Skocz do zawartości

Wymiana fabrycznych tweeterów, warto?


nycer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W mojej Astrze G mam zamontowane fabryczne tweetery, które po prostu grają... Posiadam nowe tweetery Peiying PY-T58 (które dostałem w gratisie) i zastanawiam się czy jest sens wymieniać oryginalne na nowe. Czy jest szansa, że te nowe będą grały lepiej niż fabryczne? Obawiam się, że się nakombinuję z montażem a efektem będzie gorszy dźwięk niż przed wymianą.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Daniel 'nycer'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za liczne aczkolwiek niekoniecznie przydatne informacje... poradźcie mi prosze, jakie w takim razie warto zamontowac, nie tracąc przy tym majątku ani worka pieniędzy?

Pozdrawiem

Daniel 'nycer'

 

Widzę, że jesteś z Olsztyna. 20 września będą tam finały mistrzostw Polski CA. Może przyjedź, posłuchasz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, temat był poruszany wiele razy, natomiast polecane są tweetery raczej z wyższych półek, na które nie mogę sobie pozwolić. Dlatego pytam was, ludzi, którzy mają o car audio pojęcie i liczę na to, że polecicie mi coś co nieźle zagra ( nie jestem audiofilem) i co nie będzie drogie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słysząc brzmienie moich tweeterów, które po prostu sobie grają i potrafią ciąć po uszach myślę, że bez ich wymiany się nie obejdzie... myślałem o SinusTec ST20s (50zł), Hertz DT24 (60 zł), Mac audio Mobil Street T19 (50zł) więc jakiś tam wybór jest ale co wybrać żeby kasy nie wyrzucić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne bardziej markowe niż fabryczne :)

A wiesz że te głośniki jednak też ktoś tworzy...jakie by nie były weź te 50 zł i idź na piwko z kolegą :) chyba więcej radości. Kiedyś tanie misiony jakoś tam grały i dużo było ich na rynku..może to jak mSz takie parcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/tonsil-dt1212-120w-sklep-wyprzedaz-i4546932986.html
Wielka wyprz, za 1/3 ceny. U tego typka można znaleźć jeszcze trochę fajnych grajków tonsilowskich ze starej, dobrze brzmiącej linii SilverLine. Tweetery które zapodałem grają poprawnie aczkolwiek są bardzo wrażliwe na jakość wzmacniacza. Tzn- potrafią pokazać wszelkie niedoskonałości pieca i nie wybaczają jego błędów brzmieniowych ;-)

Tak czy inaczej, w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego a i do 100zł będzie pewnie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...