Skocz do zawartości

Co na przód??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem, a mianowicie zastanawiam się jaki zestaw zastosować do przodu? powinien on mieć dużą skuteczność by ładnie współgrać z subem ( EQ Balls 15" ) zasilany będzie końcówką własnej roboty wg projektu "Ugoda" jeśli coś w ogóle to komuś mówi ( http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...=7837&p=1#k ) końcówka jest bardzo wysokiej klasy. kwota jaka mogę przeznaczyć na zestaw to 800PLN może być używka byle szło ją dostać w Polsce. autko to Audi A4 B5 kombi.

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Po jego przeczytaniu nasunął mi się kawał.

 

Wojsko. Wychodzi porucznik do szeregowych i mówi: "Paniowie, na czołgu się popsuło radio. Kto go naprawi dostanie przepustkę na 3 dni". Nagle głos z szeregu "Panie poruczniku, a radio na diodach, czy na tranzystorach bipolarnych?". Porucznik: "Dla szczególnej inteligencji powtarzam - radio NA CZOŁGU! Przepustka - na 3 dni!"

 

:)

Swoją drogą - fajny pomysł, ciekawe jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poczucie humoru pytałem o głośniki a nie kawały! wzmacniacz będzie na tysiącu super hiper jakości neonach z media markt jak ci to pomoże w uświadomieniu sobie jak pięknie będzie grał

 

Cóż - ciężko głośniki pewnie będzie do własnej konstrukcji dobrać. Bo generalnie wzmacniacze firmowe już mają jakąś tam swoją renomę i ludzie wiedzą, jak grają. A w twoim przypadku chyba się nie obejdzie bez zwykłego odsłuchu, w celu decyzji, jakie głośniki zagrają dobrze. NA co możesz zwrócić uwagę w okolicach 800 zł? Ano na:

 

DEGO PO-650

DLS R6A

Helix H236

Morel Tempo 6

 

Z przekroczeniem budżetu możesz się jeszcze zainteresować Morelem z serii Dotech, Focalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pod względem dynamiki DLS miażdży konkurencję :) jeszcze muszę charakterystyki porównać. Szczerze mówiąc to wł te głośniki brałem pod uwagę oprócz Helixów . Morele też pewnie będą godne uwagi może ktoś się pokusi o wypowiedź porównania DLS, Dego oraz tych dwóch serii Morela jeśli miał je okazje słuchać pod jednym wzmacniaczem. Wiem na pewno że nie chcę mieć agresywnie brzmiącej góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem ,że Helixy są najlepsze ,ale ,że tweeter jest .... najmilszy , co nie znaczy ,że jest "ciepły" , bo do tego mu również daleko :hyhy:

 

Patrząc na tego "potwora" w bagażniku , to on zagłuszy wszystkie te klocki , ba nawet chyba razem gdyby były zamontowane

 

PS: może coś z AS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że wiesz co Cię czekaj jak zdejmiesz boczki w drzwiach

Zrobienie furtek będzie grało tutaj naprawdę ważną rolę i nie lekceważ tego :) zadanie nie jest łatwe :P.................ale i nie jakieś zaporowe :P

 

Helixy z takim tyłem raczej dobrze się nie spiszą(kolega noname nakreślił ich charakter), jest to zestaw pod troszkę inny system i inne wymagania. Ładnie się spisują pod gienkiem, audiosonem wyższych serii (VRX), DLS seria A, steg itd i kulturalną 10 w klozecie dobrze zasiloną, gdzie jej zadaniem jest UZUPEŁNIENIA dolnego pasma :P

Zaznaczam że nie miałem okazji słuchać tych helixów, tylko opieram się na opiniach i rozmowach z ludzi osłuchanymi, którzy mieli porównanie :hyhy:.

 

W tym przypadku będę musiał być monotoniczny i polecić R6A.......... miałem i wiem co potrafią zrobić, jeśli tylko posadzi się je na dobrze zrobione furtki.

