Skocz do zawartości

komory dzwiowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem na etapie robienia komor auto to golf 3. wyszly dosyc duze jak na glosnik 165mm i wpadlem na pomysl wsadzenia tam 200mm . moje pytanie brzmi czy ktos przerabial juz temat 8" w dzwiach??pojemnosci jak narazie nie znam bo mam jedynie zrobione formy ktore trzeba zamknac.wszystkie odp mile widziane :wink2: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zaś 8ki w drzwiach to żadna nowość, grały u Pavliqa w audi i u Hehepacka

Jednak poza sporą dawką basu i efektywności (sd jednak swoje robi) nigdy nie dane mi było usłyszeć zwartego kicka z 8ki, może więc mnie czymś zaskoczysz w Twoim wydaniu .  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one grały w pełnych drzwiach czy w komorach??bo to raczej duża  różnica 

 

Różnica? A jaka? :) Chętnie przedyskutuję.

Różnicy nie ma żadnej o ile głośnik jest dobrany do danej aplikacji. Jeśli jest przeznaczony w pełne drzwi ma zapewnione warunki do zagrania tak jak to przewidział producent, analogicznie w komorach, masz głośniki dobrze się w nich czujące, jak i kompletnie się do nich nie nadające.

Więc wytłumacz mi proszę co to za zasadnicza różnica jeśli chodzi o aplikację, bo ja nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w szczelności i określonym małym litrażu, w porównaniu do pełnych drzwi.

 

Tomek doskonale wiesz, że woofery w pełne drzwi (większość samochodowych) ma już uwzględnione w fazie projektu i parametrów t-s warunki w jakich im przyjdzie grać.

Pytaniem pozostaje ich prawidłowy montaż ale to dotyczy wszystkiego. Można coś zrobić dobrze, można spaprać. Nadal jednak nie widzę zasadniczej różnicy między walorami z jakimi potrafią zagrać poprawnie zamontowane głośniki przeznaczone w pełne drzwi do tych poprawnie zamontowanych w kickpanele.

Jedyny zasadniczy powód dla , którego komory znajdują swoje uzasadnienie to taki ,że zdarzają się drzwi naprawdę trudne do poprawnego osadzenia w nich woofera w pełne drzwi (np drzwi w mojej audi gdzie masz boczek na te śmieszne haczyki zawieszany a i wewnętrznie popaprane, wtedy owszem szybciej łatwiej i skuteczniej wykonać kickpanel.

Ale np w nowszych autach grupy vw, robienie komór to dla mnie zwyczajnie strata czasu i kasy , bo można je szybko i dość bezboleśnie przygotować pod instalację głośnika pod pełne drzwi i wcale nie musi on zagrać gorzej w żadnym aspekcie niż ten w komorze.

ps. Zresztą zaraz się okaże ,że to ma być woofer 8 cali użyty w aplikacji 2 way...  :wink:  I typowe bum... cyk....bum...cyk... I szkoda Naszego strzępienia języka :)

A patrząc na ten podpis " Esx V1000D& Carpower Sonic 15 puki co 141 oby bylo wiecej:)" mam co do tego sporawe obawy.  :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wiem, tyle że pokaż mi typowe samochodowe 8' do poprawnego zagrania w pełnych drzwiach, z pominięciem coaxów i głośników dedykowanych do BMW/VW, pewnie na palcach jednej ręki policzyłoby się dostępne w CA głośniki średnio-niskotonowe w powyższym rozmiarze, a te co są dostępne , zrobione pewnie tylko po to aby uzupełnić jakąś tam lukę,i to raczej marnej jakości. Przerobiłem kilka 185mm w swoich różnych autach/aplikacjach, i wracam do 165, a może i nawet 150/155, tylko w ilości x2 na stronę, do tego średniak w desce ( siedzi tam fabryczny) , wracam do korzeni,  zobaczymy do czego mnie ta droga zaprowadzi.

