Skocz do zawartości

Jak solidnie przykręcić tak cienki dystans - Civic EJ9/EJ6


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam w różnych miejscach, ale nie widzę dobrego rozwiązania nigdzie. Do mojego samochodu są dość cienkie dystanse:

http://images.kangoo.pl/13574284/198/large/dystanse_mdf_honda_civic_ej9_ej6_165mm_720.jpg

 

Jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak je poprawnie zamocować do drzwi? W przypadku innych aut widziałem śruby 10tki + nakrętki i podkładki, ale tutaj chyba to nie przejdzie. Mam obecnie jakieś dużo mniejsze śruby zastosowane, ale nie sprawia to wrażenia solidnego. Lepsze będą blachowkręty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, zle sie wyrazilem. mialem na mysli sruby na klucz 10 mm. skoro piszecie, ze m5 i klej wystarczy to tak zrobie. jeszcze takie pytanie laika - glosnik na dystansie powinien byc przykrecony na sztywno czy na czyms elastycznym np uszczelka do okien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


sorki, zle sie wyrazilem. mialem na mysli sruby na klucz 10 mm. skoro piszecie, ze m5 i klej wystarczy to tak zrobie. jeszcze takie pytanie laika - glosnik na dystansie powinien byc przykrecony na sztywno czy na czyms elastycznym np uszczelka do okien
tylko żebyś nie wpadł na pomysł użycia zwykłych śrub z łbem szesćiokątnym, najlepiej użyj imbusów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczemu?????

Przecież nakrętki mogą być od spodu przykręcane kluczem. A z wierzchu zwykły łeb od śruby moze się zagłębić na płasko z dystansem we wcześniej przygotowanym większym otworze :-)

 

 

Sposobem to i jeża można w tyłek ............. :rotfl:

 

(ODP. Przez lejek :rotfl: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każcie mu to przyspawać... :hyhy:

Jeśli to civic to wystarczy użyć blachowkrętów z odpowiednio sporym łbem. W drzwiach są solidnie osadzone plastikowe kołki...boki uszczelnić matą (po montażu dystansu).

Też uważam, że w civicu jest to wytaczające rozwiązanie i nie trzeba kombinować ze śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś zauważalna trudność między przykręceniem śruby a wkręta? :wink2: u siebie w accordzie wyjąłem te kołki, a spokojnie dystans będzie się trzymał i na wkęcie do karton gipsu :P ale tak wiem, że mam bardzo sztywno i głośnik może sobie pompować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Podsumowując: śrubami M5 lub blachowkrętami dystans na sztywno do drzwi i potem głośnik też na sztywno bez żadnych podkładek typu uszczelka do okien do dystansu? Wszystko oczywiście równo i całą powierzchnią do siebie przylega i potem jeszcze jest uszczelnione matą. Nic nie pokręciłem ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to tak.

Smaruję dystans klejem uni fix lub mamut glue sprzedawany w takich pojemnikach jak silikon sanitarny. Przyciskam do blachy, nadmiar wychodzi bokami. Następnie przewiercam dystans i blachę w miejscu gdzie nic nie przeszkadza. Daję śrube, od spodu nakrętka samokontrująca i trzyma jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...