Skocz do zawartości

SMD DD-1 CC-1


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Tobą , również i samemu fajnie było by posiadać takie urządzenie. Nie wiem czy widziałeś ale ostatnio podarował nawet swojego rf-a 2500 jednemu z tych którzy kupili jego wynalazek :)

 

a co do komentarza , to również mnie podziękował :) chłop ma łeb jak sklep , a taki warsztat to marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steve odpowiedział na mój komentarz (darus627) :D

 

na taki komentarz to nawet kasia tusk na swoim blogu Ci odpowie (nawet jak Ci się nie uda uzyskać efektu kołnierzyka :P )

 

A sam wynalazek hmm, wydaje mi się, że to taki woltomierz diodowy ;) z tym, że łatwiejszy w obsłudze dla zwykłego zjadacza nut. Jedyne, co mi się podoba to ustawianie filtrów.

 

Z drugiej jednak strony, kto z nas kupuje 4 takie same wzmaki do napędu subów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery wzmaki na dwa suby. Dwa wzmaki na jednego suba. Jeden wzmak na cewke. Już dawno chciałem tak zrobić ale przeszkodą było właśnie idealne zgranie wzmaków.

 

niby tak, jednak patrząc od strony racjonalno-ekonomicznej, taniej wyszłoby mocniejsze mono stabilne w 2 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, jednak patrząc od strony racjonalno-ekonomicznej, taniej wyszłoby mocniejsze mono stabilne w 2 ohm.

niekoniecznie, tym bardziej że czasami w grę wchodzi dokupienie drugiego takiego samego pieca bo pierwszy został kupiony przykładowo wcześniej :wink:

Co prawda kto chucha na zimne to zdecydowanie lepiej mieć jeden piec bo przy dwóch mogą dziać się większe cyrki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, tym bardziej że czasami w grę wchodzi dokupienie drugiego takiego samego pieca bo pierwszy został kupiony przykładowo wcześniej :wink:

Co prawda kto chucha na zimne to zdecydowanie lepiej mieć jeden piec bo przy dwóch mogą dziać się większe cyrki

 

a ile razy tak robiłeś/ słyszałeś, że ktoś tak robi, mając suba i 2 cewki dokupuje piec na cewkę? No też właśnie, pisałem o tych "cyrkach". Wiele już było na forum tematów, że ktoś podpiął głośnik dwucewkowy pod 2 wzmaki i poszedł się paść któryś wzmacniacz lub głośnik. Ewentualnie były też tematy, że podłączali 4 kanałówkę w mostkami pod suba i nagle jeden mostek się palił.

Według mnie, zbyt duże ryzyko uwalenia któregoś elementu tej układanki, szczególnie, że dwa wzmaki - nawet te same - nie są sobie równe. Wystarczy inna partia tranzystorów i już pojawiają się różnice (chociażby napięciowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile razy tak robiłeś/ słyszałeś, że ktoś tak robi, mając suba i 2 cewki dokupuje piec na cewkę?

Sam tak robiłem, wyszedł w sumie śmieszny koszt bo ok~200zł już z przesyłką za dwa piece po ponad 300W 4ohm wątpię abym znalazł coś w okolicach 200PLN z zapukaniem do drzwi z mocą 600W 2ohm i nie mam na myśli firsta, pierdzinga czy voicekrafta :P

Jeden z nich kupiłem z ciekawości na testy drugi trafił się przypadkowo po pewnym czasie rzekłbym wręcz że trafiła się okazja :D

 

Nie namawiam nikogo do takiego rozwiązania lecz nie ma co się oszukiwać wyszło tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa wzmaki - nawet te same - nie są sobie równe. Wystarczy inna partia tranzystorów i już pojawiają się różnice

 

Racja. Piotrek o tym wspominał.

 

 

Nie namawiam nikogo do takiego rozwiązania lecz nie ma co się oszukiwać wyszło tanio

 

I o to właśnie mi chodziło. To nie jest temat do rozważań nad rozwiązaniami technicznymi tej opcji. Da sie taniej i już. A, że opcja wymaga dużo wiedzy, doświadczenia i pracy, to nic nowego w hobby jakim jest CA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 2 wzmaki które da się zrobić w mostku np. 2x audison lrx 1,2k trzeba regulować względem siebie

Czysto teoretycznie, jeśli producent przewiduję łączenie wzmacniaczy w pary to i przewidział regulację która pewnie odbywa się za pomocą jednego z wzmacniaczy, trzeba byłoby się bardziej zagłębić w ten akurat przykład.

 

O przykładzie który ja pisałem w poprzednim poście jest całkiem odrębny gdyż dwa wzmacniacze nie łączy się ze sobą przez co nie stanowią jednego źródła napędu głośnika stąd też możliwość wystąpienia problemów, zaletą jest że do zasilenia głośnika (minimum dwucewkowego) możemy wykorzystać dwa zmostkowane układy i w sumie z zalet to tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o czym pisałeś w poprzednim poście :) dla mnie to głupota straszna takie połączenie jak w tym filmiku , lepiej kupić jeden a mocny piec i nie utrudniać sobie, a jeśli ktoś na kozaku chce 2 piece pod 1 głośnikiem to lepiej szukać piece które są fabrycznie do tego przystosowane do połączenia jak wspomniane lrx 1,2k .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić jeden a mocny piec i nie utrudniać sobie, a jeśli ktoś na kozaku chce 2 piece pod 1 głośnikiem to lepiej szukać piece które są fabrycznie do tego przystosowane do połączenia jak wspomniane lrx 1,2k .

Ty byś podłączył do subwoofera dwucewkowego dwa lrx 1,2k a Steve cztery lrx 1,2k :lol:

Żeby być na bieżąco z tematem znalazłem manual DD-1 dostępny na WCCarAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu dziwnie rozumujesz ,ty chyba nie wierzysz w to co piszesz ,nie chodziło mi podłączy każdego lrx do cewki, tylko lrx do lrx a potem do głośnika

hehe a owszem i wierze, przeczytaj jeszcze raz

nie napisałem że każdy z wzmacniaczy w twoim przypadku zasilałby oddzielnie każdą z cewek bo przecież sam wspomniałeś o możliwości ich łączenia więc Ty byś je (wzmacniacze) z linkował (bodajże tak to się nazywa) a Steve (dla przykładu) z linkowane już wzmacniacze podłączyłby oddzielnie pod każdą z cewek :P

Nie wiem czemu się napinasz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...