 

Jeszcze można było by rozważyć AS jak noname pisze lub coś samemu sklepać i w aktywce puścić. Przykładowo: xeteca G6 lub MDS06. Tylko kwestia czy chcesz w coś takie iść :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może NORMALNY ciepło grający wzmacniacz?

Normalnie to pojęcie względne :hyhy:

 

Jeśli chodzi o zestaw to zasadniczo ogranicza mnie tylko ten budżet którego znacząco nie mogę przekroczyć. Z drzwiami doskonale sobie zdaję sprawę że będzie dużo roboty bo to nie 1 raz, lecz 1 raz w swoim aucie. Aktywnego podziału nie przewiduję ponieważ końcówka będzie miała tylko 2 kanały. Ewentualnie mogę dorobić zwrotnicę dla mieszanego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tu jest totalna porażka;/ jak na wzmaku nie ma logo Audison lub DLS to wg was jest do dupy. Rozumiem że dla was pełen kozak sprzęt to taki który kosztuje 1000$ a pod pokrywą w torze audio zamiast porządnych kondensatorów macie elektrolity jeżeli w ogóle wiecie o co chodzi bo kondensator kojarzycie tylko z cyfrą 1F lub 5F. Totalne dno panowie szkoda że moderatorzy nie kontrolują tego co się dzieje rzucił któryś z was okiem chociaż na link projektu tej końcówki mocy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tu jest totalna porażka;/ jak na wzmaku nie ma logo Audison lub DLS to wg was jest do dupy.

 

Nie, jeszcze jest u-Dimension, Rockford Fostgate i Audio Art

 

rzucił któryś z was okiem chociaż na link projektu tej końcówki mocy??

 

Ja rzuciłem. Bardzo mi się podobają takie projekty, niestety fahowo tego ocenić nie potrafię - nie ta specjalność :wstyd: Ale jak się ktoś bierze za taką robotę i doprowadza ją do końca to ja takiego człowieka podziwiam szczerze. I życzę mu, aby to grało możliwie jak najlepiej. W ogóle bardzo pozytywne jest robienie czegoś własnymi rękami i tutaj na forum też zdaje się taki pogląd panuje. Inaczej wszyscy by jak jeden mąż jeździli do zakładów CA na montaż, a nie robili by tego sami :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzuciłem. Bardzo mi się podobają takie projekty, niestety fahowo tego ocenić nie potrafię - nie ta specjalność :wstyd: Ale jak się ktoś bierze za taką robotę i doprowadza ją do końca to ja takiego człowieka podziwiam szczerze. I życzę mu, aby to grało możliwie jak najlepiej. W ogóle bardzo pozytywne jest robienie czegoś własnymi rękami i tutaj na forum też zdaje się taki pogląd panuje. Inaczej wszyscy by jak jeden mąż jeździli do zakładów CA na montaż, a nie robili by tego sami

 

W takim razie skoro znalazła się jedna osoba która wie o co chodzi nie piszę tu nic przez najbliższy miesiąc. w tym czasie zrobię taką końcówkę i pokażę ją wam. tylko napiszcie w jakim dziale to później umieścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxrider, nie denerwuj się ale mało kto robi takie "wynalazki" (bez urazy) i dlatego nikt tu Ci nie powie raczej jak Twój wzmacniacz zagra z danym zestawem głośnikowym :wstyd:

Mało tego ważny jest jeszcze odpowiedni solidny montaż o czym już pisał Gilotyn@, no i to jak dany głośnik akurat zagra w Twoim samochodzie tak więc raczej na twoje pytanie "jaki zestaw zastosować do przodu" zadowalającej odpowiedzi nie uzyskasz :wstyd:

Proponuję zrobić ten wzmacniacz potem drzwi i testować różne konfiguracje z wymienionymi powyżej głośnikami

Ps. Chętnie zobaczę Twój projekt jak go ukończysz (w dziale wasze instalacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...