Skocz do zawartości

Części używane do BMW e36 - sprawdzone i pewne.


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, sprawa z autem rozwiązana, padł wybór na zgrabne BMW e36 w wersji Compact. Bardzo sympatyczne autko, choć do CA trzeba trochę pokombinować, ale nie o tym :) Autko pływa na koleinach, miała luz na jednym drążku, po skasowaniu tej usterki niewielka poprawa. Diagnoza - luz na maglownicy, choć nie stuka na nierównościach, nie brzęczy, jednak luz jest i auto mocno myszkuje niestety.

 

Jako że auto ma prowadzić się dobrze i nie stwarzać nerwów, chciał bym wymienić magiel. Nie mam przekonania do regeneracji niestety, jakoś mi się to nie widzi... Oryginał z pewnej ręki, który nie ma żadnych luzów by się przydał, wiadomo - allegro... Już kiedyś zamówiłem "idealną" przekładnię do e34 i szkoda gadać, moja stara była 2x mniej zużyta. Z mojej wiedzy, do e36 pasują maglownice z e46 - nowsze auto, mniej zlatane, większe prawdopodobieństwo trafienia czegoś dobrego.

 

Może jest na Forum osoba, która ma możliwość załatwienia bardzo dobrej, nie zużytej maglownicy ? Może ktoś zajmuje się rozbiórką aut z UK, czy rozbitych ? Bardzo mi zależy na pewnym towarze, bo to spory wydatek dla mnie na obecną chwilę, a bezpieczeństwo ? Na tym nie oszczędzimy - nie wolno. Bardzo bym prosił o jakieś informacje w temacie, lub kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angol ma inną maglownicę. 

Nie pasuje P&P

 

Regeneracja nie jest niczym złym.

Podstawa to oddać to do firmy, która wie co robi.

Z firmy wysyłamy maglownice do Auto Rege i nie było z nimi problemu

Głównie z E39, bo te często mają luz

 

Nie wiem czy aby na pewno będzie pasować magiel z E46. Compact był dłużej produkowany niż pozostałe modele E36, ale wydaje mi się, że jak już to ze zwykłej E36 będzie magiel pasować.

 

Z obu modeli(E36 i E46) maglownice powinny leżeć, jak coś to mogę zapytać szefa(firma Luk&Luk z Raciborza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to palnąłem się z tymi z UK, bo myślałem, że może są tylko obrócone o 180 stopni, także odpada. Z e46 pasują P&P, są "szybsze" po prostu, a tak identyczne. Regeneracja gdyby wyszła z 500 zł, to może i bym zaryzykował, ale szczerze, to wolał bym z młodszego auta oryginał, można je w okolicach 400 zł kupić, zresztą, najważniejsze, żeby pracowała wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tak jak cursor napisal zeby oddac to do regeneracji a napewno bedziesz bardziej zadowolony nizeli masz kupowac ori uzywane,nigdy nie wiadomo kiedy to ori padnie a takto masz zregenerowana maglownice i to czuc odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, tylko jak byłem przy regeneracji pomp wtryskowych, to mi się teraz źle kojarzy słowo regeneracja... Najlepiej by było wyłapać z ostatnich e46 żeby siedziała w aucie, wtedy można wyczuć, czy jest luz, czy nie ma. Na pałkę nie kupię, bo dać 400-500 za zdzierka, to już oczywiście lepiej swoją zregenerować.

 

Cursor, popytaj, będę wdzięczny i mądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Najlepiej by było wyłapać z ostatnich e46 żeby siedziała w aucie, wtedy można wyczuć, czy jest luz, czy nie ma

Luzu na maglu nie wyczujesz jak auto stoi i jest na części,jak będzie luz to równie dobrze może to być drążek  lub końcówka, a z takim autem to raczej nie pojedziesz na ścieżkę żeby wyeliminować luzy na tych częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Luzu na maglu nie wyczujesz jak auto stoi i jest na części,jak będzie luz to równie dobrze może to być drążek  lub końcówka, a z takim autem to raczej nie pojedziesz na ścieżkę żeby wyeliminować luzy na tych częściach.

 

Nie gadaj takich rzeczy. Zawsze wyczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowałem maglownicę i w E39 i w golfie IV, ta z e39 była gdzieś w Zielonej Górze regenerowana, natomiast z golfa IV w Dąbrowie Górniczej, obie regeneracje były bez zastrzeżeń. Zero luzów i wycieków, a w e39 to mi już tak zdupcał płyn wspomagania, że starczyło na przejechanie 50km i trzeba było otwierać nową butelkę  :wsciekly:

Regenerację polecam, ale w sprawdzonym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...