 

 

 


ps. Zresztą zaraz się okaże ,że to ma być woofer 8 cali użyty w aplikacji 2 way...   I typowe bum... cyk....bum...cyk... I szkoda Naszego strzępienia języka
A patrząc na ten podpis " Esx V1000D& Carpower Sonic 15 puki co 141 oby bylo wiecej:)" mam co do tego sporawe obawy.   

 

A z tym zgadzam się w 200%, daleko ten temat nie zapłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przerobiłem kilka 185mm w swoich różnych autach/aplikacjach, i wracam do 165, a może i nawet 150/155, tylko w ilości x2 na stronę, do tego średniak w desce ( siedzi tam fabryczny) , wracam do korzeni,  zobaczymy do czego mnie ta droga zaprowadzi.
 

 

Czasami powroty są dobre kiedy już się zapędziło za daleko i to na zasadzie miało być lepiej a dwa kroki wstecz.... Czasami trzeba się przyznać ,że proste rozwiązania są najlepsze.  :wink:

Ja także zrobiłem spory okrąg i wracam powoli do lużnej wariacji tego co było... i wiesz co? Im bliżej tym fajniej mi się słucha swojego auta, po paru latach kombinacji jak koń pod górę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A patrząc na ten podpis " Esx V1000D& Carpower Sonic 15 puki co 141 oby bylo wiecej:)" mam co do tego sporawe obawy.   
no własnie o to chodzi ze już tego nie mam i przyzwyczajenie zostaje do basu  niestety :hyhy:   czytając forum ludzie pisali ze mocny przód tez  może potrzepać trochę nogawkami  :wink: wiec chce spróbować coś innego  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, napisz mi czego oczekujesz, jaki będzie to wzmacniacz napędzał i jaki przewidujesz litraż? 

I co najważniejsze! 2 czy 3 drogi?  :wink:

 

ps. Jak wykonałeś komory? Bo konkretny woofer rozmontuje to dość szybko jeśli jest mało solidnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ps. Jak wykonałeś komory? Bo konkretny woofer rozmontuje to dość szybko jeśli jest mało solidnie... 
cala forma to jak narazie 2 warstwy mata+zywica mysle jeszcze o 3ciej warstwie no i  potem mam zamiar na to dac dekarke i calosc zamknac plyta ok 15mm oraz uszczelnic wszystko silikonem potem wiadomo oszlifowac kanty i estetycznie to obic. co do reszty to jak narazie nic szczegolnego nie posiadam jakis lipny zestaw JBL ktory juz byl w aucie jak go kupilem wiec narazie sie na tym ucze.oczywiescie to nie jest docelowy zestaw bo plany sa ambitne.piecyka narazie nie posiadam lecz chlopaki maja spoty we wroclawiu wiec bedzie opcja podlaczyc kilka na testy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się ciśnie na język parafraza popularnej reklamy : "Wszyscy mają komory - mam i ja"...

Masz bardzo łatwe do zrobienia drzwi w sposób standardowy, kombinujesz nieco naokoło wykonując komory o budowie których masz marne pojęcie i złe podejście, do tego wpadasz na genialne pomysły użycia 8" "bo ktoś na forum wspomniał że będzie napier*****". Dodatkowo zaczynasz od dupy strony, nie mając reszty systemu, pomysłu na podział pasma oraz świadomości co może przynieść zastosowanie mocnego i dużego woofera.

Nie chcę nikogo atakować ale chyba trzeba wrócić do podstaw, posłuchać czegokolwiek na poziomie, liznąć co nieco o problematyce i ew. zaletach komór i raz jeszcze przemyśleć 8 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sam nie wie chyba czego szukasz czy zrobienia komor bo mysli ze bedzie łomot i wsadzenie 8 ek,jemu chyba lepiej bedzie jak zrobi drzwi na beton i wsadzi tam helony i wtedy mu bedzie pasowalo pod profil jego "140 i oby wiecej " jesli sie myle niech powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...