Skocz do zawartości

Focal Ps 165 czy Morel Dotech Ovation 6


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie jest mieć możliwość odsłuchać zanim się coś kupi . Ja kupowałem totalnie na czuja , nie mając takiej możliwości . Na szczęście nie pomyliłem się . Mnie zależało na głośnym łupaniu , tylko na czystości dźwięku . Najlepsze jest to , że tak naprawdę nigdy nie miałem możliwości posłuchania dobrze zaaplikowanego 2-waya . Prawda jest taka , że jedynie sam jesteś w stanie stwierdzić co dla Ciebie gra , a co nie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba za daleko idące wnioski...że posłuchać to tak...ale jak ktoś ma doświadczenie (np w domu) to zna swój profil...i raczej w ciemno nie ma co iść. Doradzać w ciemno lub na słowo też chyba nie ma co. Posłuchaj czegoś i wybierz świadomie.

Masz to jak w banku :)

 

:

Jest wiele przykładów, że nie musi tak być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu sprzętów przemieliłem od cholery, nie mówiąc o tym, że od dziecka mam to we krwi przez tatę który w audio siedzi od co najmniej 45 lat i też troche tego przewalił jak również sam budował.

Uderzę chyba w ciemno w Morel Dotech. Miękkie granie z ostrawą Alpinką powinno się ładnie połączyć. Jak mi nie podpasuje to wtedy będę myślał nad czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wf to należę:)jeśli o radio to również. A Tw do dziś nie wybrałem bo nie mam kasy na to co się podoba... więc tu grubo bym się zastanowił nad tezą roszady w klockach :P suba też mam jednego, pierwszego (poprzedni był darmowy z odzysku :P )

Najgorsze wzmaki były bo to mój 3...a auto już wcześniej na jednym jechało. ..więc w tym aucie drugi :P

(Przez to ,że pierwszy był w ciemno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Lubię brzmienie przestrzenne, szybkie, energiczne ale też z nieco ocieploną średnicą. Moglibyście coś poradzić?

Takie wymagania to całkiem sporo zestawów spełni, może poza tą ocieploną średnicą. Wzmak mocą nie grzeszy i ważniejsza będzie wysoka skuteczność woofera niż jego marka. Nawet jesli zdecydujesz się na więcej niż podstawowe serie Morela to i tak większą robotę zrobią dobrze wytłumione drzwi wraz ze strojeniem niż jakaś wyższa seria Fokal/Morela.

Może być że granie z ori zwrotki zadowoli Ciebie ale jeśli nie to dobrze abyś miał radio z aktywnym podziałem dostępne, nawet kosztem wymiany obecnego i zakupu tańszego zestawu na przód aby się w budżecie zmieścić.

Przy Twoich oczekiwaniach, to całkierm zgrabnie może zagrać zestaw Phase CFS165.25 z radyjkiem Alpine serii 98xx puszczony całkiem aktywnie, pozostanie na razie zagadką jak by się sprawił  wzmak soniacza, przede wszystkim ze względu na potrzeby wooferów. Myślę, że przy grającym już systemie, z którego byłbyś zadowolony wymiana wzmaka nie będzie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę za dużo kombinować bo w aucie i tak nigdy nie będzie grało jak należy, ewentualnie może być przyzwoicie. Trzeba się trzymać pewnych granic rozsądku. W domu też mozna pakować krocie w sprzęt, ale trzeba sobie powiedzieć STOP:)

Radio które mam, zostaje i w zwrotki i inne cuda bawić się nie zamierzam. Nie słucham głośno, stawiam bardziej na jakość. Całkiem przyjemnie zagrać może ten Dotech i ku niemu się skłaniam najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie słucham głośno, stawiam bardziej na jakość. Całkiem przyjemnie zagrać może ten Dotech i ku niemu się skłaniam najbardziej.

Właśnie pod takim kątem pisałem ->jakościowego grania a Dotech nie jest jedyną drogą do takiego grania.

 

 


Nie chcę za dużo kombinować bo w aucie i tak nigdy nie będzie grało jak należy, ewentualnie może być przyzwoicie.

Jak wielkie są różnice miedzy tworzeniem grania domowego a tym w aucie przekonasz się po zamontowaniu Dotechów albo innego zestawu a jeszcze szybciej jak oglądniesz sobie wybiórczo kilka fotorelacji z działu instalacje.

Może zanim całkiem przekreślisz jakościowe granie w aucie zajedź na jakiegoś spota, zawody albo najlepiej piknik i posłuchaj choćby kilku aut potrafiących jakościowo zagrać, może się okazać że granie w aucie będzie tylko inne a nie z założenia gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz :)

Nie sądzę :) Ale juz mniejsza o to. Każdy ma swoje zdanie.

