Skocz do zawartości

Jakie maty do wygłuszenia bagażnika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znaczy chodziło mi o firmy produkujące auta

 

głównie chodzi o wysieczenie auta w środku bo strasznie sie przenosi hałas z zewnątrz szczególnie z tyłu, ci co jeździli mazda 323f BA albo BG albo mx3 mx6 to wiesza ze to jest uciążliwe

 

raczej nie będe wydawał kasty na stingera albo dynamat

 

chyba ze wyklejenie bagażnika APP albo soundal lub bollem nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do APP według mnie lipa, a zwłaszcza zima, nic tylko twarde to takie jak plastik

i pewnie nie jeden się o tym przekonał, teraz jestem zdania ze lepiej dołożyć i kupić

coś porządnego np soudal kosztuje +- 100-110 zl a za 119 zl mamy

Standartplast Vibroplast Shop Package

To ładnie pojechałeś " coś porządnego " i soudal ? hehe to samo siano jak APP .

Dynamat , Stinger itp. to są porządne maty głuszące

 

PozdrO

 

O to tu chodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o maty dynamat stinger itd to jak wczesniej ktos z kolegow wspomnial to sa maty do WYGLUSZANIA a nie robienia szczelnej komory np w drzwiach. Dla ciekawostki warto podac ze kawalek maty dynamat stingera o wielkosci 10x10 cm moze sciagnac rezonans ze znacznej czesci drzwi. Jesli chodzi o temperatury pracy to dynamat daje te same efekty przy duzym sloncu jak i przy mrozie (zima) a APP soudal itp traca te wlasciwosci, zreszta to sa maty dekarskie i APP tez do nich nalezy nie jest to zadna mata gluszaca. Ktora kolwiek mata nie wykleisz bagaznika czy to natryskowa czy tez taka do wyklejania bedziesz mial ciszej w aucie, popatrzcie na to ze w niektorych autach sa kawalki maty poprzyklejane np w bagazniku w miejscu gdzie pod spodem jest tlumik jest nieraz ladny kawalek maty, a to po to aby nie bylo pyrkotu zbytnio slychac w srodku. jelsi zastosujesz dynamata czy stingera albo standardplasta to bedzie to znacznie lepszy efekt niz przy reszcie. Nie oszukujmy sie ani soudal ani APP czy boll to nie maty do wygluszania :) nie maja wlasciwosci ktore znosza rezonans i nie pracuja odpowiednio w danych temp :) uff to tyle odemnie mysle ze troszke sie rozjasnilo :) pozdro chlopaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do Standartplast Vibroplast Shop Package

http://www.autosound.pl/standartplast-vibr...age-p-2524.html

 

119zl tutaj troszkę taniej, dodam ze jest też dostępne opakowanie zbiorcze już nie pamiętam ale chyba 40 mat, zawsze to jeszcze taniej wyjdzie a jak zostaną maty to się sprzeda i już, albo kupić z jakimś kolegą co aktualnie też jest na etapie tłumienia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm chyba sie rozmyśle :) bo za drogo mnie wyjdzie taka zabawa 1m2 wyjdzie 300zł

 

w bagaj pojdzie pewnie koło 2m2 coś mi sie tak wydaje

 

a w porównaniu APP, Boll, soudal ktore wypadną najlepiej

 

Zwykła

z włokniną

z filcem

 

znalazłem jeszcze maty phonocar

 

[ Dodano: 2009-02-12, 00:24 ]

jeszcze znalazłem taka mate

 

http://www.sinuslive.pl/product_info.php?c...products_id=739

 

i taką okładzine

 

 

http://www.sinuslive.pl/product_info.php?c...products_id=325

 

[ Dodano: 2009-02-12, 00:27 ]

i jeszcze maty carpower 1m2 110 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuje delikatnie topic.

 

W sedanie w bagażniku najbardziej drży mi górna część pod półką tylną i myślałem żeby zrobić to tańszym kosztem niż Vibroplast a mianowicie APP. Myślę że coś pomoże na pewno zatem moje pytanie do użytkowników APP...

 

Jaka jest różnica pomiędzy:

 

APP MIĘKKIE BITUMICZNE MATY WYGŁUSZAJĄCE

http://allegro.pl/item982547652_app_miekki...ajace_wawa.html

 

APP - PROFESJONALNE MATY WYGŁUSZAJĄCE

http://allegro.pl/item988478878_app_profes...e_promocja.html

 

Tylko nie piszcie że w cenie :]

Rozumiem że te 1sze lepiej się nakłada skoro sa ,,miękkie" a czy różnica fizyczna między nimi istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z różnic jest cena, drugą-folia na powierzchni tańszej maty, co może powodować słabe wiązanie dwóch mat naklejonych na siebie.

Niestety po pewnym okresie folia ta potrafi się łuszczyć jak ludzka skóra latem.

Co do różnic we właściwościach tłumiących samej maty to miałem w ręce tylko tą twardą...więc za bardzo nie wiem jak to wygląda w tej droższej.

 

Minusy mat APP:

-są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury- gdy zimno- bardzo sztywnieją. Gdy ciepło- są elastyczne.

-po pewnym czasie,bądź przegrzaniu opalarką są podatne na pęknięcia

-nie nadają się na nierówne/ostre powierzchnie

-maty tłumią rezonans blachy tylko w dodatnich temperaturach(gdy zimno robią się jak skała i drgają jak blacha)

 

 

Plusy mat APP:

-cena

-w miarę dobrze można nimi zamknąć niewielkie otwory technologiczne drzwi.

-na płaskiej powierzchni stosunkowo dobrze tłumią drgania(ale tylko przy dodatnich temperaturach).

 

Ogólnie w miarę da się wygłuszyć auto tymi matami, ale przydają się jeszcze inne materiały do pomocy. Trzeba wtedy odpowiednio dobierać każdy materiał do danego wygłuszanego elementu. Myślę, że do bagażnika (jeśli ma być z mat niskobudżetowych) najlepsza będzie APP z warstwą alu... zapobiegnie to brudzeniu zabudowy, kabli i materiału, a właściwości zapewne i tak są te same. W tych najtańszych APP narażonych na słońce folia schodzi i robią się takie dziwne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...