Skocz do zawartości

2 x re10


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. 2 x RE Audio Re-10 d4

 

2.# Nominalna impedancja - Znom: 2x4 ohm

# Moc RMS (wytrzymałość term.) - Pe: 175 W (Max.500W)

# Bl: 15.4

# Qes: 0.39

# Qms: 4.37

# Qts: 0.36

# Fs: 21.5 Hz

# Vas: 75.6 l

# Xmax: 12 mm (w jedna stronę)

# SPL (1W/1m): 84.7 dB

# Sd: 322 cm2

# Re: 3.2 ohm (jedna cewka)

# Głębokość montażu - 127,0 mm

# Średnica montażu - 231,7 mm

# Średnica zewnętrzna - 257,1 mm

# Średnica rozmieszczenia otworów - 247,6 mm

# Szerokość napędu - 123,8 mm

# Głębokość napędu - 38,1 mm

# Głębokość kosza - 88,9 mm

# Objętość głośnika - 2,54 l

# Waga - 2,92 kg

# Menbrana: Mica Poly

# Zawieszenie górne: guma-santopren

 

3. Kazdy rodzaj muzyki, rock, pop, rap, house...

 

4. mdf 18

 

5. wys 44cm, szer 1m (ale mozna zostawic 2cm luzu, 98cm by bylo najlepiej), i tylna scianka pochylona, sciana dolna 20cm dłuższa od gornej, mozemy tutaj dysponowac tylko glebokoscia, bo chcialbym zeby dopasowala sie na wysokosc i szerokosc do bagaznika

 

6. obudowa BR, wolal bym port szczelinowy, ale jesli z rurka bedzie duzo mniej roboty to moze byc rurka, i skrzynka mogla by byc dzielona, tzn mogla by miec 2 oddzielne porty

 

Po wykonaniu projektu prosil bym jeszcze o napisanie na ile hz jest zestrojona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moge kilka pytan.. APOC podałes taka liczbe obudowy ze wychdzo okolo 60litrow.. Zalecana jest okolo 40litrow aby miec w miare dobra muzyczke jesli zalezy ci wiekszy bas to ok 60litrow.. Pytanie czy do tej muzyczki az tak niski basik potrzebujesz czy aby nie bedziesz miał problemów z jakoscia.. 10" calówka akurat jest szybka ale moze byc mały efekt pierdzenia jezeli zalezy ci na fajnym basie głebkim. Port szczelinowy..Ja bym wolał wsadzic rure bedzie bardziej uniwersalny do roznej muzyki,masz troche disko a gdzie masz szczelinówke do disco.. Do disco to najładniej brzmi closed no ale dziura to dziura ja bym zrobił mu port góra 10cm chociaz jak chcesz szybkosci i jakosci to bym mu zrobił 7,5cm i bedzie dobra jaksc i szybkosc..Wspominasz o zestrojeniu skrzynek-a jak chcesz zestroic?Zestrojenie zalezy od szerokosci i długosci oraz grubosci skrzyni.. Ja bym na twoim miejsciu stroił na 45hz.. Przy skrzyni 60litrowej, przy rurce szerokosci 100mm, przy czestotliwosci 45hz długosc powinna wynosic 110mm, ale smiało mozna dac sklepowe skrzynie o długosci 150mm zejdzie troszke skrzynia na 42hz i było by git :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kolega ale ja teraz mam te re w dwudziestukilku litrach closed i zchodz anprawde zacnie, testowalem jedna sztuke w 25l ale w skrzynce drewnianej nie zabudowie i zchodzil naprawde jeszcze lepiej niz w zabudowie...

Dlatego chyba wybiore opcje 2x skrzyn br tak jak kolega... Tyle ze producent zaleca 28l br a na closed 18l. W 18l ten glosnik sie meczy i puka nie gra. Mi to nie odpowiada dopiero 25l dalo dobry efekt ktory mnie zadowolil, glosnik nie stracil az tak wiele na szybkosci wciaz nie zamula i gra tak ,ze mi to jak najbardziej odpowiada. Dlatego w tym momencie nie wierze po prostu w te zalecenia producenta i tyle...

Sadze ze skrzynie ok 30l beda dla mnie wystarczajace...

