Skocz do zawartości

Alpine 9886R


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że w moim radiu Alpine 9886R kabel od USB ma może z 15cm postanowiłem dokupić przedłużkę. Pendrive podłączony bezpośrednio do kabla z radia działa bez zarzutów, natomiast kiedy podłączę go przez przedłużkę na ekranie wyskakuje ERROR. Jakieś rady?

edit. sprawdziłem przedłużacz pod komputerem i normalnie czyta pendrive.

 

Druga sprawa, zassało mi płytę i nie chce jej wypuścić z powrotem. Jest możliwość ręcznego wyciągnięcia płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualu radyjek Alpine jest wzmianka o konieczności zastosowania przedłużacza tylko dostarczonego z radiem . Sprzedawca radia pewnie sobie go zostawił, a Ty będziesz miał problem ...pozostaje metodą prób i błędów sprawdzać kabelek za kabelkiem aż trafisz na współpracujący .

 

Co do wyjęcia płyty , to bez rozbiórki się nie obędzie , a jak już otworzysz radio , to może zauważysz "coś dziwnego" , co blokuje płytę ...tylko NIC NA SIŁĘ ! Najlepiej otwórz radio i wrzuć tu foty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zdjąłem górną obudowę i zastałem coś takiego. Mało mi to mówi niestety.

Zacząłem się z tym bawić no i nie podoba mi się, że ta "obudowa" tam głębiej, leci tak krzywo, po dociśnięciu wyższej strony płyta wysuwa się. Jednak nie umiem znaleźć miejsca, w którym to trzyma.

post-15245-0-09289800-1409236649_thumb.jpg

post-15245-0-00151200-1409239816_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać, czy przyczyną może być zbyt długi przedłużacz? Ten poprzedni miał 3m, dziś kupiłem kolejny 3m i również nie działał. Sprawdziłem kabel na miejscu, no i mam wielki szacunek do sklepu "Komputronik" z Galerii Jurajskiej w Częstochowie, ponieważ po wyjaśnieniu problemu bez zastanowienia oddali pieniążki. Mało gdzie można już coś takiego trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w radiach, ale w przypadku sprzętu komputerowego długi kabel nierzadko ma wpływ na niewłaściwe działanie sprzętu. Z pendrive problemu nie ma, ale sprzęty takie jak karty muzyczne, sieciowe a nawet i niektóre kieszenie mają z tym problem. Także od siebie mogę dodać z autopsji ze dłuższy kabel może mieć zły wpływ. Nie wiem też ile amper ma USB w radiu, ale spadek na długim kablu w przypadku radia może być jeszcze większy niż w PC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...