Skocz do zawartości

BMW e36 coupe problem z anteną radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z odbiorem radia. Jest po prostu słaby sygnał.

Mam radio jvc kd-x30, jeśli chodzi o kable to niebieski remote antena jest raczej dobrze podłączony (zmierzone 12v).

Natomiast w kablu idącym od anteny (gruby czarny) jest jeszcze jeden niebieski, nie był on jednak do niczego podłączony, próbowałem na chwile dać na niego 12v z zasilania ale nic to nie zmieniło. 

Moje pytanie jest takie, czy ten kabel ma jakieś znaczenie, jeśli nie to czemu mam tak słaby odbiór?

 

Dzięki za wszelką pomoc.

 

ps auto bmw e36 coupe 95

post-14209-0-36822000-1394382955_thumb.jpg

post-14209-0-50573100-1394383005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w samym radio nie jest nic uwalone, to raczej doszukiwał bym się problemu :

- w samej antenie

- kablu idącym do anteny

 

Ten niebieski kabelek to remote, czyli jeśli nie miał byś wysuwaną antenę, to on by ją załączał :wink:

 

P.S. Zły dział. Powinieneś napisać ten temat tutaj : 

http://www.strefacaraudio.pl/forum/28-jestem-tu-nowy-dzia%C5%82-dla-poczatkuj%C4%85cych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na drugim zdjęciu widać coś założonego na przewodzie antenowym podobnego do wzmacniacza , spróbuj podłączyć pomijając ten "dodatek" i zobacz czy wtedy będzie dobrze.

Robek patrz, na 2 zdjęciu ma też przetarte kable :mur1: (szary kabel za kostką iso)

'Chopie', zaizoluj to bo sobie samochód spalisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to od głośników, dużo dymu z tego nawet by nie było :P

 

:rotfl:

 

A tak poważnie to okręć to dobrą taśmą izolacyjną, ta czerwona też odchodzi, popraw to bo Ci dziecko nie będzie mogło spać po nocach. 

X2

 

Może weź sobie, 'miśka' kup. Taka taśma izolacyjna z meszkiem, bardzo dobrze się klei i jest to mój no. 1. jeśli chodzi o izolowanie przewodów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli to oczywiście je zrobię, nie są nawet zalutowane tylko trzymają się na słowo honoru (poprzedni właściciel), mam lutownice i koszulki także nie bójcie się :D. Co do tej antenki to jeszcze wyczytałem że cała ta metalowa obudowa od której idzie ten niebieski kabel to może być separator antenowy. I ma być on podłączony do niebieskiego kabla z radia lub czerwonego z zasilania. Jutro będę jeszcze z tym kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok podłączyłem ten kabel z niby separatora do niebiesko białego kabla od radia (antena remote max 200mA - taki opis). Połączenie było równoległe czyli nie wypinałem go od obwodu gdzie idzie w kostce ISO. Niestety mimo że było na nim 12v nie było żadnej zmiany. Radio odbiera tylko najsilniejsze stacje. Spróbuje jeszcze wsadzić tam inne radia i inny separator ale to chyba nie w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w radiu jest AF ON i AF REG ON, oba próbowałem nic nie daje. TA nie wiem, nigdzie czegoś takiego nie było, jedynie TP ale dalej nic. Co ciekawe znajduje częstotliwość 92.3 w miare dobrze, natomiast rmf i radio 90 jest słabe, a wiem że mają blisko nadajniki. Ogólnie automatyczne szukanie znajduje mi 4 stacje oddalone od siebie dość mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jaki to rok auta? Może spróbować całkiem wywalić ten separator i sprawdzić tylko na przejściówce. Antena jak by rekinek czy taka zwykła na bat? Może da rade dostać się pod spód anteny przez jakąś dziurę po lampce kabinowej i sprawdzić czy nie idzie tam oddzielne zasilanie na wzmacniacz w stopce anteny i czy ma ona w ogóle ten wzmacniacz.. Bo jeśli poniżej 2000 roku to raczej wątpliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jaki to rok auta? Może spróbować całkiem wywalić ten separator i sprawdzić tylko na przejściówce. Antena jak by rekinek czy taka zwykła na bat? Może da rade dostać się pod spód anteny przez jakąś dziurę po lampce kabinowej i sprawdzić czy nie idzie tam oddzielne zasilanie na wzmacniacz w stopce anteny i czy ma ona w ogóle ten wzmacniacz.. Bo jeśli poniżej 2000 roku to raczej wątpliwe

Wzmacniacz powinien być w słupku, sam słupek wygląda jakby nigdy nie był wyciągany, próbowałem go wyjąć lecz trzyma się mocno, a jak siedzi to nie będę go wyciągał bo potem będzie luz. Antene mam wtopioną w szybe, widzę kable idące do tego słupka więc na pewno coś tam jest. A i jak włączam ogrzewanie tylnej szyby to szumi strasznie każdy kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rocznik przepraszam albo zapomniałem albo nie zauważyłem.. :D Ogólnie to na antenach w BMW się nie znam.. Ale można jakieś foto tego wzmacniacza i kabli jakie do niego idą? Jeśli oprócz koncentraka wchodzą jeszcze jakieś przewody to pewnie wymaga zasilania nie po przewodzie antenowym przez separator a oddzielnie.. Jeśli była tu kostka w standardzie BMW to może któryś pin był odpowiedzialny za jej zasilanie? Można by poszukać jakiejś rozpiski na necie mnie osobiście to nigdy nie ciekawiło. Nie pamiętam żeby kiedykolwiek wynikły jakieś problemy.. W ostateczności podpiąć przez samą przejściówkę bez separatora i sprawdzić.. Co do szumów na włączonym ogrzewaniu przy bardzo słabym sygnale to raczej normalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wywal ten separator czy cokolwiek to jest (występują w takich samych obudowach wzmacniacz) bo w tym aucie jest nie potrzebne  :wink:

 


a jak siedzi to nie będę go wyciągał

Jednak będziesz musiał dostać się do tego wzmacniacza i sprawdzić czy na kabelku zasilającym jest napięci (12V)

Jeżeli napięcie będzie to wzmacniacz do wymiany :looka:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...