Skocz do zawartości

Zasilanie Cinquecento


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam mały problem z prądem w moim autko.

 

Akumulator 40 Ah, wzmacniacz 400 rms. Po dluzszym graniu,podczas dojazdu do pracy (40 min) pada akumulator.

 

Czy jest mozliwosc  dokupić zewnętrzny akumulator i podpiąć go do akumulatora aby nie rozładowywało tak akumulatora ?

Aku mógłby być ładowany każdego dnia.

 

http://allegro.pl/akumulator-zelowy-10ah-12v-vipow-bezobslugowy-24gw-i4247659394.html

 

AKUMULATOR ŻELOWY 10Ah 12V VIPOW BEZOBSŁUGOWY 

 

 

Tylko jak rownolegle czy szeregowo ?

 

Proszę o poradę.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tlumacz sobie to tym ze caly prad do wzmacniacza idzie z alternatora a z tego co wiem 5 A jest potrzebne do ładowania chyba

Nie musze niczego sobie tłumaczyć...Ty jednak raczej musisz bo to Ty masz klopocik.

Mam Fiata z 45A altkie i wierz ze nie ma zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam mały problem z prądem w moim autko.

 

Akumulator 40 Ah, wzmacniacz 400 rms. Po dluzszym graniu,podczas dojazdu do pracy (40 min) pada akumulator.

 

Czy jest mozliwosc  dokupić zewnętrzny akumulator i podpiąć go do akumulatora aby nie rozładowywało tak akumulatora ?

Aku mógłby być ładowany każdego dnia.

 

http://allegro.pl/akumulator-zelowy-10ah-12v-vipow-bezobslugowy-24gw-i4247659394.html

 

AKUMULATOR ŻELOWY 10Ah 12V VIPOW BEZOBSŁUGOWY 

 

 

Tylko jak rownolegle czy szeregowo ?

 

Proszę o poradę.

 

Jaki silnik masz w tym CC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica? U mnie raz było 1000 raz 3500 i przy dobrym zasilaniu grało wystarczająco.

 

Tu chyba bardziej chodziło o potencjał wzmacniaczy i niezbędny zasób energii do ich zasilenia i czas .

Tylko potencjał to nie jest moc wykorzystywana i wzmacniacz o mocy całkowitej np 500 W RMS pobiera prąd proporcjonalny do średniego poziomu odsłuchu a nie mocy nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szacunki i tak nie będą miarodajną informacją dla czytelnika. Inny samochód, inne zasilanie, inny sprzęt, inny potencjał, inny poziom głośności.

 

Wszystko się zgadza , ale po cos tez padło to pytanie , zatem gdy nie było z czystej ciekawości,  to jednak chodzi o jakąś nawet zdawkową informację .  Zobaczymy co kolejny dzień przyniesie :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


chodzi o jakąś nawet zdawkową informację

 

Nie ma możliwości, żeby przy sprawnej instalacji w samochodzie i sprawny akumulatorze wzmacniacz, który może pobierać max ok. 30A rozładowywał, w czasie 40min jazdy, akumulator. Chyba, że 35min to stanie w korku i buczenie tubą. Wtedy przyjmuję taką ewentualność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...