Skocz do zawartości

Skrzynia basowa gra ciszej niż po zamontowaniu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Ostatnio nabyłem wzmacniacz firmy Black magic amp 600 watt,4 kanałowy.Problem tkwi w tym że po pierwszym zamontowaniu go i jakimś dwytygodniowym odsłuchu na nim,zauważyłem że głośnik(Kruger&Matz ,2cewki 500rms)gra znacznie ciszej niż na początku.Bawiłem się ustawieniami na wiele sposobów i głośnik jak wspominałem na samym początku robił lepsze ciśnienie niż teraz.Radio Alpine cde120rm.Wzmacniacz posiada 2 pokrętła Level,na tę chwilę są skręcone na sam środek.2 cewki zmostkowane we wzmacniaczu.

Szukałem podobnych tematów ale niestety żaden z nich mi nie pomógł.

Załączam zdjęcia,z góry przepraszam za ich jakość.

post-10820-0-54364600-1398458708_thumb.jpg

post-10820-0-56974000-1398458716_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak wysoko tniesz suba? Daj filtr na godzine 9 i gaina/level wyreguluj zgodnie ze sztuką...

A zresztą ten wzmak nie ma 600W tylko niecałe 300...

 http://amp-performance.de/313-RTO-SX-7002.html

 

A co do tego że jest ciszej to przyzwyczaiłeś się pewnie :P

co do przyzwyczajenia nie wykluczone;) ustawie jak proponujesz,nie znam sie za wiele dlatego pytam.Zaraz gonie po dziewczynę to zrobię jak radzisz.

jak zmostkowane?

co i gdzie zmostkowales?

na zdjeciach widac 2 osobne pary kabli...

ten glosnik to 2x2 czy 2x4r?

 

a moze najzwyczajniej sie przyzwyczailes?

 

głośnik 2x4,wzmacniacz 4 kanałowy i na te 2 kanały dałem mostek.

Luki;)

link ze wzmacniaczem który podałeś wygląda nie co inaczej niż ten który posiadam;),ale może specyfikacja ta sama.Ogólnie ciężko bynajmniej mi znaleść cokolwiek o nim.

Dodam że przy pierwszym podłączeniu,na piecu Level miałem skręcone na Maximum...możliwe że tym ustawieniem mogłem coś zapaskudzić we wzmiacniaczy bądź w samym głośniku,jeśli tak to jak mógłbym to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze raczej chodzi ze każda cewkę ma pod osobnym mostkiem, rozkręć gain na max i będzie tak samo jak wcześniej :P

Dokładnie o to mi chodziło,dziękuję za poprawkę.Chodzi o to że nawet gdy jeszcze nie zacząłem bawić się w ustawieniach i Level max skręcony,już wtedy zauważałem różnicę w odsłuchu.

Ten akurat wygląda inaczej ale http://amp-performance.de/594-RTO-SX-6002-Plus.html

Wyglada podobnie z tym że to 2 kanały i mimo napisu 400W ma lekko ponad 200W. 

Pomiędzy tym twoim a tym co dałem linka prawdopodobnie różnica jest tylko w obudowie.

Pewnie jak bym go rozkręcił z dumą przyznałbym Ci rację,ale póki co ustawię ten piec tak jak zaleczasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...