Skocz do zawartości

jakie radio do 400 pln


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja podepnę się pod ideę Demondemidi - jest fajny podwieszony temat o sprzęcie godnym uwagi dla początkujących - jest tam sporo informacji o wzmacniaczach, subach i zestawach odseparowanych, ale bardzo mało o źródłach dźwięku. Przewijają się przez forum wypowiedzi o SH1000 czy Alpine 98**, ale bardzo ciężko wyłapać z tego jakieś konkrety.

 

Gdyby bardziej doświadczeni użytkownicy podzielili się swoją wiedzą i stworzyli listę polecanych sprzętów w klasie 'entry-level', tak właśnie do 400-500zł (używki, ewentualnie nowe jeśli da się dostać coś sensownego w tej kwocie), to na pewno bardzo by to pomogło poszukującym i zredukowało ilość zdublowanych tematów.

 

I nie musi to być autorytatywne i obiektywne - ale jak ktoś napisze że podobał mu się model A bo grał czysto i bez podbarwień, a ktoś inny poleci model B z racji ogromnej ilości opcji i przyzwoitego dźwięku to już będzie to jakiś punkt odniesienia.

 

Ja w tym momencie przglądam allegro i używanych Alpine/Clarionów/Kenwoodów jest dość sporo, a ciężko odsiać z tego wartościowe modele jeśli nie ma się punktu odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zredukuje to bzdurnych tematów bo młodzi/nowi i tak nie czytają listów powitalnych, regulaminu, i podwieszonych tematów tylko w podnieceniu zakładają nowe. Potem trwa przekomarzanka przeważnie dlaczego i kto miał czelność zamknąć mój temat. Potem często odpoczynek przez np 2 tyg :rotfl: i przez ten czas albo czytają podwieszone albo robią swoje :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w temacie o kompletowaniu sprzętu jest kilka propozycji ale są one na troszkę wyższym poziomie. Sam rozumiem ludzi który szukają radia np za 200-300zl nie oczekując wodotrysków. Jest tego pełno na rynku i fakt jest taki, że mimo podobnej pułki cenowej czasami potrafią się dość sporo różnic. Kilka postów wyżej napisałem chociażby różnice między alpine a pionierem. Kilka radyjek jeździ u znajomych także zawsze mógłbym coś o nich powiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla dobrze mówisz wszystko zależy od upodobań gustu przetworników . Jednak można zrobić temat poświęcony radio np do 400 zł z lekka tolerancja kwoty. Jednak należy .

Znaczyć w temacie ze chodzi nowe radio oraz datę dodania go tematu . Myślę że akurat taki sposób mógłby bardzo pomóc przyszłym i obecnym forumowicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że zrobi się tylko zamęt.Polecanych jednostek jest sporo na forum a pamiętajmy że takie przedziały są zbędne bo to i tak zależy kto za ile znajdzie daną jednostkę.Jeśli ktoś szuka nowego radia to bardzo dużym ułatwieniem jest wybranie się na spota i posłuchanie przez siebie różnych jednostek.Każdy ma różne preferencje i gusta dźwiękowe więc i tak ciężko będzie wybrać bez wstępnych odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ktoś kto szuka radia za około 300 nie będzie miał chęci i zaparcia do jechania na spot. Tym bardziej, że tacy ludzie te radia raczej pchają do standardów, albo żeby mieć jakiś sub czy coś. Taki dosłownie start. W dodatku trzeba zauważyć że na spotach CA juz jest zrobione porządnie i radio mimo że może być budżetowe zagra lepiej.(zrobi wrażenie) Co może być mylne dla laika który chce tylko wstawić subwoofer. Wydaje mi się, że może to zredukować powstawanie tematu o radiach. Załóżmy że można pisać tylko "empiryczne" doświadczenie i jakieś spostrzeżenia. Ktoś widział model to go opisuje, parę słów, cena, funkcje, możliwość rozbudowy, czytane formaty itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio - pierwsza rzecz dla laika nad którą się zastanawia i w dodatku jaka ważna. Warto by było poświęcić im trochę miejsca na forum. Nikomu to chyba nie zaszkodzi a tylko pomoże. Sam wiem po sobie jaki to ból głowy przed zakupem radia... Podjechać na spokcik można tylko po co jak chce się kupić radio za 300zł a na paliwo trzeba wydać z 50 zeta bo na miejsce spotkania daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko zwrócić uwagę na to, że do niektórych informacji ciężko się dogrzebać. Mam właśnie dylemat jaką używaną jednostkę do 400-500zł wybrać. Dość łatwo można się zorientować że dość powszechnie polecane są np. Alpine CDA-9855R, ale dużo trudniej dowiedzieć się o tym czy warto zainteresować się innymi Alpinami z serii 98xx i czym się poszczególne modele różnią.

