Skocz do zawartości

Podłączenie monobloka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa jest o typowym monobloku, czyli wzmacniaczu jednokanałowym, to mając podwojne wyprowadzenia (np. w serii GTO JBLa) są one wyprowadzone jak połączenia równoległe. Wtedy jeden głośnik podpinasz pod jedna pare terminali wyjsciowych. Bez znaczenia czy pod A czy pod B, o ile są tam jakies takie rozróżniane oznaczenia.

 

Jeśli mowa o monobloku, dwukanałowym, to z mojej wiedzy wynika, że czegoś takie nie ma. To tak jakby auto z założenia miało 4 koła, ale mogłoby jeżdzic na jednym - nierealne.

 

Nie znam tego wzmacniacza, i nie wiem czy to dwukanałowka czy monoblok.

Jesli dwukanalowka to ustawiasz opcje mostek (bridge) i podpinasz pod terminale zewnetrzne glosnik. Z reszta powinno byc oznaczenia na wzmacniaczu pod terminalami glosnikowymi: + -- bridge-- - .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem ten wzmacniacz!Jest to monoblok klasy D.Z tego co wiem gdy podłączysz głosnik 2 cewkowy do każdego portu otrzymasz mostek czyli np gdy głosnik jest 2x2 ohmy i podłaczysz każdą cewkę pod każdy kanał będziesz miał obciążenie 1ohma.Możesz również zmostkować głosnik i podpiąć go pod 1 kanał i będzie to samo czyli 1 ohm.Jednak wiadomo że mostek w monobloku nic nie daje tak jak w 2 kanałówce,ponieważ moc jest taka sama na 1 i 2 kanale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burning desire to 1 kanałówka Panie

TYle że ma wewnątrz rozdzielone jedno wyjście na 2 w celu ułatwienia podłączenia głośników

 

Podobnie jak wiele innych monoblokow (wzmacniaczy jednokanałowych) tak i ten Blaupunkt na podwujne wyjscia glośnikowe. Ot to pewnie cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem gdy podłączysz głosnik 2 cewkowy do każdego portu otrzymasz mostek

 

To masz zle informacje bo glosnikow sie nie mostkuje,mostek to sposob laczenia dwoch koncow mocy dla wiekszej mocy i tyle.Glosniki lub tez cewki sie laczy szeregowo,rownolegle lub szeregowo-rownolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czegoś tu nie rozumiem.Na elektrodzie powiedziano mi że;Wcześniej miałem sonica 15'' 2x2 ohmy.Miałem podłaczoną każdą cewkę pod każdy port w monoboku jbl gto 1201.Powiedziano mi wyrażnie że miałem głosnik podlaczony na 1 ohm.To w końcu jest 1 ohm czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci powiedziano, bo podłączenie każdej cewki pod oddzielny port monoblocka odpowiada ich połączeniu równoległemu, czyli tak jakbyś połączył + jednej cewki z + drugiej i dopiero do 1 portu plusowego i analogicznie dla -. Te dwie sytuacje dają identyczny efekt, a 2 pary portów w monoblocku sa po to, aby było mniej zabawy z kabelkami wokół cewek.

 

Uzyskałeś coś takiego jak na pierwszym rysunku od góry z lewej strony RYSUNEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bambino_81,Tak masz 1ohm bo w monoblokach te terminale sa laczone rownolegle przeciez jest to walkowane od poczatku tematu w efekcie czy polaczysz rownolegle cewki kabelkami czy podlaczysz kazda cewke z osobna do 2 terminali otrzymasz koncowo dokladnie to samo.I niema to zadnego zwiazku z mostkowaniem czegokolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...