Nie oczekuję poziomu zawodów, dlatego też zadowoli mnie zwykły, porządny zestaw. Tak jak pisałem wcześniej - żadnych podziałów, zwrotek i innego cudowania:P Mam wzmaka, podpinam zestaw i ma grać przyzwoicie. Modlić się nad tym aż nad to nie zamierzam. Wygłuszenie porządnie zrobione, wzmacniacz i radyjko chyba nie najgorsze, więc jakoś to mam nadzieję zagada znośnie.

Do słuchania muzyki mam sprzęt w domu i whisky w barku:) W samochodzie ma się miło podróżować, dlatego lekko chcę poprawić granie, bo seria w e46 woła o pomstę do nieba...

 

A dlaczego nie Dego PO lub Helix P236?

Bo kompletnie ich nie znam. Morela jakiegoś tam miałem okazję słuchać, Dego w ogóle nie, Helix mnie jakoś nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię jakościowe granie, to mocy na kanał ma wystarczająco ten piecyk. Robienia mostków nie polecałbym, ale można rozdzielić zwrotnicę i każdy głośnik napędzić innym kanałem, oczywiście podłączając sygnał do wzmacniacza przez trójniki albo z oddzielnych wyjść radia.

W tym wypadku jest to o tyle dobre, że gdyby komuś udało się tak daleko zajść z głośnością, że zbrakłoby papierowych 40 watów, to pojawiające się zniekształcenia na tym samym kanale nie uszkodzą tweetera. Ale to tylko w przypadku, gdyby ktoś chciał słuchać naprawdę bardzo głośno.

 

W Twoim wypadku mając już 4 kanałowy wzmacniacz, takie radio, rozdzielenie zwrotnicy to chyba tylko same plusy. Tylko jak już to zrobisz, to zapoznaj się z tematem o odpowiednim ustawieniu gain u nas na forum.

 

A co do samych watów, to z powodzeniem kiedyś zasilałem u siebie cały zestaw Tempo 6 za pomocą malutkiego, świetnie grającego Genesis B40 (2x20 watów na papierze), a całkiem ostatnio, z powodów braku innych wzmacniaczy w domu, również z powodzeniem zasilałem MP 5.16 z papierowych 35 watów Pioneera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek to faktycznie duzo wieksza moc ale i tez mniejsza kontrola i czesto na jedno wychodzi czy dasz 50W4R czy 100W4R z mostka ktory jest polaczeniem dwoch kanalow obciazonych w 2ohm.

Jadąc w trasie i słysząc szum opon i powietrza, rzeczywiście będę zwracał uwage na kontrolę:) Nie popadajmy w paranoje panowie. To auto jest do codziennego użytku a nie do "tasowania się" przed garażem i spędzania godzin na postoju i słuchania wybrzmień:P Szkoda akumulatora:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz skoro wiesz lepiej czego chcesz i co jak bedzie dzialac i twierdzisz ze nie uslyszysz roznicy to po co przeplacac. Kup buszmeny i juz :)

Mistrzu doceniam Twoje zaangażowanie, ale nie popadajmy w skrajności bo w sprzęt można wpierdzielić mase pieniędzy i WIECZNIE będzie coś do poprawy.

Jadąc autem po mieście wsłuchujesz się czy subek zszedł na 25HZ czy na 30HZ z kontrolą?:):):) O to mi chodzi...

Próbuję znaleźć kompromis między sensownym graniem a ekonomią i na tym poprzestać. Muzyka w aucie ma cieszyć ucho i umilać dłuższą podróż i to wszystko. Symfonii w tym słuchać nie zamierzam a jeśli już to na pewno nie będę się wsłuchiwał czy teraz gra 4-ty czy 5-ty rząd wiolonczeli:) Od tego mam audio w domu:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kontrole słyszę :) i może nie czuję czy zagra pierwszy czy drugi rząd, to jednak braku w konroli bym nie chciał.

No dobra ale w granicach rozsądku:) Czuję, że z maniakami nie wygram... :P

Dobra koniec tych przepychanek. Zaraz wejdziemy na temat brzmienia RCA i znowu będą spory. 

Podsumowując najbardziej skłaniam się ku Dotechom. Zainstaluję i zobaczę jak to zagada. Mam nadzieję, że na tym zakończę dziobanie w samochodowym audio na jakiś czas. Pokombinuję ewentualnie jak radziliście z tym wzmacniaczem, żeby nie mostkować a puścic nieco inaczej, ale to pewnie dopiero jak będę miał zestaw na pokładzie i zacznie mnie coś męczyć, żeby poprawić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idż za radą Raadka.

Nie mostkuj XMa tylko puść to aktywnie na simpleksy- 2 kanały na tw i dwa na woofery

12tke zamień na 13/15 żeby to było jak pociąć.

 

Pod kreską wyjdzie Cie taniej niż Dotechy.

 

Przecież nikt Cie namawia na nie wiadomo jakie koszty.

 

A w w/w sposób osiągniesz poprawną scenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...