Skocz do zawartości

Stłuczka


4Real
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,i niestety trafiło to mnie,babka wjechała w prawy bok

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20bce6ae21721810.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be5fde12a5d1f82e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/34b353601366e108.html

 

byłem w zakładzie blacharskim i mi tam pani powiedziała ze nie zgadzać się na ich wycenę tylko dac do warsztatu i rozliczać się bedą z faktur.
Chciałbym się dowiedzieć co w takiej sytuacji zrobić? niechciałbym być stratny ;/
Czy może najbliższe ASO znaleść?

 

 

Dzwoniłem do ASO

wstępnie
Drzwi -1800zł
Blotnik-2400zł
Zderzak tylni-1500zł

 

mial ktos taka sytuacje moze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie zgadzaj sie na wycene i nie oddawaj do warsztatu, a jesli juz tak to przypilnuj jak i na jakich częsciach robia. Zamienniki blacharskie to szit, lepiej kupic z uzywanego auta drzwi niepukniete i pomalowac w kolor anizeli nowy zamiennik... Wzialbym kase i robil we własnym zakresie, moze cos zostanie, jak zrobisz bezgotowkowo, masz spokoj, ale warsztat wezmie dla siebie to co zostanie no i zrobi ci na nowych zamiennikach, ktore jak mowilem sa gowno warte. Oczywiscie ubezpieczalnia za pierwszym razem nie da tyle ile bys chciał, ale po odwołaniu sie da wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzaj sie na wycene i nie oddawaj do warsztatu, a jesli juz tak to przypilnuj jak i na jakich częsciach robia. Zamienniki blacharskie to szit, lepiej kupic z uzywanego auta drzwi niepukniete i pomalowac w kolor anizeli nowy zamiennik... Wzialbym kase i robil we własnym zakresie, moze cos zostanie, jak zrobisz bezgotowkowo, masz spokoj, ale warsztat wezmie dla siebie to co zostanie no i zrobi ci na nowych zamiennikach, ktore jak mowilem sa gowno warte. Oczywiscie ubezpieczalnia za pierwszym razem nie da tyle ile bys chciał, ale po odwołaniu sie da wiecej.

no tak ale jeśli odda sie do ASO to teoretycznie powinni zrobić to na orginalnych częściach bynajmniej tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym oddał bezgotowkowo do serwisu danej marki, mój brat jak zrobił wycenę to mu chcieli dać 600zl za zderzak oddał.do serwisu hondy faktura na 3kafle zapłacona przez ubezpieczyciela sprawcy stłuczki :) a i w autku mu posprzatali wyprana tapicerka umyte okna itd i się niczym nie martwił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brak przyjął pierwsza lepszą wecene to tyle dostał, trzeba sie odwoływac bo pierwszy raz lipa płacą. Jesli sadzisz ze serwiz zawsze ma ori zamienniki blacharskie, to jestes w duzym błędzie. Zleezy jakie to auto, bo jak w miarę nowe to moze maja do dyspozycji nowe zamienne częsci blacharskie, ale jak powyzej 10 lat to lipa. Moje byłe E39 miało 11 lat i jak miałem stłuczkę zaproponowali mi wlasnie zamiennik błotnika taki... bez komentarza. Wziałem kase i robiłem sam, kupując uzywane ale oryginalen ( z innych aut) częsci blacharskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym oddał bezgotowkowo do serwisu danej marki, mój brat jak zrobił wycenę to mu chcieli dać 600zl za zderzak oddał.do serwisu hondy faktura na 3kafle zapłacona przez ubezpieczyciela sprawcy stłuczki :) a i w autku mu posprzatali wyprana tapicerka umyte okna itd i się niczym nie martwił

dałem wycene wyżej :)

 

jak to sie przedstawia w autoryzowanym serwisie audi

Drzwi -1800zł

Blotnik-2400zł

Zderzak tylni-1500zł

 

nie wiem czy bym sie zamknal w 10tyś w całosci..

Jak brak przyjął pierwsza lepszą wecene to tyle dostał, trzeba sie odwoływac bo pierwszy raz lipa płacą. Jesli sadzisz ze serwiz zawsze ma ori zamienniki blacharskie, to jestes w duzym błędzie. Zleezy jakie to auto, bo jak w miarę nowe to moze maja do dyspozycji nowe zamienne częsci blacharskie, ale jak powyzej 10 lat to lipa. Moje byłe E39 miało 11 lat i jak miałem stłuczkę zaproponowali mi wlasnie zamiennik błotnika taki... bez komentarza. Wziałem kase i robiłem sam, kupując uzywane ale oryginalen ( z innych aut) częsci blacharskie.

z drugiej strony nawet jesli beda zamienniki to wiadomo...nikt tym wiecznosc nie bedzie jezdzil raczej,a jesli ja mam sie paprać itp szukać to wole oddac do serwisu gdzie wszystko zrobią jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę ze za max 2,5 tysia kupisz w uzywce nieszpachlowane czesci blacharskie, za malowanie elementu wolaj ok 350zł wiec sobie policz.

