Skocz do zawartości

Szybkie pytanie, szybka odpowiedź


bassdriver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na forum, w którym taki temat sprawdza się w stu procentach, więc może tutaj też się przyda, a może nawet się podwiesi ;) (jeśli nie podpasuje, można usunąć, a mi walnąc warna;))

 

A więc tak: czy sterownik, mam na mysli pokretlo od basu od gzta 1.2000mk2 podpasuje i bedzie dzialac z Kicx'em QS 1.9000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam takie szybkie pytanie sa do kupienia Braxy nox 20 nie mialem okazji ich posluchac nastawialem sie na Dego lub Piccolo ma byc aktywnie w 2wey czy ktos sluchal lub nawet poruwnywal z tymi wyzej wielkie dzieki za odpowiedzi

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu brakuje?

hmm.... lekkości? Mam wrażenie, że niskie cięcie mu po prostu nie służy. Pełne walory pokazuje dopiero przy cięciu powyżej 5Khz i to najlepiej wyższym rzędem. Przy niskim cięciu, średnica i tak jest "chuda" a cierpi na tym góra, jej lekkość. Ginie "powietrze". Nie będę się nawet starał elokwentnie go opisać, bo nie umiem.

Po prostu po dłuższej zabawie z tym głośnikiem stwierdzam, że miałbym duży problem żeby go wgrać w 2 way a już na pewno nie przy dowolnym wooferze.

Z tym "zdecydowanie się nie nadaje" może napisałem lekko na wyrost, ale (zdecydowanie) łatwiejszy do wgrania w 2way będzie proponowany Piccolo;) Można walczyć z nim w 2way ale IMO nie pokaże się w pełnej krasie, a ma co pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kolejne pytanie. Mozna chalupniczo przerobic pokretlo od gz do kicxa qs 1.900? Jesli juz to jak?
jezeli chodzi o pilot od basu to przeciez opisalem wyzej jak to wyglada

 

 

 


jak zrobic porty + i - w skrzyni? Dać zwykle, ocynkowane śrubki i kable zakonczone na oczko?
terminali juz nie sprzedaja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskim cięciu, średnica i tak jest "chuda" a cierpi na tym góra, jej lekkość. Ginie "powietrze".

Czy każdy 2 way musi być zabujczo nisko cięty? Wystarczy dobrać odpowiedni woofer.

Nie raz widziałem/słyszałem top przetworniki zduszone niskim cięciem. Co z tej średnicy jak góra kuleje. Chyba nie do tego zostały stworzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy 2 way musi być zabujczo nisko cięty? Wystarczy dobrać odpowiedni woofer.

Nie, nie musi. Ale chyba łatwiej będzie znaleźć odpowiedni tweeter, który dla pełnego jego wykorzystania, nie będzie musiał być cięty przy 6Khz, niż woofer który zagra pełne 6oktaw. 

Dobra, nie upieram się. Wiadomo, wszystko da się zrobić ale ja nie widzę sensu żeby na siłę tak kombinować. Jestem pewien, że przeciętny amator CA będzie miał problem z poprawnym zgraniem go w 2way.

Odradziłem Cult Car ten głośnik do 2 way, bo Dego czy Piccolo lepiej się sprawdzą w tej roli, będzie łatwiejszy w aplikacji i da więcej przyjemności z gry w 2way. Po prostu....

 

Raadek, do czego zmierzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Raadek, do czego zmierzasz?
Spokojnie, na luzie.

Odezwałem się jedynie, aby nie tworzyć głupich "mitów" na forach.

Znasz głupotę typu "R6a nie ma średnicy"?

...czy inne ciekawe kwiatki...forum czytają również nowi, niedoświadczeni  amatorzy CA.

Zupełnie bez spiny, życzę spokojnych i radosnych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą średnicą z R6a to taka historia w moim przypadku jest zabawna. Byłem w kilku warsztatach CA na moim terenie i co ucho to opinia , ale jedna która się powtarzała to to że średnicy mam w aucie za dużo. Czy to były dobre opinie czy nie jedno jest pewne głośnik sporo potrafi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Braxy na allegro to były kiedyś moje, klient kupił je bo chciał odmiany po tweeterze Dego z zestawu SP, niestety nie słuchał że nox20 do niskiego cięcia typowo się nie nadaje. Raadku niestety to nie jest kolejny mit, ten tweeter nie może/potrafi grać niżej jak 6,3 i to cięty 2 rzędem. ( do tego masz Nox28 ) Męczyliśmy go z Maniolo w obu moich aplikacjach (C3 i Dodge) i w obu to samo, jedyne rozsądne cięcie to wspomniane wyżej 6.3, co nie wyklucza użycia go w 2 drogach, tak jak napisałeś , woofer który potrafi zagrać wyżej i nie męczyć spisze się idealnie, sam taki dobrałem do C3, gdzie kilka osób w Bydgoszczy miało okazję się przekonać co potrafi, co nie zmienia faktu że w 3 drogach mu znacznie lepiej. Mam go już 2 lata i męczyłem na wiele sposobów. Ten tweeter bazuje na Matrix 1.1, podobna konstrukcja jak i większość elementów jest wspólna, różni je obudowa oraz kilka detali, między innymi jego FS na 1.5kHz.

 

Sam Fischer tak go identyfikuje: " The new BRAX tweeter NOX 20 delivers quality an technology well known from the reference tweeter Marix 1.1. Almost all parts are identical and built in a space-saving aluminium housing. The front of the speaker is fitted with a swivelled stainless steel housing "

 

Caskp też już kilka aplikacji zrobił na nox20 + 3.1, oraz kilku wooferach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to sobie zapamiętałem z rozmów mi.in chyba z Tobą, że całkiem wielu osobom, w układzie 3 way Nox 20 podoba się nawet bardziej niż jego większy i starszy brat 1.1. Dlatego się również zdziwiłem kiedy Radek , stwierdził ,że mu nic nie dolega w układzie 2 way względem np Piccollo, tak można powiedzieć o każdym głośniku dobrej klasy, ,że nic nie dolega, oczywiście ,że nie , bo każdy zagra.... pytanie tylko jak? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadku niestety to nie jest kolejny mit, ten tweeter nie może/potrafi grać niżej jak 6,3 i to cięty 2 rzędem. ( do tego masz Nox28 ) Męczyliśmy go z Maniolo w obu moich aplikacjach (C3 i Dodge) i w obu to samo, jedyne rozsądne cięcie to wspomniane wyżej 6.3, co nie wyklucza użycia go w 2 drogach, tak jak napisałeś , woofer który potrafi zagrać wyżej i nie męczyć spisze się idealnie,

Toć to napisałem, że przy odpowiedniej aplikacji zagra jak trzeba. W 3 drogach nikt ameryki nie odkrył, mały przetwornik radzi sobie lepiej od większego.

Znam ten jak i jego tańszych braci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pytanie: aktualnie mam altka 100A. Jesli zaloze 150A to moge miec problem z przeladowywaniem aktualnego aku?

aktualnie mam malucha. czy jak kupie ferrari to zawsze musze jezdzic 300km/h po miescie?

 

to ze alternator ma wydajnosc pradowa 150A to nie oznacza ze zawsze tyle produkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...