Skocz do zawartości

HELIX XXL Power Station Competition - zasadność montażu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o zasadność i korzyści montażu helixa XXL ?

 

Instalacja - kable zasilajace 35mm2

Aku - standardowy chyba ok 75ah

Obciążenie - brax 2400 + brax 1000 + Dls A6

 

poprosze o opinie i informacje od użytkowników i testujących.

 

Jakie są "obowiązki" z posiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podam zaletę, bo od wad, wielu zaraz tu się znajdzie.

 

Stałe i stabilne do 200A w piku zasilanie, w przypadku tych piecy co masz , zobaczysz jaka jest różnica. albo odpal auto i posłuchaj, a potem zgaś i odsłuchaj - jak nie usłyszysz żadnych różnic - szkoda wydawać kasę.

 

Zakup XXL'a byłby dla mnie jednym z ostatnich wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu urządzenia to nie tylko Helix,  te same urządzenie miało Zapco, ma Bewith, Luxman, Ability itd.

 

I taka ciekawostka :)  http://www.ebay.pl/itm/BRAX-POWER-STATION-1-500-000-MFD-LIMITED-EDITION-SERIAL-001-UNWORN-NEW-/171065896924


A kwasiakowi 75Ah nie daję więcej jak 20 min i auta nie odpalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w betce przy umówmy się nie jakiś mocożernych piecach i 102 Ah AGM, po godzinie aku było wyssane do cna... Przy mocniejszym słuchaniu 40-45 min i finito.

Natomiast oczywiście skoro mam zamontuję ponownie XXL, dobrego stabilnego prądu nigdy za wiele.

U Ciebie zaś Tomku może różnice(a raczej w zasadzie ich brak) wynikały z tego ,że wzmacniacze Braxa jak i np MSK, mają już wbudowaną stabilizację napięcia w sobie, więc w sumie im tam naprawdę do pewnej granicy napięcia z instalacji zupełnie bez różnicy ile jest... Każdy inny standardowy wzmacniacz powinien zagrać wdzięczniej mając stałe i mocne 14,4 na wejściu do 200 A w pikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanko.

Dzisiaj - prawdopodobnie - będę sprawdzał XXLa przed zakupem.

Jaka jest " na szybko" procedura jego podłączenia, ładowania?

Ile to trwa żeby go uaktywnić tak w rzeczywistości?

Na co zwracać uwagę?

Zerknąłem na szybko na manuala ale będę wdzięczny za podpowiedź.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na dniach będę montował XXLa. Z manuala wychodzi żeby dać kondensator przed i za XXLem. Mam jednego konda i miejsce tylko przed XXLem. Za XXLem nie wcisnąć nigdzie w zabudowę ( chyba że bezpośrednio do wzmaka ale to z czasem).

 

Pytanie dotyczy tego kondensatora przed XXLem. Mogę go dać w odległości ok 60-70cm. Wiem że to sporo bo powinno się jak najbliżej ale nie mam takiej możliwości.

 

Jak - Waszym zdaniem -może ta odległość wpłynąć na zasadność jego montażu.

 

Czy zamontować kondensator przed XXLem 70cm czy odpuścić go i podpiąć bez konda.

Nie ukrywam że jak mam go zamontować tak pro-forma żeby był to wolę to miejsce inaczej wykorzystać.

 

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...