Skocz do zawartości

Focal Ps 165 czy Morel Dotech Ovation 6


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Zastanawiam się nad kupnem zestawu na przód. Aktualnie posiadam radyjko Alpine 9812RR, wzmacniacz Sony XM 4040, RCA Dls SL5 Ultimate. Wszystko to będzie zainstalowane w BMW e46 Touring. Drzwi porządnie wygłuszone matami GMS i osadzone już dystanse z mdf.

 

Do tego wszystkiego chciałem wrzucić sobie jakiś fajny zestawik na przód. Subwoofera nie planuje przynajmniej na razie. Bazując nieco na opiniach w internecie, troche na własnym doświadczeniu z poprzednimi sprzętami zwróciłem uwagę na Morela Dotech 6 i Focal PS 165. W poprzednim aucie mialem radio Alpine CDA 9886R + Focal Access bez wzmaka i całkiem fajnie to dla mnie już grało. Brakowało mi tylko troszke niższego zejścia.

 

Muzyka jakiej słucham to dosłownie wszystko. Począwszy od trance, kończąc na jazz. Lubię brzmienie przestrzenne, szybkie, energiczne ale też z nieco ocieploną średnicą. Moglibyście coś poradzić? Może zaproponować coś innego. Ewentualnie jest ktoś z okolic Bełchatowa kto posiada wyżej wymieniony zestaw i byłby chętny mi go zademonstrować w swoim samochodzie? Najlepiej posłuchać przed wyborem ale z tym czasami ciężko...Budżet jaki mam na to przewidziany to max 800 zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie słuchałem morela ale dość długo miałem focala. I o ile kick w tym zestawie nawet mi się podobał to góra strasznie drażniła ucho. Fajną barwe ma jeszcze rainbow sac chodź góra też troszkę ostrzy. Ja bym zastanowił się jeszcze nad systemem re audio SR6.5C - mocny kick, wyrazista średnica i przyjemna dla ucha góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego Focala miałeś?

Powiem Ci szczerze, że mam w chacie dość fajny sprzęcik audio do słuchania typowo muzyczki i lekkie skrzywienie na tym punkcie. Nie oczekuję w samochodzie niewiadomo czego ale jak włączam seryjne audio w e46... to trauma trwa tyle ile podróż tym autem. Dlatego zależy mi, żeby to nieco poprawić bez jakiś tam wariacji rzecz jasna  :) Sprzęt może byc też używany jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent SV237 + Onkyo C7000r + Dali Ikon 6 to zestaw domowy.

Zestaw z ładna ocieplona średnicą i dość szczegółową górą bo w Dali śmiga wstęga.

Tempo słuchałem i średnio mnie porwał. Jakis kluchowaty ten zestaw z chudym basem bez wykopu.

Jak wygląda różnica między Dotech a Tempo? W którą stronę idzie brzmienie?

Focal mnie porywa detalami i przestrzenią tylko cykam się czy w połączeniu z Alpinką nie będzie sypało po uszach za bardzo. Wątpie, że XM 4040 to poskromi. 

 

Jestem skłonny kupić zestaw używany z wyższej półki, niekoniecznie sprzęt musi być nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią od zwykłego Tempo?

Na to mogę odpowiedzieć dopiero za kilka dni(dopiero zjechały). Zwykłe tempo są b. dobre(jeśli ktoś wie jak ich użyć) a te zapowiadają się jeszcze lepiej.

 

 

w połączeniu z Alpinką nie będzie sypało po uszach za bardzo. Wątpie, że XM 4040 to poskromi.

Akurat z Alpine i Sony, Morel rewelacyjnie się zgrywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo auto i jestem dopiero w trakcie robienia audio , ale jeśli drzwi są dobrze wygłuszone to dobry zestaw przedni jest w stanie zadowolić niewybredne ucho . U mnie w drzwiach gra hybryda tweeterów Focala oraz woofery Phase z serii Audiophole Six (wszystko nabyte na forum) i gra nieźle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo auto i jestem dopiero w trakcie robienia audio , ale jeśli drzwi są dobrze wygłuszone to dobry zestaw przedni jest w stanie zadowolić niewybredne ucho . U mnie w drzwiach gra hybryda tweeterów Focala oraz woofery Phase z serii Audiophole Six (wszystko nabyte na forum) i gra nieźle .

Który gwizdek Focala masz? Myslałem właśnie tez o tych Phase ale o całym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo słuchałem i średnio mnie porwał. Jakis kluchowaty ten zestaw z chudym basem bez wykopu

 

Tempo swego czasu mialem u siebie i zlego słowa nie mogę powiedzieć. Zestaw bardzo kulturalny cieplo grający, woofer nieźle mnie zaskoczył nie brakowało mu zejscia,ale nie gral na ori zwrotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo swego czasu mialem u siebie i zlego słowa nie mogę powiedzieć. Zestaw bardzo kulturalny cieplo grający, woofer nieźle mnie zaskoczył nie brakowało mu zejscia,ale nie gral na ori zwrotce.

