Skocz do zawartości

jaki tweeter?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie no, rzeczywiście malo zrozumiale napisałem, chodzi o tw do 100zl za sztukę ;) ma być kulturalnie, łagodnie, dynamicznie i jakościowo, oczywiście w miarę możliwości i dobrze zainwestowany budżet. Z tym, że nie wiem czy jest sens Amy/simplexy montować, czy szukać czegoś już klasę wyżej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100zł za parę i delikatny, nie ostrzący? Będzie ciężko ;)

 

Chyba że mówimy o okolicach 100zł za sztukę. Niewiele więcej kosztuje Wavecor TW030WA02, ciężko będzie przebić go w tym budżecie

Cały sezon walczę na  Wavecore TW022WA04 - jak chcesz to przyjedź na MP do Olsztyna i posłuchasz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post był bardziej skierowany do sobera :)

ale jeżeli chcesz posłuchać czy ktokolwiek inny to zapraszam.

 

Miałem 30 kiedyś - napewno 22 nie gra taką średnicą.

ma niski FS - 825 hz

mam wersję bez ferro.

w/g mnie bardzo szczegółowy, fajna oddaje barwę blach, tła też gra, raczej nie ciałem go niżej jak 3 rzędem na 4 khz - wtedy gra leciutko z powietrzem,ale nic nie ostrzyło , a jak coś ostrzyło to dłubnięcie zwrotki i l-pada załtawiało temat ( zresztą takie cięcie tego tweetera naj;lepiej fazowo zgrywało się z wooferem ( 2 rząd )

 

osobiście bardziej podoba mi się H/K, mojej 2 połówce ten wavecore, ot zależy co kto szuka.


Różnica w cenie jest, który zaspokoi moje oczekiwania 022 czy 030? A moze cos ze scan speak, seas?

tak można w nieskończoność, w końcu jaki masz ten budżet ?? 

Bo zaraz dojdziemy do Piccollaka, albo i dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Budżet cały czas ten sam, z tym, że na tej stronie co jest ten wavecore są też w podobnej cenie seas, Scan speak.. Lepiej lekko nagiąć budżet i być zadowolonym..

 

Zasuwaj do Wawy i posłuchaj Wavecor'ów u Łukasza (lklukasz) w astrze :hyhy:  :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Budżet cały czas ten sam, z tym, że na tej stronie co jest ten wavecore są też w podobnej cenie seas, Scan speak..
a gdzie ty masz scana za 100zl?!

neodymowy szmaciany seas to nic specjalnego. mialem go pare lat temu i nie zachwycil mnie niczym poza wygladem http://seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=87:h1396-04-27tffncg&catid=45:seas-prestige-tweeters&Itemid=462

moze aluminiowy by sie lepiej sprawdzil http://seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=88:h1397-04-27tafncd&catid=45:seas-prestige-tweeters&Itemid=462

OEMowa wersja szmaciaka spisywala sie bardzo dobrze ;)

 

http://audiotransducers.com/pl/ponizej90mm/107-vifa-xt25sc90-04.html ta vifa to niewypal. ledwo w 3 drogach daje sobie rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup za te 40-50 zł tweetery H/K, a pozostałe 50 zł przeznacz na elementy zwrotnicy ( 2 cewki, 2 kondy, - utniesz je 2 rzędem + ewentualnie 4 rezystoty na L-pad co by obniżyć poziom)

 

To jeszcze sie troche pobawisz

 

22 i 30ka to inne głośniki

Nie graja podobnie

 

W przyszły poniedziałek bede w wawie to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam tweeterki Signat T3. Ostatnio też przerabiałem ten temat i miałem ten sam budżet oraz oczekiwania, żeby grały delikatnie i żeby nie cięły po uszach. Po przestudiowaniu wielu opinii i forów, zakupiłem na alledrogo komplet za 99 zł i jestem naprawdę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...