Probowalem sie bawic w bassbox i winISD ale nie potrafie rozgryzc do konca tych programow pomijajac fakt ze Re podaje potwornie okrojone dane swych produktów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moge kilka pytan.. APOC podałes taka liczbe obudowy ze wychdzo okolo 60litrow.. Zalecana jest okolo 40litrow aby miec w miare dobra muzyczke jesli zalezy ci wiekszy bas to ok 60litrow.. Pytanie czy do tej muzyczki az tak niski basik potrzebujesz czy aby nie bedziesz miał problemów z jakoscia.. 10" calówka akurat jest szybka ale moze byc mały efekt pierdzenia jezeli zalezy ci na fajnym basie głebkim. Port szczelinowy..Ja bym wolał wsadzic rure bedzie bardziej uniwersalny do roznej muzyki,masz troche disko a gdzie masz szczelinówke do disco.. Do disco to najładniej brzmi closed no ale dziura to dziura ja bym zrobił mu port góra 10cm chociaz jak chcesz szybkosci i jakosci to bym mu zrobił 7,5cm i bedzie dobra jaksc i szybkosc..Wspominasz o zestrojeniu skrzynek-a jak chcesz zestroic?Zestrojenie zalezy od szerokosci i długosci oraz grubosci skrzyni.. Ja bym na twoim miejsciu stroił na 45hz.. Przy skrzyni 60litrowej, przy rurce szerokosci 100mm, przy czestotliwosci 45hz długosc powinna wynosic 110mm, ale smiało mozna dac sklepowe skrzynie o długosci 150mm zejdzie troszke skrzynia na 42hz i było by git

 

Po czym wnioskujesz ze bedzie miala 60L?

 

Wyzej podalem parametry dotyczace wysokosci i szerokosci, i zaznaczylem zeby "podloga" skrzyni byla dluzsza o 20cm od "sufitu" jesli "sufitu" by wcale nie bylo, a na dole byloby te 20cm to 1 skrzynka miala by cos okolo 20L netto pomijajac port i glosnik, a to za malo wiec trzeba jej wrecz dolozyc tej glebokosci i wysunac w strone klapy i sufit i podloge, co mnie mocno nie cieszy ;|

 

[ Dodano: 2009-03-01, 22:06 ]

zomer1980, rozumie ze wiesz o tym ze chce zrobic podwojna skrzynie, na 2 glosniki z oddzielnymi komorami, bo cos mi sie zdaje ze policzyles litraz calej skrzyni tylko dla jednego glosnika :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodac ze dane wielkosci jakie podałem to system programu. Ja zasadniczo podałbym mniejszy litraz, ale jak wiadomo mniejszy litraz-mniejszy głebkoscia bass..Teraz pytanie na czym nam bardziej zalezy.. Ja tez bym wybrał ze 25-30 litrw, troszke szybciej ale mneijszy bass.. Teraz zastanówmy sie czy wybieramy głebszy basik czy lepsza jakosciowa jakos grania..

Ja bym wybrał skrzynki okolo 30litrw, wiadomo glosniczek zmniejszy litraz, spokojnie niezbyt szerokie rury aby skrzynia poradziła sobie z kazdym rodzajem muzyki.. Przy tej mocy ja bym pomyslał o szerokosci rury 75mm aby dawała sobie rade skrzynia z kazdym rodzajem muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca 28l netto. Do tego należy doliczyć objętość głośnika(2,5l) i objętość tunelu.

 

Zasymulowałem obudowę jaka cię interesuje.

Objętość wyszła 58,5l netto(odliczając głośniki i tunele).

Jako tunele wybrałem 2x75mm, ale z obu stron profilowane.

Tak to się prezentuje:

http://img166.imageshack.us/img166/1389/bb1s.jpghttp://img145.imageshack.us/img145/5199/bb2i.jpg

Wymiary płyt:

http://img145.imageshack.us/img145/981/bb3.jpg

 

Tutaj zaznaczyłem, w którym miejscu program zaznaczył maksymalny Peak:

http://img145.imageshack.us/img145/1008/bb4.jpg

Tnąc skrzynię na 50Hz nie powinno sprawić to problemu, a jedynie podniesie F graniczną(częśtotliwość graniczna wypadnie nieco wyżej niż wynikałoby to z charakterystyki filtra).

 

Uwzględniając peak, F6 wypada przy ok. 33Hz

 

Group Delay też nie wygląda źle:

http://img13.imageshack.us/img13/856/bb5t.jpg

 

Mocowo do 30hz spokojnie wytrzymałość mocowa będzie 350W:

http://img166.imageshack.us/img166/7603/bb6.jpg

 

Wychylenie dopiero przy 25hz zaczyna sięgać xmax. Tak to dochodzi do góra 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dostaniesz swoja rure basowa.. Wiesz ze czasami jest problem aby je dostac? Jezeli chodzi o nizsze zejscie-przy zrobieniu skrzyni z portem 35hz to jest ok na jakosc.. Ale mozna brac wyzsze strojenie bo ludzie lubia lepszy hałas.. Warto sie zapytac pytajacego na czym mu bardziej zalezy..Albo poprostu zrobic 2 obliczenia z opisem powstałej muzyki-jak chce niech decyduje sam :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e mozna brac wyzsze strojenie bo ludzie lubia lepszy hałas.. Warto sie zapytac pytajacego na czym mu bardziej zalezy..Albo poprostu zrobic 2 obliczenia z opisem powstałej muzyki-jak chce niech decyduje sam

A to kolega apoc, nie potrafi odpalić WinISD i sprawdzić jaka ma być rurka dla strojenia np. 40 lub 45hz?

