5005 199zł ), ale warte są swojej ceny sklepowej za nowy zestaw. U mnie nagłaśniały pomieszczenie 38m^2 i nie było problemu

W sieci są testy, opisy tych zestawów i naprawdę warto.

Prawdą jest to, że lepiej wypadają Z5500, ale są też sporo droższe.

 

 

Genius SW-HF 5000 i w opisie link do recenzji.

http://allegro.pl/zestaw-glosnikowy-genius-sw-hf5-1-5000-okazja-i4639052990.html

 

Tutaj polecane zestawy głośnikwe od 2.0 do 5.1

Kilka zestawów z tego miałem i zgadzam się z tym co tam piszą
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szedł bym w Z5500

Sam nie słuchałem Z906, ale osoba mająca wcześniej Z5500 ma teraz Z906 i twierdzi że "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Twierdzi że sub dostał najwięcej po dupie, ale dźwięk ogólnie mniej porywa. Także twierdzi, że całościowo na minus zszedł Z906 względem Z5500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ponieważ już jakiś czas temu musiałem oddać wzmacniacz i głośniki  które niejako miałem na przechowanie postanowiłem kupić coś by pod TV podpiąć i padło na Genius SW-HF5.1 4500, jutro dostawa więc sprawdzimy jak to gra. Nie wiem w sumie nawet czego się spodziewać bo nigdy nie posiadałem głośników "komputerowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po weekendzie,

 

Trochę posłuchałem, potestowałem zestaw Genius SW-HF5.1 4500

Później wkleję zdjęcie z podglądam jak jest ulokowane rozmieszczenie głośników, ponieważ nie mam zbytnio możliwości przeciągnięcia głośników za plecy to wszystkie są z przodu. Możliwe że będę kombinował czy nie puścić kabli sufitem i na górze ulokować satelitki (mają miejsce na haczyk).

Za zestaw zapłaciłem 319pln z odbiorem osobistym.

 

Do nagłośnienia mojego pokoju ok 15m2 w zupełności wystarczają.

Jako źródło do testów służyły 3 urządzenia.

- telewizor Samsung (kanały muzyczne z DTVB)

- Nokia Lumia 1320

- ipad 3g

 

Najlepszym źródłem okazał się ipad (muzyka z Youtube), drugi był telewizor a ostatni telefon.

Komputera z dobra kartą dźwiękowa nie posiadam.

 

 

Jakość jest zadowalająca, do oglądania filmów czy słuchania muzyki w jak na moje niezbyt wygórowane oczekiwania to jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Wiadomo że nie są to profi monitory a zestaw który ma (w moim przypadku) poprawić jakość dźwięku która jest ze standardowych głośników TV.i to robi bardzo dobrze, subwoofer daje radę, chociaż po podkręceniu basu na +5 przy większej głośności już niedomagał i zaczynał buczeć. (+1 na subie jest dla mnie optymalne).

 

Głośniki z powodzeniem nagłośniły imprezę urodzinowa mojej siostry, bez

 

W kinach domowych/ Hi-fi nie jestem osłuchany, ale do mojego poprzedniego zestawu nawet nie ma co porównywać. Był to zestaw Denon PMA 720 + Głośniki Dali 606.

Także ten zestaw Geniusa nawet nie ma najmniejszego startu do powyższego, jednakże to nie ta półka cenowa i przeznaczenie.

 

Wady zestawu-

*denerwująca mocno świecąca dioda na subwooferze, u mnie stoi na szafce ok 80cm od ziemi i daje po oczach (będę ją zaklejał).

*brak możliwości wyłączenia głośników z pilota, a jedynie z tyłu subwoofera. (u mnie są podłączone pod TV). Po zgaszeniu TV, głośniki nadal są "aktywne" i trzeba je ręcznie wyłączyć, wtedy gaśnie nieszczęsna niebieska dioda.

* pilot działa jedynie po nakierowaniu w stronę suba.

 

Teraz pomyślę nad lepszym rozmieszczeniem  głośników i odpalę film wojenny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, szukam czegoś do nagłośnienia pokoju około 20m 2, mam 2 wymagania:

chciałbym żeby był tuner fm najlepiej sterowany z pilota;

oraz połączenie cyfrowe do tv,

Cena około 1000zł

znalazł by się jakiś zestaw pc albo małe kino domowe. Konfiguracja nie koniecznie 5.1 może być 2.1, może stereo, nie chce ciągać dużo kabli po pokoju :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To wyrwałeś w świetnej cenie:) ja nówki ostatnio w media markcie za 1000zł kupiłem,ale to i tak lepsza cena niż w innych sklepach. Grają bardzo przyjemnie, warte swojej ceny.Polecam.

Dzisiaj byłem w MediaMarkt są wyprzedaże, ten zestaw kosztuje 999zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w rzeczywistości jest warty 200zł.

Dlaczego niby jest warty 200 zł? To, że jest made in china, że nie grzeszy aż tak jakością jak poprzednik, np Z5500, to nie znaczy że to szrot. nie sądzę, żeby udało się za 999 zł kupić nowy zestaw lub bardzo dobry, nawet używany głośników o podobnej jakości dźwięku. Nie jest to najwyższa półka, to oczywiste, ale te pseudo kina domowe dostępne w marketach za ~1999-2499 zł zagrają wg mnie gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być podłączone pod komputer to w tym budżecie można upolować: Gigaworks G500 lub S750, Edifier S550. Pierwszy i ostatni zestaw umożliwiają podłączenie źródła stereo (TV).

 

Dwa ostatnie zjadają plastik pierdzitech'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku połączenia z PC nie jest potrzebne bo obecnie każda karta muzyczna posiada wyjście 5.1 w analogu. Co do TV.... ilość audycji / kanałów z dźwiękiem 5.1 można policzyć na palcach dwóch rąk, tak więc nie rekompensuje to straty na jakości dźwięku a ta jest znaczna.

Wiem bo mam lub miałem wszystkie zestawy wymienione w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być podłączone pod komputer to w tym budżecie można upolować: Gigaworks G500

a jakiś patent na rozwalony sterownik? No właśnie sterownik czy też już się wysłużył wzmak? wq mnie sterownik na kabelku bo on odpowiada za poszczególne kanały. ogólnie zniknęły mi dwa przednie kanały, nie wiedzieć czemu...

Akcja zaczęła się od kręcenia potencjometrem wtedy jakby kanały się rozmywały, kręcisz na dół/do góry a tu nagle gra centralny z tylnymi/ tylny z subem/ same tylne/ sam sub aż uda się ustawić. Po jakimś czasie w ogóle nic nie było słychać

mówię sobie klęknął sterownik, kupiłem inny na allegro (rzekomo dobry) i to samo jakieś pomysły?

Nie ukrywam wystarczające były do 25m^2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...