Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz..?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zakupione 4 szt Hertz-ów ev165 oraz (tweetery Dt16) i che zapiąć to w 2-omy tylko zastanawiam sie jaki wzmacniacz kupic.:) po glowie mi chodzi:

Harman ca280

4-omach 2x110Wrms

2-omach 2x160Wrms

macie może jakies inne propozycje...?

a co do piszczków jak najlepiej je wykorzystać... bo zastanawiałem się tez żeby podpiąć je do wzmacniacza ale wówczas muszę myśleć o 4 kanałowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wieksza moc pozostanie to lepsza jakosc grania. Wiadomo ze wzmachol ma 4 ohmy a jak sie podłaczy wiecej glosnikow to obnizy do 2 ohmow ale wtedy spada jakosc.. Ja na twoim miejscu zapakowałbym wzmachol 4kanałowy tak aby to pracowało sobie spokjnie a nie przy maxymalnym obciazeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy spada jakosc..

 

OK i dodam,że THD to wzrasta nawet 10 krotnie(np. z 0,08 do 0,8) ale .... i tak nie jesteś w stanie tego usłyszeć ? Oburzyłeś się .... ,więc może chcesz się założyć? Posłuchaj i sam się przekonaj , bo to kolejny forumowy mit jaki można wyczytać z tego forum ... w sumie ni tylko tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem propozycje bo narazie sam się zastanawiam jak to rozwiązać by było jak najlepiej

jak jakośc to jedna 4 kanałówka i przez zwrotki

a jak na moc to mocniejsza 2 kanałówka i w 2 ohm (ale czy ma to sens jak subwoofer bedzie w bagaju zamiatał??

raczej obstawioałbym na 4 kanały i puszczac noermalnie w 4 ohmy.

 

[ Dodano: 2009-02-27, 04:44 ]

a jak z tymi piszczkami bo jak juz wiem najlepiej kupic zamka 4 kanalowy i w 4 omy puscic

a ty chcesz podłączyc wysokie tony bezposrednio do wzmacniacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wieksza moc pozostanie to lepsza jakosc grania. Wiadomo ze wzmachol ma 4 ohmy a jak sie podłaczy wiecej glosnikow to obnizy do 2 ohmow ale wtedy spada jakosc..

 

A jak podniesiemy impedancję to co - jakość wzrośnie :rotfl: I tu dochodzimy do jakiego stwierdzenia? Do dobrego - najlepsze są słuchawki Sennheiser HD 25! Dlaczego? Bo mają impedancję 70 Omów.

 

A oto słuchawki o jakich mowa :P

 

A tak na poważnie - przydało by się nieco zrozumienia techniki proszę państwa, a nie tylko rzucanie przyjętymi forumowymi hasłami typu "impedancja mniejsza to i jakość mniejsza", które są słuszne tylko dlatego, że wszyscy je powtarzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.wzmacniacz 4 kanałówka i do tego woferki

plus 2 kanałówka pod piszczki

:) osobny wzmacniacz pod wysokie tony i osobny pod wooferki??

wzmacniacz 4 kanałówka i do tego woferki

plus piszczki z zwrotkami

do tego zmierzam cały czas.....

ktos ma na forum CP 4/400 do sprzedania, ajak juz tak na solidniejsza jakosc to na taka 4 kanałówka minimum 600-800 chyba ze trafi sie rodzynek i okazja w jednym, gdzes na forum lub stronkach aukcyjnych

 

moze cos z tego??

GLOW

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...84&pid=1005

 

RM-bede miał za niedługo na sprzedaz

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...93&pid=1144

 

chyba ze celujesz w mocniejsze sprzety...... ale nic nie napisałeś o budżecie przeznaczonym na to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w tym dziwnego?

no dziwnego na tyle ze to pchanie sie niepotrzebne w dodatkowe koszty..... i to jakies 1/4 ceny całego przedniego systemu,

tak jak napisałem najlepiej wyjdzie puszeczenie tego pod 1 szt konkretniejszej 4 kanałówki i przez zwrotki (nie wiemy tez czy owe zwrotki wegrzol22 juz ma czy nie ma ich wogóle...),

zreszta takie gdybanie do niczego nie doprowadzi....

wegrzol22 nie okreslil budżetu jaki moze na to przeznaczyc.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak pomalutku odbiegacie z tematem napisałem jak najlepiej wykorzystać to co napisałem w pierwszym poście. możemy pominąć cześć wzmacniacza:) a pytanie brzmiało jak wykorzystać najlepiej cały ten sprzęt co napisałem wcześniej

a zwrotki mam do piszczków tak apropo:)

a koszt zamka do 600zl wiec jak na 4 kanały i przy tych głośnikach to myślę wystarczające pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koszt zamka do 600zl wiec jak na 4 kanały i przy tych głośnikach to myślę wystarczające pozdrawiam

więc kolego dan124, jak juz wspomniałes wczesniej......

Jakie niepotrzebnie?
....(dodam ze chodziło o zbędne koszty na drugi wzmacniacz TYLKO pod wysoki ton)

napisz nam prosze o fajnych DWÓCH wzmacniaczach do 600 zł, które uciagną

4xwooferki 165 (min 70RMS na kanał-chodzi o minimum jakości - idąc w 4 ohm to 4 kanałówka) plus osobny 2 kanałowy wzmacniacz na "piszczek".

Dodam ze jest tego sporo w ofercie FIRST-a i reszty "firmowego" i jakże jakościowego sprzętu :), ale chyba nie tego szukamy tutaj bo to nie to forum....

 

[ Dodano: 2009-02-28, 02:44 ]

a może komuś pasuje tweeter pod tym dodatkowym

a to czy pasuje czy nie pasuje komus, przede wszystkim określa czynnik "grubości portfela"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124 napisał/a:

a może komuś pasuje tweeter pod tym dodatkowym

 

a to czy pasuje czy nie pasuje komus, przede wszystkim określa czynnik "grubości portfela"....

Niezgodzę się z wypowiedzią. U mnie pod twetery są 'tylko' pod sony xm-4525, a koszt zakupu naprawdę niewielki. Różnica dość odczuwalna po rozdzieleniu sygnału :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koszt zakupu naprawdę niewielki

to pojeciewzglede i dość ogólne zeby wprowadzac w błąd.....

ja nie twierdze ze róznica nie jest odczuwalna, ja twierdze ze nie jestem zwolennikiem pakowania sie w zbedne jak przy takim budzecie - koszty.

A co z 4 kanałówka??

ja jestem za tym zeby jedna grubsza uzywka z 4 kanałówki

przykłady rzuciłem pierwsze z brzegu (a jest w czym wybierac)

moze jakies konkrety??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam zakupione 4 szt Hertz-ów ev165 oraz (tweetery Dt16) i che zapiąć to w 2-omy tylko zastanawiam sie jaki wzmacniacz kupic.:) po glowie mi chodzi:

 

a co do piszczków jak najlepiej je wykorzystać... bo zastanawiałem się tez żeby podpiąć je do wzmacniacza ale wówczas muszę myśleć o 4 kanałowym....

 

NIKT nie wspomniaj czy osobny czy nie

 

jak najlepiej podłączyzc a nie jaki kosztorys!!

po tym co napisałes to mozna by pisac dwa lata ze tego a moze innego

ja wypowiedzialem sie na ten temat, moze poprzednicy napisza cos konkretniejszego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...