w ASO to tez powiedzili ze w razie czego mogą oferować używane części

 

ja tylko podalem wycene w ASO

 

musze sie dowiedziec czy zakład blacharski znajdzie konkretne uzywki czy nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak powiedzieli to oki popros tylko o wycene wszystkiego, aby cie nie oszukali, zeby nie bylo tak ze calosc warta bedzie 10 tysi ( robota aso kosztuje :rotfl: ) a tak naprawde ralnie zrobilbys wszystko za 5 tys:) Jak cos laduj uzywane nieszpachlowane czesci a nie nowki zamienniki polakierowane na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak powiedzieli to oki popros tylko o wycene wszystkiego, aby cie nie oszukali, zeby nie bylo tak ze calosc warta bedzie 10 tysi ( robota aso kosztuje :rotfl: ) a tak naprawde ralnie zrobilbys wszystko za 5 tys:) Jak cos laduj uzywane nieszpachlowane czesci a nie nowki zamienniki polakierowane na czarno

zobaczymy jak przyjedzie rzecoznawca co on na to powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a nikt nie zapytał ile według ich cennika jest warte Twoje auto ... załatwić FV na grubą kasę (ASO) to nie problem ale jeśli przekroczy 70% wartości auta, to uznają Ci to jako szkodę całkowitą i ... z napchania kasą kieszeni nici ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bynajmniej tak mi sie wydaje


http://portalwiedzy.onet.pl/140089,,,,bynajmniej_a_przynajmniej,haslo.html

:cisza:

 

:)

 

Najpierw się zastanów jak długo jeszcze masz zamiar jeździć z tego co widzę wycena dotyczy rozliczenia bezgotówkowego czy takie siano mają ci wypłacić?

Jak tak czy siak obstawałbym przy naprawie bezgotówkowej  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jeśli auto jest warte np. 10000 , to myślisz że dadzą Ci  np. 11000 na naprawę (FV ASO) ?  Zrobią szkodę całkowitą , wystawią na  "swoje aukcje" i znajdzie się warsztat który będzie chciał odkupić " wrak" za np. 7200  ... wtedy dostaniesz od ubezpieczyciela propozycję nie do odrzucenia i da Ci 2800 i namiar na firmę co da Ci te pozostałe 7200 i ...teraz będziesz musiał wybrać , czy bierzesz łącznie 10000 i oddajesz auto firmie, czy zabierasz te marne 2800 i za tą kasę naprawiasz auto .

 

Powyższy tekst jest jest prawdą (to wyliczenia dla mojego byłego busa) ale ...dalej nie napisałeś ile wart jest Twoje auto (eurotax) , bo od tego dużo zależy . 

 

PS: najgorsze że sentyment do autka, ilość włożonej pracy i ...serca nie będą brane pod uwagę przy wycenie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie problem ale jeśli przekroczy 70% wartości auta, to uznają Ci to jako szkodę całkowitą i ... z napchania kasą kieszeni nici ;)

nie że atakuję, ale jeżeli szkoda jest z OC sprawcy to auto ma wrócić do stanu przed wypadkiem nie ważne na koszta.

Nie pchaj się w żaden warsztat tylko do aso bo i tak nic na tym nie zarobisz , a tak może dostaniesz auto zastępcze (kwestia targowania) Naprawa najkrócej 2 miesiące. Moje jedno stoi już od grudnia i dalej żadnych postępów. Dużo zależy od ubezpieczalni sprawcy 

Jeżeli masz auto do 10 lat możesz wynająć auto z wypożyczali na czas naprawy (dają na miesiąc bo ubezpieczyciel uważa że jest koniec jak dogada się i zaakceptowane będą koszta napraw) Są wypożyczalnie które tylko z tego żyją , ale na wynalazki typu mtu, linki ... ciężko coś dostać. Liczy się warta, pzu

 

Sprawa kłopotliwa i rób wszystko żeby załatwiali inni (aso). Jak Ci się robota nie będzie podobała to zgłaszasz do ubezpieczyciela i nie wypłaca im kasy , więc oni też się nie patyczkują z ubezpieczycielem.

Kurcze nie zazdraszczam bo przypominają mi się moje 1,5 roczne męki z funduszem gwarancyjnym bo ubezpieczyciel się wymigał

 

Mogą proponować ugodę , szkodę całkowitą, ale jak się uprzesz że ma być zrobione to muszą zrobić. Szkody OC chroni prawo i nie ma wolnej amerykanki jak w AC. Ma być zrobione i kropka.

Jak chcesz parę złoty to znajdź firmę i na szkody zdrowotne które wynikły podczas wypadku coś wywalczą. Depresja z powodu wypadku też jest uszczerbkiem na zdrowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie ważne na koszta.

 

 

 


Ma być zrobione i kropka.

 

Taaa oczywiście ale do 70% wartości auta w czasie wypadku według eurotax  , bo tak podpisałeś w umowie ubezpieczeniowej ;)

 

 

4Real możesz oddać gdzie tylko chcesz ale jeśli koszt napraw przekroczy owe 70% to ubezpieczyciel Ci za to nie zapłaci . Najlepiej poczekaj na wycenę auta i ocenę szkody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bo tak podpisałeś w umowie ubezpieczeniowej ;)
czy nie doczytałem że to jest stłuczka likwidowana z AC ???

 

Jeżeli z OC sprawcy to mają wrócić do stanu przed wypadkiem bezapelacyjnie. Żadne 70% nie obowiązuje

 

Nie wiem gdzie żywotajesz :wink:  ale w Legnicy mam zaprzyjaźnioną  wypożyczalnię i ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Żadne 70% nie obowiązuje

 

taaa pewnie tylko Ciebie się boją i Ty masz inną umowę OC ... 

 

Mała lekturka na noc? 

https://rzu.gov.pl/skargi/najczestsze-pytania-i-odpowiedzi/Szkoda_calkowita_w_ubezpieczeniach_komunikacyjnych__20878

 

Oczywiście jak widać wyroków było kilka i zawsze można iść z nową sprawą przeciwko ubezpieczycielowi do sądu ale .... czas będzie płynął i płynął , "papuga" swoje kosztuje (BULII pewnie sam by to ogarnął bez adwokata bo "się zna i już" ) i czy będzie warto to już sobie sam oceń ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...