Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do zasilenia suba RF P112S4?


Miodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym sie przywitać z racji tego że jest to mój pierwszy post na tym forum. A więc WITAM! :wstyd:

 

Zastanawiam się nad tym jakim piecem powieniem zasilić mój nowy sub. Po kilkudniowm ślęczeniu w internecie dalej nie wiem jakiej mocy należy mu dostarczyć by wycisnac z niego jak najwiecej. Jedni mowią że należy mu podac 500-600 wat prawidzwej mocy inni ze nie należy przesadzac bo cewka nie wyrobi. Miał ktoś może ten przetwornik? Osobiście mysłałem na Kenwoodem KAC-PS300T lub coś w ten deseń. A więc interesują mnie używki do 350zł

 

Parametry głośnika:

150W RMS

300W MAX

12"

4Ohm

 

Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy nie przesadzacie ? RF to RF ale ja jakosc nie widze 500-600W, panoie to jest wiecej 3-4 razy wiecej, wiadomo ze jak sie bedzie ostroznym to sie nie spali, ale bez obrazy nie polecajmy tego nowemu uzytkownikowi wiem co mowie bo 2 razy spalilem swoj pierwszy glosnik.

 

300W prawdziwego RMSu to wszystko dla tej P1, seria Punch to nie Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnik ma racje, 4 razy wiecej to stanowczo za duzo. Dac mu 300 w rmsie to juz kupa. Ja tez przesiaduje codziennie na alle i szukam jakiegos mocnego mono za rozsadna kase ale jak na zlosc nic nie ma :)

 

jest na alle alpinek tyle ze cyfrowy model chyba mrp 650, licytuja cos kolo 300 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Ok, w takim razie co myślicie o Alpine MRV-T503 do zasilenia tego suba w mostku. 200W przy 12V i 300W przy 14.4V. Czy ten wzmacniacz sie sprawdzi pod subem czy jest to bardziej wzmak do napędzenia przodu? :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posiadam takie Rockorda P1.

Mam go w zamknietej skrzyni około 34 litrów.

Podłączony pod JBL 75.2 który w mostku ma 260-280 RMS.

Sprzęt w samochodzie Kia Rio.

Powiem szczerze ze jestem zaskoczony tym głośniczkiem.

Naprawde robi troche zamieszania w aucie i myśle że taka moc mu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i gain masz skręcony na pół, bo inaczej nie dałoby się tego słuchać... też mam p1 tylko ze 10" i ciagne go USAmps'em... wiem co mówie...

 

daltego nie warto pisac ze moc wzmaka rzedu 260W RMS jest dobra dla tego głośniczka który ma 150W RMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też coś dopiszę :)

Uważam, że P1 potrafi przyzwoicie zagrac i również twierdzę, że z mocą ostrożnie-łatwo go popsuc :) Teraz jesli chodzi o wzmak to poszukaj na alllllee JL Audio e2150. coprawda ponad twój budżet, ale uważam, że warto dołożyc troche.Bedzie całkiem niezłe połączenie.Takie jest moje zdanie.

A Jesli zarazisz się CA jak większoc z nas tutaj to niestety i po jakims czasie bedziesz czuł niedosyt to niestety juz nie nasz wina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...