Skocz do zawartości

Jakie maty do wygłuszenia bagażnika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem APP twarde na drzwi w poprzednim mx3 i powiem że wypas nic nie odpadało wygłuszyło ładnie byłem zadowolony ale jak sie chciałe dostać do drzwi to trzeba bylo je pokruszyć i namęczyć sie zeby wyczyścić ale na wieksze otwory ładnie sztywne było

 

ale na bagaj co dać zeby naprawde dobrze wygłuszało i sie wykładało na zagięciach

 

[ Dodano: 2009-02-10, 19:18 ]

a co sądzicie zeby w miejsce gdzie będa plastiki dać maty wygłuszające z filcem

 

http://www.allegro.pl/item548210548_apama_...em.html#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drzwi soudalem/tytanem zrobione i jest ok. Na chwile obecna pięknie, jest i bagaj trochę zrobiony od zeszłego roku, teraz bagaj zrobiony do porządku, podłoga i trochę dach :padam:

 

Maty z filcem są drogie, może lepiej wykleić matami a pod tapicerkę dać sam filc. Zapłacisz kupę taniej a i efekt będzie na podobnym/tym samym poziomie. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie nie mam filcu, lecz inny materiał pod tapicerka drzwi przednich, tam wody nie widziałem, nie skrapla się. Za to po zrobieniu bagaja matami, zauważyłem po zdjęciu osłon/plastików na których jest fabrycznie filc przyklejony, ze na matach była rosa (przy nadkolach, nigdzie indziej), ale jakiejś wilgoci wielkiej nie było, ten filc jest chyba czymś impregnowany, bo robiłem test i nie 'pije' wody :) , choć z przodu na plastikach identycznie wyglądający filc już 'pije' wodę i musiałem suszyć :padam:

 

[ Dodano: 2009-02-10, 21:05 ]

1grzecho, ja robiłem co napisałem dwa posty nad Twoim :) pewna różnica jest :] oczywiście na plus :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewna różnica jest

:padam:

ciekawi mnie jak soudal ma sie do wytłumienia bagaznika? drzwi mam nim u siebie zrobione i jestem ciekaw jak sprawa ma sie z bagaznikiem. co do drzwi to spełnia swoje zadanie, chociaż jesli chodzi o drzwi to spełnia on bardziej role robienia komory zamknietej pod głosnik no i tłumi wszelki rezonans, ale jak ma sie sprawa z bagajem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja.

 

Co do APP według mnie lipa, a zwłaszcza zima, nic tylko twarde to takie jak plastik

i pewnie nie jeden się o tym przekonał, teraz jestem zdania ze lepiej dołożyć i kupić

coś porządnego np soudal kosztuje +- 100-110 zl a za 119 zl mamy

Standartplast Vibroplast Shop Package

Lekka mata o niskiej częstotliwości rezonansowej wykonana z gumy butylowej i aluminium.

Nie ma konieczności podgrzewania. Waga około 3kg/m2.

W opakowaniu 8 mat o łącznej powierzchni 0,8m2.

 

A jak się zakręcisz to można taniej kupić.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra czyli soudal jeżeli mówicie ze wytłumi jak trzeba to pewnie macie racje :padam:

 

teraz pytanie czy aluminiowe kłaść w bagaj chodzi też oto ze jak plastiki nie przestaną grać to pojdą w kosz, myslałem zeby byłożyć bagaj folią na folie dać koc obiciowy i pokryć go żywica i jak sie ułoży pod bagażnik to na to dać na klej jeszcze raz kocyk jak myślicie takie rozwiązanie było by dobre ??

 

bo np w audi czy vw w bagażniku niema plastików tylko takie fajne materiały i one przy basie przynajmniej nie trzeszczą

 

czy może taka mate

http://www.allegro.pl/item549577857_mata_g...ka.html#gallery

 

wszystko w głowie mialo wygladać tak kocyk obiciory + zywica + kocyk obiciowy na gotowo i pod to maty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podchodzę do tablicy.

 

W poldolocie w serii miałem maty z filcem :padam: Ryby nie pływały w aucie ani nic takiego. Nie zauważyłem żadnych oznak zbierania wody przez ten filc. Tak ogólnie to wyglądało to tak. Blacha a na to filc i do filcu przyklejona mata bitumiczna. Wydaje mi się że ten filc to również warstwa termoizolacyjna. Przy różnicy temperatur dochodzących do 20 stopni na powierzchniach bezpośrednio wystawionych na działanie takich różnic skrapla się woda. Przerobiłem to na drzwiach. Za każdym razem jak rozbierałem drzwi zimą w środku mata była mokra. Filc można powiedzieć ogrzewa tą blachę nie dając osadzić się na niej wody. Wydaje mi się że filc nie jest złym materiałem na podłogę i jak nie mamy zamiaru wylewać wody w środku to trawka nam nie urośnie pod nogami.