Zawsze moze zacząć od zwykłej pcv kanalizacyjnej. Kolanka to nie problem. Zrobi rurkę 28cm i posłucha czy mu to odpowiada, jeśli nie to skróci. Jak już dojdzie do odpowiedniego kompromisu to użyje już tuneli profilowanych(żeby uniknąć świstów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie dostane takie rurki profilowane? W winISD probowalem to obliczac ale nie przyjmowal danych glosnika :wstyd:

 

Jeszcze takie pytanie, kiedy skrocimy rurke, zejscie maleje a glosniki robia wiecej halasu, i odwrotnie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie przyjmowal danych glosnika

Też to przerabiałem w bassboxie.

Taki porządny producent, a parametry to podaje jak alphard.

BL producent podał dla wersji D4 z cewkami połączonym szeregowo(wtedy BL będzie największy). Pytanie czy reszta parametrów też się zgadza.

Może uruchomię dźwiękówkę i jig'a, wezmę jeden głośnik od mastah'a i pomierze jakie ma rzeczywiste parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro sa rurki fi 76 na 155, na wylocie maja 76mm, ale na koncu maja juz fi 70mm, czyli jest zwezana, to jak to ma byc, ta rurka ma 70 czy 76mm srednicy?

 

I jak taka rurke wydluzyc, mozna kupic 2 takie rurki i wsunac jedna w druga? Czy jest jakis inny sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak taka rurke wydluzyc, mozna kupic 2 takie rurki i wsunac jedna w druga?

Na przykład.

Dobrym rozwiązaniem jest podgrzanie końca jednej rurki(np. nad kuchenką gazową lub opalarką) i nałożenie jednej rurki na drugą(nagrzany element powinien się rozciągnąć, tworząc kielich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, fajne rozwiazenie, i w ten sposob laczac 2 rurki powstanie rurka profilowana z obu stron

 

A co z tymi srednicami rurki? Jesli rurka jest zwezana na koncu, to ktora srednica sie liczy? Wylotowa (poczatek) czy wlotowa (koniec rurki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pokonalismy z Cursorem skrzynki...

Musielismy lekko zmodyfikowac litraz z projektu bo na wysokoc mi nie wchodzil pod rolete...

Powstaly 2 osobne skrzynie zamiast jednej a litraz zmienil sie o okolo 2l na minus, mysle ze nie wiecej...

apoc, Dla wygody Twojej i Twoich nerwów wpusc sobie scianki boczne z 1cm wglab i bedziesz mial light z obijaniem, a nie tak jak my mordege...

 

Jutro zarzuce foty jak my rozwiazalismy BR (75mm pcv)

Na koniec powiem wam, jedno...

 

Kres mozliwosci RE re 10 d4/s4 osiagniesz tylko wtedy jak podasz im 2x wiecej mocy i wrzucisz w BR- tyle

 

[ Dodano: 2009-03-04, 22:49 ]

Pytanie czy do tej muzyczki az tak niski basik potrzebujesz czy aby nie bedziesz miał problemów z jakoscia.
Zadnych, paradoksalnie ten przetwornik w BR gra zdecydowanie lepiej niz w closed, bez dwóch zdan...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy do tej muzyczki az tak niski basik potrzebujesz czy aby nie bedziesz miał problemów z jakoscia.
Zadnych, paradoksalnie ten przetwornik w BR gra zdecydowanie lepiej niz w closed, bez dwóch zdan...

 

 

Prawda, slyszalem go w br, i nie bylo slychac zamulania nawet przy szybszych kawalkach ATB, a jak wiadomo, oni maja pare kawalkow gdzie graja na prawde szybko.

 

Bylem niedawno u forumowicza Maxtz'a i porownywalismy re-10 s4 z pb s10, obydwa br, byly spiete razem w 2 ohm pod jednym wzmacniaczem, i golym okiem bylo widac kolosalna roznice w szybkosci ruchu membrany, przetworniki dostawaly razem ok 700W wiec obydwa mialy nadwyzke mocy, co prawda w przypadku Re byla ona wiekrza o 100W, ale wydaje mi sie ze to jednak przez budowe glosnika, nie przez roznice nadwyzki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...