Skocz do zawartości

'Tornado' narożna skrzynia szczelinowa


Korca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dużo czytałem, dużo szukałem ale bez większych efektów.

Posiadam 15'' woofer tornado, na którym pisze tylko 800 watt max i opór 8 ohm. Nie potrafię znaleźc nigdzie specyfikacji głośnika. Gdyby ktoś mógłby mi w tym pomóc to byłbym bardzo wdzięczny (w razie potrzeby mogę podrzucic fotki głośnika).

 

Co do skrzyni to chciałbym, żeby była szczelinowa, nie zamknieta przez rodzaj słuchanej muzyki. 

Chcę ją umieścic w rogu bagażnika Golfa IV, dlatego krztałt nietypowy no i co z tego wynika trudniejsza konstrukcja. Głośnik ma byc tak umiejscowiony, żeby membrana była widoczna. 

Wszystkich potrzebnych informacji postaram się szybko udzielic.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi właśnie o skrzynię, że tak to okreslę- niekonwencjonalna, ale tylko kształtem. Jakiś zarys tam w głowie mam, gorzej z realizacją..

To nie ten głośnik. Firma ta sama na pewno. Jest to jakiś starszy model, na kopółce ma podświtlane na niebiesko logo migające w rytm basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standard - daj ogromne zdjecie na ktorym NIC nie widac!

 

daj jeszcze zdjecie od tylu i z boku, ale zrobione w ciagu dnia na sloncu!

Sorry ale nawet nie zobaczyłem jak zdjęcie na stronce wygląda bo się śpieszyłem. Ale spokojnie, nie tak nerwowo ;p

W poniedziałek wrzucę nowe fotki, muszę tylko głośnik wykręcic.

 

 

Łeeeee nawet prawdziwego tornada ruchomego niema :(

hehe, nie ma i niestety nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny pomysł. Zrobię skrzynię pod inny woofer 15'' (jeżeli uda mi się osiągnąc odpowiedni litraż). Na razie będę jeździł z 'tornado', a z czasem kupię sobie odpowiedni. Może i zaczynam od dupy strony, ale zawsze to jakiś krok na przód.

Może polecicie dobrą czterdziestkę tak do 1000 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 38, zaokrągliłem tylko :)

Chciałem BR. Jutro dam znac. Narysowane wszystko mam, pomierzone też. Wystarczy przypomniec sobie trochę geometrii i policzyc.

I wtedy może się okazac, że wcale taka mała nie będzie- zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej, ale wydatków na razie za dużo mam. Zawsze można zrobic nową skrzynkę, a starej się pozbyc. Dlatego też kombinuję z 15'' :)

Akurat skończyłem liczyc i wyszło mi, że skrzynia mieści 206 litrów. Od tego trzeba odjąc grubośc płyt i głośnik. 

Więc miejsca sporo :)

Co proponujecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...