Skocz do zawartości

pierwsza instalacja pomocy


Cober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam:) jestem tu nowy... :) mam wielka prosbe abyscie polecili mi cos do vectry b w sedanie... mam radio pioneer deh-3900mp ale mam zamiar wymienic na cos lepszego... chcialbym zbudowac instalacje w miare tania z dobrym basem i czystym brzmieniem muzyka jakiej slucham to glownie techno i hh... moge przeznaczyc na to max 1500zl... prosze o jakies propozycje:) glosniki na przod 16cm, wzmacniacz raczej 4 kanalowy i subwoofer sam glosnik skrzynie sam wykonam. co polecicie zaczynajac od radia przez kable glosniki do wzmacniacza tak zeby zmiescic sie w 1500zli przyjemnie zagralo wzmacniacz moze byc uzywka radio i kable tez...mile widziane kazde propozycje :) pisze poniewaz kiedys probowalem sam cos kupowac ale tylko kase stracilem na chinskie tandety :)

 

[ Dodano: 2009-02-12, 08:08 ]

zmieniajac radio wybierac takie z 2 parami wyjsc RCA i 2v czy 5voltowe wyjscia ?? ktore lepsze i dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No radio nie rewelacja ale narazie zostaw je i wymień na końcu bo w 1500zł się nie zmieścisz z dobrym radiem bo ci z 500zł zje samo radio. Musisz w pierwszej kolejności pomyśleć o wyciszeniu drzwi, może być do tego taśma dekarska bo raczej nie widze potrzeby kupowania jakichś firmowych mat bo chcesz budrzetówkę. Teraz pierwsze co to odseparowany zestaw głośników na przód, do twojej muzy to raczej PowerBas będze się nadawał, oczywiście zamontowane na dystansach z MDFu. Jak to zrobisz to myślę ze zostanie ci jakieś 1050zł więc na kable do wzmacniacza, wzmacniacz, głośnik, wyciszenie bagażnika i inne duperelki powinno styknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zrobić dobry przód który został by dobrze zasilony. Nie ma co się oszukiwać kable, wygłuszenie, wzmak, sub. Za 1500zł to będzie ciężko...:wstyd: o coś sensownego zwłaszcza w sedanie gdzie sub ma troszkę trudniejsze zadanie niż w hatbacku czy kombi.

 

A za tą kwotę będzie już fajnie grający przód który będzie potrafił zatrząść nogawką :) i wtedy jak będzie mało to dobierzemy suba :)

 

 

Za 1500zł to wstępnie widzę to tak:

Taśma dekarska 10mx30cm, rolka starczy na drzwi koszt około 100-120zł plus dystanse (30-40zł)

Okablowanie: Kable spawalnicze 35mm2 (zależy, około 15zł mb), sygnałowe (stinger 4kanałowe 80zł) oprawki konektory do 100zł) I jako taka elektrownia jest

 

zostaje nam 1000zł na przód i wzmak hmmm mało, ale np

 

Zestaw odseparowany 2 drożny

-Hertz HSK 165

-PB 2XL-6C

 

 

Wzmak pod to

-PB 2XL-6C

-SIGNAT RAM 2

-Rockford Fosgate Punch 401S

-Precision Power DCX 300.2

-Alpine 3539

w tym kierunku bym zmierzał mocno i na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis widzialem na allegro wzmak crunch power zone pz 225.4 1800w oraz V-6004 drive HI-END... co powiecie na jeden z nich i glosniki na przod PB 2XL-6C i zmiana radia na JVC KD-LH401 (co powiecie o tym radiu?) musze zmienic radio na cos z 2 parami wyjsc rca i wyjsciem na wzmak prawda? zeby myslec powazniej o lepszym sprzecie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC KD-LH401 całkiem dobry wybór , wiele opcji ustawień dźwięku ale najlepiej przed kupnem jak masz możliwość to sprawdź te radyjko bo laser ( jego trwałość) to największy minus ale zależy ile kasy wydajesz na nie bo może coś za taką kasę znajdzie się lepszego. :oczami:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musisz zmienić radio...Ja na Twoim miejscu bym zostawił tylko rozgałęziacze zakupił i pobujał z tym trochę.Rok czasu miałem pionka 4900 na rozgałęziaczach i nie było tragedii a w dodatkowe koszty sie pchać przy takim budżecie to sie nie opłaca,lepiej tą kasę na przód dać i polować na okazje na alledrogo,naprawdę czasem trafiają sie konkretne używki (głośniki wzmaki) w bardzo dobrych cenach a jeśli o sprzęt ktoś dbał to będzie grał jak nówka za kupe mniej kasy ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuscmy zer radio zostaje pionek deh-3900mp garaz mam nawet kilka wiec dzwi wyglusze:) co powiecie na magnat rx44 :hyhy: (czy lepszy ktorys z tych crunch power zone pz 225.4 1800w oraz V-6004 drive HI-END :) ) pod niego 2xl-6c na przod (glosniki 500zl+wzmak 400zl+maty 120zl+ kable 200zl=1220zl zostaje sos kolo 300 w porywach do 400zl na suba JAKIEGO??(skrzynie sam wykonam) :) pomocy :]

 

[ Dodano: 2009-02-12, 16:47 ]

ktory z tych wzmakow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnata miałem kiedyś w starym po odseparowanymi JBL GTO 16" i subem JBL GTO 1202 i grał ładniej niż AXTON C409 pod przodem (co mnie zdziwiło),w moc tego RX pod suba bym za bardzo nie wierzył bo jak podpoiłem axtona to sub dużo lepiej grał (sub 300 rms)Z tych co wymieniłeś chyba crunch jest najlepszy ale to moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem IT MDS08 do sedana będzie za cichy,ale to moje zdanie.Crunch doby będzie,w mostku będzie miał ok 350 rms.A co do suba to może RE Audio RE-12 S4 (w BR byś dał i powinno być oki) na stronie essy za 300.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB 2XL-6C-przod

RE Audio RE-12 S4 jako sub w zamknietej skrzyni

crunch power zone pz 225.4 1800w lub MAGNAT rx44 jako wzmacniacz

Kable spawalnicze 35mm2 , sygnałowe (stinger ) oprawki konektory I jako taka elektrownia jest :]

co wy na to, co zmienic?? to i tak wykracza za moje oszczednosci:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wzmak signat ram2 mark2?? albo cos innego do 400zl-500zl... co np?? :]

 

[ Dodano: 2009-02-23, 08:37 ]

troszeczke zmienilem koncepcje obserwujac to forum:) na razie zrobie tylko przod a potem kupie mocniejszego suba z wzmakiem:)

 

do techna w wiekszosci i czasem hh co moge wybrac na przod do 400zl??

 

ploecaja

u-Dimension element comp 6

i powerbassy ale jakie?? 2XL-6C?

czy moze co innego i jaki wzmak do tego(drzwi i dystanse juz sa) tylko glosnikow i wzmaka nie ma a kwota na to wynosi 700zl max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...