Ja słuchałem seryjki. Może zwrotka w tempo licha jest:) Mnie do gustu średnio przypadł. Ciekawi mnie jak Dotechy grają w stosunku do Tempo. Elate pewnie miażdzą, ale tyle to mi szkoda na audio w samochodzie bo i tak rewelacji sie w takim środowisku nie uzyska.

Ewentualnie może by się udało Focala z serii k2 w uzywce dorwać. To chyba podobna półka do Dotecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tweetery z serii Polyglass . Na chwilę obecną zasilam furtki samym radiem Alpine CDE 9880 i jest nieźle , choć na ori radiu Alpine nie było nic gorzej , na pewno inaczej . Na montaż czeka wzmak JL Audio Slash i wtedy dopiero będę mógł się wypowiadać co do jakości grania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria polyglass to poprzednik PS 165 z tego co sie orientuje...

Ja miałem w e46 zwykłe radio Siemens oryginalne ( pożal sie panie ) i jak wpiąłem Alpinke to seria żyć zaczęła dopiero. Myślę, że jak wjedzie konkretny zestaw na przód to mi starczy. Subka nie chcę. Pytanie tylko w którą stronę uderzyć. Szkoda, że tak daleko mieszkasz bo bym sobie obczaił jak cykają gwizdki z serii Polyglass. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria polyglass to poprzednik PS 165 z tego co sie orientuje...

Ja miałem w e46 zwykłe radio Siemens oryginalne ( pożal sie panie ) i jak wpiąłem Alpinke to seria żyć zaczęła dopiero. Myślę, że jak wjedzie konkretny zestaw na przód to mi starczy. Subka nie chcę. Pytanie tylko w którą stronę uderzyć. Szkoda, że tak daleko mieszkasz bo bym sobie obczaił jak cykają gwizdki z serii Polyglass. 

 

 

Tylko alpine + focal to połączenie które w górnych partiach na pewno będzie drażniło ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko alpine + focal to połączenie które w górnych partiach na pewno będzie drażniło ucho.

Wzmak Sony nie da rady troche tego uspokoić? Bo Focal kipi energią i to mnie bardzo kupuje. Jedynie czy nie będzie za dużo "hałasu" na górze...

Morel z serii Tempo brzmi nieco kluchowato jak dla mnie, bez życia. Ciekaw jestem czy Dotech prezentuje się lepiej znacznie od Tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer z Tempo ćwiczyłem tylko na ori zwrotce, ale tweeterem bawiłem się trochę na innych zwrotnicach i np mnie przypadł do gustu w tandemie z wooferami Hertza HV165. Na zwrotnicach, które zrobiłem tweeter Tempo gra kompletnie inaczej niż na ori zwrotce. Pojawiło się duzo szczegółów, tweeter nabrał powietrza. W całości zestaw gra ciepło i przyjemnie, ale potrafi zagrać też zagrać efektownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie zamierzam się bawić w nie ori zwrotki i kombinacje. Chcę wrzucić zestaw przyzwoicie brzmiący i nie cudować aż nad to:) Tak się bawić można bez końca, sam pewnie o tym wiesz. Myślę, że reszta moich klocków nie jest zła i przy odpowiednim zestawie całkiem fajnie to może zagrać. Chyba pójdę na ryzyko i jak się trafi coś okazyjnie na rynku wtórnym to kupię i przetestuję u siebie bo rozmawianie o brzmieniu to trochę wróżby z fusów, każdemu pasuje co innego. Dla jednego będzie za ostro, drugiemu za to mulasto:) 

Dzięki wszystkim za zaangażowanie w temat bo nieco mi rozjaśniliście sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem Dali z serii Zensor. Nie wiem jak grają na górze twoje wstęgi, ale te Dali, których ja słuchałem wstęgi nie miały. I w odniesieniu do nich to brzmienie bardziej szło w stronę Morela nie Focala. A może pokusiłbyś się o kombinację mieszaną tzn Morel na górze, Focal na dole? W jakich kwotach się obracamy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali ma świetną średnicę, nasyconą i bardzo dźwięczną górę:)

Planuje coś do max 800 zł. Bardziej bym sie chyba skusił na używkę ale wyższej klasy. Chce wrzucić zestaw i zamknąc temat dlatego wolę coś lepszego:) Choć boję się, że doświadczenie z domowym audio się odezwie i jeszcze kilka zestawów przerobię:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...