Skocz do zawartości

kick panele


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka,

 

tak się zastanawiam, czy nie zrobić sobie przypadkiem kick paneli pod Sinuslive SL-165w

 

i nasuwa mi się pytanie w jakim litrażu one zgrają, wiem że nie da się określić dokładnie ile litrów potrzebują, ale z jakiej objętości mam wyjść i potem eksperymentalnie zmniejszać obudowę do uzyskania zadowalającego mnie efektu.

 

i jeszcze jedno, takie kick panele wygłusza się czymś tak jak skrzynie??

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, zrób na przykład parę skrzynek o rożnym litrażu (np.5-12L) i do samochodu na odsłuch. Sam przymierzam się do tego u siebie, ale niestety czasu brak, skrzyneczki 2 mam (jeszcze tylko wyciąć kilka 'płytek' i przykręcanie w środku , w celu zmiany litrażu oczywiście), później odsłuch i rzeźba kick-paneli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jeszcze można zrobić tak, że robi się jedną skrzyneczkę, ale większą np. te 12l i wkładać tam np. woreczek z piaskiem o o pojemności 1 litr aż do uzyskania odpowiedniego rezultatu, ta metoda chyba będzie najprostsza, a jak już się znajdzie odpowiedni litraż to zrobić kick panel o tej objętości.

 

dzięki kuuudlaty, rozjaśniłeś mi umysł

 

a jeszcze jak by ktoś mógł mi powiedzieć czy kick panele się głuszy tak jak skrzynie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piaskiem ostrożnie, bo jak się przedziurawi to ....... lepiej płytki w wióra, mdf, osb przykręcać w środku (taki mam plan). Co do wygłuszania to tylko test, jak będzie mały kick to zawsze można wełny, waty, gąbki czy czegokolwiek dać do środka :zdziwko: . Robisz dla siebie, tak jak będzie Ci odpowiadać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zapomniałem na początku napisać że na drzwiach

W takim razie jakim cudem

przy okazji zaoszczędzę parę ładnych złotych na panele drzwiowe

Przecież takie kickpanele to takie większe panele a w dodatku znacznie trudniejsze do wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...