Skocz do zawartości

Zakup piły spalinowej


ZamaskowanyMuczaczo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rocznie przerabiam jakieś 10-15metrów i stihl ms181 spokojnie mi wystarcza. za piłe zapłaciłe 899zł. Za 1200 spokojnie kupisz wystarczający ci sprzęt. Postaw na sthila lub husqvarne i koniecznie żeby piła była nowa. Co do chińczyka to są to pily na jeden sezon. A przY okazji zakupu piły kup sobie od razu ostrzałkę do łańcucha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to MS to profesjonalna seria. Jak mówią starzy pilarze- możesz na niej siadać, a nie ma prawa się przegrzać.

 

Warto też wymienić zębatkę na pływakową- o ile się nie mylę, wydłuża to żywotność prowadnicy (która tania nie jest).

 

Naciąg łańcucha tradycyjny (nakrętki), a nie taki szybki, gdzie wyciąga się to półkole i dokręca. Ząbki szybko się łamią (plastik oczywiście), a to tanie nie jest.

 

Olej do mieszanki Stihlowski- bardzo dobry. Może tani nie jest, ale przy Twoim zapotrzebowaniu portfela Ci nie urwie :)

 

Co do ostrzenia- są takie pier*olniki, które przykręca się do prowadnicy. Dobra rzecz, bo ostrzysz pod odpowiednim kątem (nie ściąga na boki, jak przecinasz grubszego klocka), a wyprowadzić źle naostrzony łańcuch jest ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję Stihl MS 251 często, oraz moją Husqvarna 359 :) Nie namawiam do takich mocnych pilarek, ale samo porównanie jeżeli chodzi o jakość wykonania i pracę, to Husqa jest bezkonkurencyjna. Stihlem dla mnie pracować, to właśnie jakbym trzymał w ręku chińczyka... Warto wziąć pod uwagę inne firmowe i dobre pilarki, np. Partner na licencji Husqvarna, to bardzo przyzwoicie wykonane sprzęty, Makita ma również w ofercie bardzo dobre pilarki, Shindaiwa - to miłe zaskoczenie, super jakość, wykonanie, a wielką zaletą jest "japoński rozruch", czyli przysłowiowe "pyk" i chodzi :) Miałem także Oleo Mac - tutaj popracowała trochę i złom niestety z niej został... choć nie generalizuję. Co do chińczyków - mam nowego chińczyka Leader, raz odpalona na próbę, czy działa, wg. instrukcji mocna pilarka, po odpaleniu zaskoczony byłem, bo pilarka bardzo przyzwoicie pracuje, znaczy silnik ładnie chodzi, wkręca się n a obroty wysoko, równo i ładnie, nie pracowałem nią, ale czuć, że jest przyzwoita i z takim "przerobem" dla siebie pośmigała by sporo.

 

10 lat używałem Husqvarny 137, super pilarka, w końcu poszła na śmietnik, ale tyle co przerobiła drewna, to szok, że taki maluch raczej do przydomowych prac pielęgnacyjnych może tyle znieść ! Rewelacja, przewracała 50 cm średnicy brzozy w lesie, przerobiła przez te 10 lat może ze 300 m3 drewna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio macałem Stihl MS 211 nad którym się zastanawiam. I nie ukrywam że strasznie plastikiem zajeżdza w porównaniu do starego 026 :kwasny:

juby pro pilarki stihla zaczynają się mniej więcej od modelu 241. Oleju stihla mam ten taki większy baniaczek i zawsze świeże paliwko :hyhy:  W tygodniu przejadę się do przedstawiciela Husqvarna na małe macanie i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Co do chińczyków to teściu używa od 3 lat i nadal działa :wink:  Aczkolwiek tylko jeden łańcuch oregona ma za sobą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich wymagań huskwa nada się lepiej niż sthil. Różnice między nimi to siła na sthil, żywotność na hus...w obrotach sthil kręci się bardziej, ale na małych słabszy, spalanie większe u sthila.

Z drugiej strony...jak dobrze smarujesz i mieszasz paliwo , czyścimy gdy trzeba to jedna i druga leci latami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 stihl   zaczyna się jak dla mnie od modelu 231 z tych nowych  dla siebie bym kupił 251 albo  Husqvarna 435 -350 - Albo nowy mcculloch to jest ten sam silnik co w husgvarnie tylko plastiki inne i jest sporo taniej


pilarka musi do większych prac posiadać 2,7 km minimum


kolego boguś1984 Partner nie istnieje tej marki nigdy nie będzie   jest za niego  Mcculloch


Makita pilarka nie jest zła ale paskudna do naprawy jak każda makita   :wink:  i części strasznie drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt się spelcjalnie nie zmęczył, krzaki w znaczeniu normalne drzewa, 

 

np dąbek miał 70 cm średnicy na wysokości 1,5 metra , dwie też tego rozmiary jodły i jedna nieco grubsza.

 

śmieszne mi się wydaje jak ludzie do cięcia metrówek na podwórku kupują mocne piły.,. 

 

zmęczą im się najprędzej ręce od wagi pilarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


śmieszne mi się wydaje jak ludzie do cięcia metrówek na podwórku kupują mocne piły.,. 
Jak kupujesz pilarkę która jest do zastowowań profesjonalnych to wiesz że pochodzi ona bardzo długo, bo silnik nie jest wykonany z plastiku a z metalu. Poczytaj o seriach podstawowych pilarek że mają więcej plastiku i każda w instrukcji ma dopuszczalny czas cięcia, powyżej tego czasu to już tylko Twoje ryzyko, że ją dobijesz. Nie mówie tu o starych piłach do 2000r które to "prawie" wszystkie miały normalne elementy metalowe dlatego taka słaba huska 40 u nas chodziła do 2012r, a była z 1997! A zrobiła drzewa tyle, że zarobiła na siebie z 20x. Ale fakt, cięcie metrów a zabawa w lesie to inne światy. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge polecic husqvarne, nie wiem jak nowsze modele sie sprawuja, ale wlasnie na minionym urlopie z ciekawosci zapytalem dziadka ile juz uzywa swojej pily, bo bylem maly jak pamietam ze ja kupil...odpowiedz 22 lata, a nie lezy ona na polce, las to cale zycie mojego dziadka:) Mowil ze chyba raz wymienil tlok i to wszystko,smiga jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...