 

Gdyby ktoś napisał coś w stylu:

- 9855 - warto

- 9853 - warto

- 9880 - nie warto (nie wiem, strzelam)

 

i do tego jeszcze parę innych modeli innych producentów kóre przeszły mu przez ręce i wybijały się ponad przeciętność, to naprawdę byłaby to duża wartość. A pytających można potem swobodnie odsyłać do takiego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cena" , "funkcje", "formaty" to mozna w kazdym katalogu znalezc ...tanie radio (nowe) to trzeba w MM lub saturnie pomacac , dobrac pod kolor kokpitu i oswietlenia , a brzmienie? No coz za taka kase cieszmy sie ze w ogole wydaje dzwieki ...jednak kazde gra "czysto" , a to najbardziej interesuje ludzi "zeby czysto gralo" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się na tyle osłuchany i doświadczony, żeby polecać komuś radio. Sugerujesz się ilością postów? :rotfl:  

Ja zaczynam od funkcjonalności (USB, FLAC, WAV, zwrotnica aktywna, czasy, BT, zmiana koloru podświetlania, SPDiF) To jest podstawa. Jeśli któreś modele się łapią.

 

Ładnie brzmiące radio, to takie grające jak nawierniej i najbardziej neutrlanie, oferujące dużą dynamikę, czy prezentujące scenę. Tego niestety nie oferują najtańsze radia. Każde dodaje od siebie wiele "ciekawostek" w brzmieniu, bo założeniem najtańszych jednostek jest zazwyczaj ignorancja dźwięku przez właścicieli. Większość i tak podłączy do tego jajka z półki i włączy loudness oraz podbicie basu. Wtedy nijak się to ma do jakości dźwięku.

 

Mi osobiście dźwiękowo bardzo odpowiadają stare wysokie serie SONY, oraz generalnie profil grania Kenwooda.

Podsumowując, dobrze byłoby posłuchać przed zakupem. Nawet najtańszego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość może zaczyna od słabego sprzętu . Ale jak wiadomo nie od razu każdy chce wydać na radio 1000 i więcej osobiście uważam ze lepiej od czegoś zaczynać i pnac się do góry wraz z tym wyrabia się profil dźwięku jaki nam odpowiada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi:) Sam w życiu słuchałem tylko Pionka którego mam teraz, jednego kenia i całą mase radii montowanych fabrycznie. Podobnie jak i Tobie mi również kenio odpowiadał ale za wględu na fankcjonalnośc i ilośc wyjść RCA wymieniłem go na Pioneera. Opisując profil brzmienia radia napisałeś wszystko by ocenić czy radio gra "ładnie" czy nie:) Myślę że na forum jest sporo ludzi którzy na codzień mają doczynienia z CA bo być może pracują w tego typu warsztatach i być może oni czasami trafiają na radia tanie ale godne polecenia. Nie każdy jest maniakiem CA który kupuje sprzęt za pare tysi...


Marine ale nie każdego stać na takie doświadczenia.


Można, sam "parę" złotych straciłem w ten sposób.

 

Ale nia każdego stać na takie doświadczenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz powtarzam.Rynek radii używanych jest na tyle duży ze nie musimy wywalać kasy w bloto na tanie radia z biedronki...Mozna spokojnie zacząć od wyższej klasy odtwarzacza w takim samym budżecie jak nówka z bardzo niskiej polki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może .sobie montuje się inaczej i co sobie pasuje a jak ktoś zleca ci to masz trochę ręce związane bo starasz się żeby było jak najlepiej a ogranicza cie osoba . Wiec szukasz coś takiego które jest lepsze od innego i dlatego takie posty są potrzebne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz powtarzam.Rynek radii używanych jest na tyle duży ze nie musimy wywalać kasy w bloto na tanie radia z biedronki...Mozna spokojnie zacząć od wyższej klasy odtwarzacza w takim samym budżecie jak nówka z bardzo niskiej polki..

I o taką listę polecanych używanych radyjek ja bym bardzo uprzejmie poprosił. Np w przedziałach do 300, 500 i 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I o taką listę polecanych używanych radyjek ja bym bardzo uprzejmie poprosił. Np w przedziałach do 300, 500 i 1000zł.
No... to czekamy na smiałka który ruszy d...e i wezmie sie za tworzenie takiej listy wraz z opisami lub zebranymi inforacjami na start, swietnym przykladem na to ,że sie da jest nasz forumowicz Kamul dzieki któremu powstało kilka podwieszonych tematów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak większość świeżych szuka radia z usb, a tu mało kto takich słucha, po za powalą. Bez znaczenia, jaki to budżet.

Jako, że lubie granie Alpine, to do 300 złotych szukałbym starych CDA bez zwrotnicy aktywnej, ale z czasami, czyli m.in. CDA 9812, 7895, 7894, 7893, 7892.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich radii ja osobiscie wole pionki. Nawet najniższy model czyta wav z pendrive :) i przeszukiwanie utworów jest bardzo płynne. Dosyć ciekawie grającym tanim nowym radiem w kwocie tematu był Pioneer DEH 4000ub i co fajne oprócz paru bajerow było to ze nie był tak zarowiasty jak inne pionki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...