Skocz do zawartości

Głośniki w drzwi - jakość w niskiej cenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Autko to Opel Corsa B.

Głośniki w drzwi przednie za jak najniższą cenę do ok. 100zł sztuka, zależy mi na możliwie jak najlepszej jakości a nie na głośnym graniu. Zasilanie z radia chińskiego, ewentualnie mogę dołożyć do lepszego ale tylko jeśli polepszyło by to znacznie jakość dźwięku. Nie mam oddzielnych wysokotonowców i nie chcę ich instalować. Do tego będzie skrzynia bass-reflex na głośniku SW.STX.12.2.500.2x4.F.S.PP więc na dużym basie z samych przednich przetworników mi nie zależy. Drzwi będą wygłuszane.

 

Jakie głośniki mam wybrać oraz ewentualnie co zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka średnica głośników?
Tematów było sporo o tym,

do 100 zł/szt możesz dostać sporo, ale na ogół polecane są AMA bl 160 do kwoty 250-300 zł wychodzą najlepiej w stosunku cena/jakość, ale są 160mm średnicy, nie wiem czy takie do Corsy wejdą, a jak nie wejdą, to musisz zrobić tak, aby weszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Zasilanie z radia chińskiego,


Nie mam oddzielnych wysokotonowców i nie chcę ich instalować

 

Zważywszy na powyższe to o 

 

 


zależy mi na możliwie jak najlepszej jakości

możesz zapomnieć tak więc kup co kolwiek bo i tak to nie zagra  :wink2:

 

Widzę że jesteś od "nas" tak więc jeżeli chcesz coś jakościowego żeby grało zajrzyj do wątku o spotach płockich być może że nawet w tym tyg. się jakiś wyklaruje a będziesz mógł posłuchać w miarę grających samochodów  i wtedy podejmniesz jakieś decyzje  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego dowaliłeś, chcesz jak najlepszą jakość z przodu tym samym zasilając przód jakimś chińskim radiem, radia to się mogą nadać to TW a nie całego systemu przedniego, tak jak kolega wyżej pisał, dorwij AMY + jakiegoś PS 150 i już będzie grało ładnie, sprawdzone u kumpla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeterów nie chcę bo nie mam ich gdzie wsadzić a nie zamierzam kombinować dlatego myślałem o głośnikach mniejszej średnicy 2 drożnych lub szerokopasmowych.

AMA bl 160 rozumiem, że w razie czego mam brać używki bo w sklepach internetowych nie udało mi się znaleźć tego głośnika ale pewnie do niego potrzebny będą oddzielne wysokotonowce?

Dodam też, że wolę uniknąć montażu dodatkowego wzmacniacza, preferuję zasilanie głośników przednich z radia i może nie jestem ekspertem ale czy te AMY pod ps 150 nie spalą się jak nie chcący odkręcę za mocno radio.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tweeterów nie chcę bo nie mam ich gdzie wsadzić

 

Na słupki. Nie musisz od razu lepić słupków pod głośniki, często tweetery w zestawach odseparowanych mają już akcesoria do montażu. Często wystarczy wsadzić tweeter w plastikową obudowę, którą przykręca się na dwie śrubki do słupka i już. Szałowo nie wygląda, ale jest i gra.

 

 

 


AMA bl 160 rozumiem, że w razie czego mam brać używki bo w sklepach internetowych nie udało mi się znaleźć

 

Tak, w sklepie ich nie kupisz.

 

 

 


ale pewnie do niego potrzebny będą oddzielne wysokotonowce?

 

Tak, będą potrzebne.

 

 

 


Dodam też, że wolę uniknąć montażu dodatkowego wzmacniacza, preferuję zasilanie głośników przednich z radia

 

No to Amy pod radiem też zagrają, ale pod wzmacniaczem i tak grałyby lepiej.

 

 

 


i może nie jestem ekspertem ale czy te AMY pod ps 150 nie spalą się jak nie chcący odkręcę za mocno radio.?

 

Nie spalą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że nie chciał bym mieć tych gwizdków w samochodzie to jakie inne głośniki możecie mi polecić i czy bardzo odstawały by one jakościowo od zestawu  z oddzielnymi tweeterami? Co sądzicie o głośnikach dwu drożnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na spota chlopie a wszystko Ci sie wyjasni, nie bedziesz chcial wysiasc chlopakom z auta:), gwarantuje ze jak posluchasz dobrze zasilonego I zrobionego przodu to stwierdzisz ze ten sub od ktorego zaczynasz budowe systemu jest Ci zbedny, bedzie I jakosc i bass. Tylko pojedz zanim wydasz na cokolwiek pieniadze( nie potrzebnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savava, pomyśl o głośniku który musi grać pełne pasmo, a o zestawie 2drożnym w którym tw odciąża wf, przez co oba grają 'efektywniej'.

 

Fajne zestawy są w tematach podwieszanych, ale jedz na spota.

Ja śmigam bez suba :) W chwili obecnej nie czuje musu instalowania go ;)

A jak będzie, to by uzupełniać pasmo, bo zestaw przedni uwierz daje radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych rzeczy po prostu się nie da zrobić.

Jak coś ma grać dobrze to musi być dobrze zrobione. Tak jest wszędzie nie tylko w CA.

 

Zestawy ze zwrotnicami generalnie wypadają lepiej.

 

Pamiętaj też, że wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji. No i budżetu ;)

 

Zależy jak intensywnie chcesz podejść do tematu. Jeśli Masz już suba to ja na Twoim miejscu na pewno uzupełniłbym to tweeterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy mogę zgodzić się z abstynentem ;)

Nie zawsze wymiana głośników poprawi Ci nagle jakość. Tym bardziej z końcówki radia...

Wsadzilbys tam jakieś głośniki za milion złotych ze stopów złota i adamentium prosto ze szponow Wolverina a bez zasilania i tak szału nie zrobi. Tym bardziej, że sam pisałeś o swoim "chińskim" radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem też trochę i sam doszedłem do wniosku, że najlepszy jest zestaw z tweeterami. Zastanawia mnie tylko czemu 16cm a nie 13cm? Zakładając, że i tak wstawię suba to niskie częstotliwości z samych głośników przednich nie będą chyba aż tak potrzebne, a mniejsza membrana powinna lepiej odtwarzać średnie częstotliwości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...