Skocz do zawartości

Napięcie na zaciskach wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

   Od pewnego czasu jestem posiadaczem suba x zound madness 12" 1500w rms w skrzyni 75l  zasilanego brutusem 1600D. Ze względu na małą moc wzmacniacza planuję jego zmiane. Zdaję sobie jednak sprawę ze pojawią się już zapewne problemy prądowe. Na chwile obecną mam puszczone kable 2x35mm oraz wzmocnioną mase z aku do blachy również na 35mm. Napęcie na zaciskach wzmacniacza spada mi do 13,9v. Pytanie brzmi co powinienem zrobić w pierwszej kolejności aby poprawić napięcie? Dodam tylko że autko to focus mk2 altek 120a.

 

P.S. Szczególne podziękowanie dla mastah22 za projekt skrzyni

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Napięcie na aku bez audio - 14,4V

Napięcie na aku z audio - 14,2V

Napięcie na zaciskach wzmaka - 13,9V

 

   W zasadzie spadek jest bardzo mały ale tak jak pisałem wyżej planuje jeszcze rozbudowe audio tnz wymiana wzmaka na mocniejszy o około 0,5-1kw oraz rozbudowę przodu co spowoduje dorzucenie jeszcze jednego wzmaka. Już teraz chciałbym zadbać o prąd żeby potem nie obudzić się z ręką w nocniku. Chcę tylko wiedzieć co mogę wycisnąc przy takiej instalacji na altku 120a ewentualnie co zmienić żeby w przyszłości prądu nie brakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dobre kable zasilające 35mm2 wystarczy do zasilenia większości zestawów. Zobacz sobie w dziale "Wasze instalacje" żadko kiedy ktoś daje więcej niż 35mm, no chyba że pod SPL. Ja mam 16mm2 na całe audio w samochodzie (łącznie 500 watów) i to wystarcza. Jeśli dalej martwisz się o spadki napięć to zainwestuj w kondensator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie i miejsce kondensatora nie lepszy mały akumulator?

i tak zapytam jaki bezpiecznik masz na kablu od wzmacniacza oraz jak te przewody zasilające sa połączone z akumulatorem, na konektorach oczkowych czy bezpośrednio w klemę lub jakoś w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z big 3 już się zapoznałem i na weekend zaplanowałem już wymianę kabli na grubsze.Na kablu od akumlatora do wzmaka mam bezpiecznik 120a a przewody podłączone mam bezpośrednio do klemy. Który ze sposobów podłączenia jest lepszy? bezpośrednio czy konektory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...