Skocz do zawartości

Problem ze sprzedażą auta, jak to jest?


michal_gol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja poradzę zrobić tak.

 

1. wymyj auto i zrób ładne zdjęcia- jasne, bez korekcji w photoshopie

2. zmień przebieg w wyszukiwarce na 199.800  a w opisie wpisz 214 i ciągle rośnie

3. ZMIEŃ opis - sprowadzony opłacony, tylko ustaw tylko kraj rejestracji Polska !!!!!   to auto jest już zarejestrowane, a nie świeżynka import.

4. wywal te pierwsze dwa wersy !!! i je zmień na Sprzedam jedynego w swoim rodzaju Forda Mondeo itd.... pokaż atuty auta.

4. podnieś cenę lekko poniżej górnego pułapu i czekaj co się bedzie działo

5. zamaż delikatnie tablice, takie niby zadbanie aby nikt go nie wypatrzył w necie i nie ukradł bo taka igła. 

 

Mechanizm jest taki, jest tyle info na portalach że importy to wałki, że każdy widząc import-opłacony nawet nie wchodzi, do tego przebieg w wyszukiwarce jest do 200k i powyżej, każdy zaznacza oczywiście 200k jako max - Twój już odpada, kolejny wpis to szczera prawda o właścicielach, przy wyborze ogłoszenia już odrzuca, a jak ktoś już podjedzie i się nagrzeje, to będzie go walić czy jesteś 1 czy 6, ważny jest stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki chłopaki za porady, ale chyba już nie mam zdrowia do sprzedaży. nie sprzeda się teraz to zostanie. A co do obrabiania zdjęć to nie chcę żeby mi ktoś później coś zarzucił, przyjedzie ktoś 500km i będzie miał pretensje. Zdjęcia robione telefonem, nieobrabiane. 

 

 

 

gdybym nie sprzedawał sam bym go kupił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie obrabiam zdjęć, ale staram się je zrobić przyzwoite, jak idziesz po warzywa to kupujesz te zwiędniete czy ładnie i świeżo wyglądające ?

 

Fotki telefonem, nie obraź się ale śmierdzi to brakiem szacunku do kupującego, na zasadzie masz fote i się odwal, kup a nie d... zawracasz.

 

A teraz podsumowanie, moja wtedy 5/6 letnia córka z spokojem w głosie powiedziała: " nie ważni są klienci że nie dzwonią, ważny jest ten jeden co kasę przywiezie... " rozwaliło nas to małe dziecko na drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obrabiania zdjęć to nie chcę żeby mi ktoś później coś zarzucił, przyjedzie ktoś 500km i będzie miał pretensje. Zdjęcia robione telefonem, nieobrabiane.

 

 

 

gdybym nie sprzedawał sam bym go kupił :P

Ja miałem na myśli podstawowa obróbkę która powoduje że zdjęcia przykuwają wzrok, nie zakłamanie rzeczywistego stanu auta.

 

Popatrz ile ciekawiej ogląda Ci się zdjęcia na portalach z odpowiednio ustawionym kontrastem /balansem bieli, gdzie kolory są bardziej żywe.

 

Ja na oferty ze zdjęciami robionymi telefonem nawet nie wchodzę.

 

@tbrek:

Ja sprzedawałem swoje audi przez 2 tyg zadzwonił tylko jeden klient i kupił za pieniądze których auto nie było warte. Podjaral się audio na gms1929 + ama bl + sony xm 4045. Dużo zależy od szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat też nie udany

 

??

 

Stary - cofaj do 160 i udawaj głupka - innaczej no way.

Ojco sprzedawał identiko mondziaka w zeszłym roku - 350 tys ok przelotu (wg mnie mało jak na 2002rok).

Zero odezwu.

 

Przypadkiem licznik sie naprawił i 1 koleś który ogladał " padło " stwierdził ze sposród ok 25 szt (wszystkie w okolicach 160 tys.) ktore był odwiedzić to mimo ze nasz najstarszy to w najlepszym stanie - odjechał  uśmiechem, miesiac później dzwonił z podziękowaniami i dokupił jeszcze koła zimowe.

U nas był 8 lat w rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zdecydował się go sprzedawać na części, to ja reflektuję na lampy przód soczewki + spryski + zestaw siedzeń i boczków w drzwi :D :D

No i wziąłbym chrom klamki, popielniczkę z kubkiem z chromem, poduszkę powietrzną poliftową w kierownicę, klamki zewnętrzne, lusterka jeśli elektrycznie składane!

Ewentualnie mogę zamienić się na to samo w wersji przedlift, w dwóch sztukach moich za jedną Twoją :D w ostateczności możemy potargować się do trzech sztuk moich za jedną Twoją, bo leży mi praktycznie 5 kompletów wnętrz przedliftowych :P

 

 

A tak na poważnie, mondeo strasznie spadło w cenie. Kombi, TDDI w stanie 'niezłym' można dostać nawet i za 6-7 tysięcy, w stanie BDB można dostać za 9-10 tysięcy. No i TDDI ma pewne 'wyższości' nad TDCI. Odrobinę mniej zrywny, ale odpada sporo napraw typu pompa, listwa, wtryski, w Twoim egzemplarzu automat...

Przypuszczam, że to największy problem, tak jak koledzy wcześniej napisali - TDCI + automat. Zdjęcia zdjęciami, kto jest zainteresowany na prawdę a nie szuka okazji to i tak przyjedzie i zobaczy na żywca, chociaż fakt, że kupuje się oczami, a pierwszym wrażeniem w tym wypadku są zdjęcia na aukcji/ogłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fryc, 

 

Chcę sprzedać w 1 kawałku.

 

A co do zdjęć to gość z https://www.facebook.com/AutoMotoSerwisChannel mówił że zdjęcia bardzo spoko i opis też :/

 

 

 

 

 

Dziękuję wam chłopaki za tak liczne zainteresowanie, miałem telefon od kolegi z forum tu i może ktoś przyjedzie obejrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_gol

 

Sprzedałem wydawało mi się fajnego Partnera po 8 miesiącach :) Najwięcej kontaktu było gdy cena była wysoka, za wysoka. Poszedł do kolesia, co po prostu potrzebował auta. Przyjechał obejrzał. Na drugi dzień z gotówką i z uśmiechem na ustach. A ja dzień wcześniej ubezpieczenie i opony nowe :)

 

Potem przyszedł czas na zakup. Różne wymarzone auta chodziły po głowie... dramat. Już po ogłoszeniach większość odpada, potem przez telefon kolejne a następnie przy oględzinach. W końcu zamiast extra fury zwykłe wozidełko ale w dobrym stanie, pewne. 

 

Ciężko jest. Można mieć szczęście (albo raczej chodliwe auto) to wtedy się sprzeda.

Może faktycznie popraw troszkę fotki ale odczekaj z ogłoszeniem. Odśwież treść i daj na nowo. Bo Ci co przeglądają do starych ogłoszeń nie wchodzą.

 

I powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zdjęcia auta, środka i silnika:

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/3551620/1

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/3551670/1

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/3750279/2

 

Wg mnie wszystko jest szczegółowo, ja wiem że ludzie kupują oczami ale lepiej mieć to co się widzi na zdjęciach a nie przewieźć tyłek 400km w 1 stronę i się wnerwić...

 

 

polecam jeszcze to

 

http://www.wykop.pl/link/2097646/ciekawy-eksperyment-z-ogloszeniem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...