Co do tych nadkoli. Nie ma możliwości wrzucenia jakiś plastikowych nadkoli od zewnątrz? Do większości (co nie oznacza do wszystkich) aut można coś dokupić. U ojca np. nadkoli nie było. Po założeniu dużo lepiej. U mnie znowu jakiś dziad mi wyrwał prawe plastikowe nadkole :) Takie coś może jeszcze poprawić zabezpieczenie antykorozyjne podłogi. Wylepienie od spodu blachy jakimś szuwaksem daje dość dobry efekt. Nie słychać kamyczków odbijających się od podłogi i ogólnie jest ciszej. Sam będę musiał postawić swojego do takiej roboty bo głośno u mnie jak diabli.

Dziękuję za uwagę.

Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no to teraz mam sieczkarnie w głowie :padam:

 

wiadomo ze mata i wyciszy auto i poprawi walory muzyczne :)

 

powiedzmy ze poleci soudal tylko pytanie co zrobić z tymi nieszczęsnymi plastikami

 

1. wywalenie powiekszy bagaznik

2. przestana grać plastiki (co mnie niemiłościwie denerwuje)

 

ale niechce stracić na wyglądzie po otwarciu bagażnika zeby sie maty w oko rzucały

 

macie może jakiś pomysł

post-1-1234304900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pasku tez grały. a niektóre jeszcze graja :) , ja znalazłem rozwiązanie w matach soudala, pianką jaką stosuje się pod panele podłogowe, 'moherowa' taśma izolacyjna (na łączeniach plastików, gdzie o siebie ocierały), a w kilku miejscach spray sinuslive, gdzie już nie pomagało nic :) ale parę miejsc zostało z którymi nadal walczę :P

 

[ Dodano: 2009-02-10, 23:43 ]

Aha, jeszcze pod niektórymi śrubkami dawałem oringi małe które miałem w garażu, w 3 miejscach pomogło :padam:

 

[ Dodano: 2009-02-10, 23:45 ]

Wszystkie chwyty dozwolone :] pomysłowość i dostępne materiały jak najbardziej na miejscu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do APP według mnie lipa, a zwłaszcza zima, nic tylko twarde to takie jak plastik

i pewnie nie jeden się o tym przekonał, teraz jestem zdania ze lepiej dołożyć i kupić

coś porządnego np soudal kosztuje +- 100-110 zl a za 119 zl mamy

Standartplast Vibroplast Shop Package

To ładnie pojechałeś " coś porządnego " i soudal ? hehe to samo siano jak APP .

Dynamat , Stinger itp. to są porządne maty głuszące

 

PozdrO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do APP według mnie lipa, a zwłaszcza zima, nic tylko twarde to takie jak plastik

i pewnie nie jeden się o tym przekonał, teraz jestem zdania ze lepiej dołożyć i kupić

coś porządnego np soudal kosztuje +- 100-110 zl a za 119 zl mamy

Standartplast Vibroplast Shop Package

To ładnie pojechałeś " coś porządnego " i soudal ? hehe to samo siano jak APP .

Dynamat , Stinger itp. to są porządne maty głuszące

 

PozdrO

 

STP tez nie sa złe a nie zbankrutujesz na wygłuszeniu bagaznika nimi w stosunku do Stinger/Dynamata.

 

Ostatnio liczyłem jak to sie przekłada na koszty np. Dynamat Extreme vs. STP

 

Jedna mata Dynamat Xtreme z Bulk Packa kosztuje w granicach 90 PLN, natomiast do powierzchni, ktora pokryje potrzeba ok. 4 mat z Standartplast Vibroplast Shop Package a te wychodza w ok. 60 PLN.

 

Czyli wyklejac bagaznik matami STP zapłacimy ok 66% ceny jaka bysmy zapłacili robiac to Dynamatem Xtreme.

 

Warto jednak popatrzec w kierunku STP (nie jest soudal czy APP) a to do czego zostały stworzone robia rowniez dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie znam ale wytłumacz mi różnice między Dynamatem a App albo stingerem
Dynamat , Stinger , jest to typowa mata do wygłuszania samochodów ( chodzi głównie o sprzęt CA)

Soudal to jest , mata dekarska do klejenia , uszczelniania kominów itp.

APP - podobno mata wygłuszająca pod CA

Napisałeś porządna a soudal , app i podobne sa raczej w tej samej lini, czyli takie sobie :)

i do bagażnika mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...