Skocz do zawartości

Wyciągnięcie RCA z kostki Quadlock/FAKRA a podłączenie wzmacniacza [SEAT IBIZA 6J - 2012]


siwek755
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum nie ma podobnego tematu, a na pewno rozwiązania tego problemu, dlatego proszę o niezamykanie tematu lub wskazanie jego rozwiązania.

 

Chcę wyciągnąć RCA z wtyczki typu FAKRA (radio Blaupunkt ULTRA LOW SE250). Z tego co znalazłem, wyjście niskopoziomowe znajduje się w złączu B - piny 3+9. Czy te wyjście jest jednak aktywne? Może być konieczność przełączenia pracy końcówki mocy. Czy ktoś się tym zajmował i uzyskał line-out z tego typu wtyczki? Większość tematów kończy się zaniechaniem lub wyciągnięciem RCA bezpośrednio z radia...

 

http://i.imgur.com/8TjcILe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Więc ogólnie to złącze w standardzie fakra jest złączem antenowym. Cała ta kostka nazywa się chyba Quadlock 40Pin. Sekcja A i B Quadlock 12Pin.. Jeśli w serii z tym radiem była opcja na jakiś zestaw aktywny to powinno to wyjście być aktywne.. Najlepiej sprawdzić podpinając jakikolwiek wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby uzyskać RCA bezpośrednio z radia, ale w Krakowie nie idzie znaleźć kogoś, kto chciałby się tego podjąć... Z tą sekcją Quadlock problem polega na tym, że nie mam jak tego sprawdzić - nie mam obecnie wzmacniacza. Wolałem zapytać czy ktoś rozwiązywał ten problem osobiście, bo szkoda ryzykować i pchać się w wydatki kupując piec, nie będąc tak naprawdę pewnym czy finalnie uda się uzyskać wyjścia niskopoziomowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spróbować pożyczyć od kogokolwiek cokolwiek i podpiąć do testów. Nawet i domowy nadał by się wieża z aux in jakaś samoróbka, specjalistyczny szukacz sygnału.. Ewentualnie wejść sygnałem po hi-level może nie jakościowe ale zawsze coś zwłaszcza do subwoofera.. Jeśli wzmacniacz by nie miał wbudowanego to konwerter z hi level na rca zewnętrzny.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...