Skocz do zawartości

Czy to możliwe ? 900 W RMS głośnik za 300 zł ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Średnica magnesu: 24cm, wysokość: 6,5cm, waga: 2x100 Oz

Waga głosnika ok 15kg

 

czyli sam magnes (ktory jest pokaznych rozmiarow) wazy 200oz.. co daje ~5,6 kg hmm

a 15 kg to ok ~530oz .. wychodzi na to ze reszta glosnika wazy 9kg? :)

 

mozliwe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Panowie niedługo bede posiadaczem tego wynalazku bo tak mnie ciekawił ze w koncu udało mi sie kupic go ( taniej troche ). Smieszne sa dziurki z tyłu od wentylacji ( jak maszynka do mielenia na kotlety :):):P )

Recke wrzuce jak dojdzie. Ale z opinii kolegi z Niemiec gdzie to cos robi furore wynika ze Yakuza 12" ma bardzo cięzki zywot ( 15 pewnie tez ) :) . On ładuje 800 rmsu od 3 tygodni w niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł ale ta moc 900 rms troche dużo

 

cewka tylko 2,5 cala w porównaniu do Sonic ktory ma 3 cale i 3 pierścienie magnetyczne a tu są dwa i Cp myśle ze ma lepszą technologie niż Audion :)

Ta lepszą technoloegie wykupywania licencji na produkty, przecie oni sami nic nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak sie przyjrzeć to serio, ze konstrukcja nie wygląda jakos na maxa słabo :) Kosz wygląda na prawde solidnie, membrana ujdzie magnesy dosc dosc. Z wad na pewno kopułka fatalnie wygląda i to tyle bo ten cały tył to i tak w obudowie będzie. I co ciekawe gadałem z gosciem z aukcji i wg jego słow na tym głosniku mozna wycisnąć 133 dB :) - nie wierzycie sami zapytajcie. Oczywiscie podaje to jako ciekawostke bo kity kazdy wciskać moze ale nie omieszkam tego sprawdzic jak znajde sonometr :P Co ciekawe głosnik ma nawet prezcyzyjne parametry T/S i podobnież nie zmieniają się razem z wilgotnością otoczenia jak to w alpierdach ma miejsce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe głosnik ma nawet prezcyzyjne parametry T/S

A jakie ma? bo ja szukalem(moze slabo) i nic nie znalazlem.

 

Wsumie to go mielismy kupic z kumplem na katusze ale chyba sie wstrzymamy do czasu az go przetestujesz.

 

:)+-->

(ruSki :))
czyli sam magnes (ktory jest pokaznych rozmiarow) wazy 200oz.. co daje ~5' date='6 kg hmm

a 15 kg to ok ~530oz .. wychodzi na to ze reszta glosnika wazy 9kg?

mozliwe?[/quote']

 

Nie jestem w 100% pewien ale kiedys sie tez nad tym zastanawialem patrzac na dane innych glosnikow i doszedlem do wnioskow ze np 200oz to waga ale samych pierscieni magnetycznych bez nad i podbiegunika.

 

Ta lepszą technoloegie wykupywania licencji na produkty' date=' przecie oni sami nic nie produkują.[/quote']

 

Zgadzam sie to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał ten głosnik co prawda nie z allegro tylko ze sklepu i musze powiedzieć ze to jedno wielkie G jak dla mnie za taką kase 900 zal.pl

zobaczcie inne aukcje i luknijcie jakie badziewie sprzedaje ten allegrowicz pisałem do osób które zakupiły inne głosniki od niego nie odpowiedzi były mizerne

 

[ Dodano: 2009-02-13, 10:27 ]

kazdy sie podnieca bo leci na wielkosć i wage głosnika i nic pozatym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) musze powiedzieć ze to jedno wielkie G (...)

Z czym miales porownanie? Jakie zasilanie? :hyhy:

 

(...) jak dla mnie za taką kase 900 zal.pl (...)

Eee.. teraz chyba tanszy :)

 

(...) kazdy sie podnieca bo leci na wielkosć i wage głosnika i nic pozatym

Skad Ty to wiesz na co inni leca? :] My tu tylko 'dyskutujemy' czy rzeczywiscie moze tyle wazyc :hyhy:

pzdr

 

[ Dodano: 2009-02-13, 13:18 ]

Karolo, jak tam doszedl juz Ci ten wynalazek ? :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hehe no głośnik przyszedł i podłączyłem pod odpowiedni wzmak. Co prawda nie kupiłem go na aukcji ale pozyczyłem od kogos kto na aukcji nabył.

 

Jakie wnioski:

Producent szacuje, ze ma to 900 rms-u.

Trudno mi wypowiedzieć się na ten temat. Pod wzmakiem 1kw przy gainie na 50% i maxie na pilocie, w skrzyni closed 45L netto robilo to spore zamieszanie. Grany był oczywiście na wyłączonym samochodzie wiec wzmak szczycił się niższą mocą niz ten 1kw@4ohm. Po 30 min "katowania" - hh, techno bass testy ( wygrzany odpowiednio wczesniej przez 10 dni po +- godzine dziennie ) magnes był mocno ciepły. Sądze ze posiada około 800 watów rms bo i tak mocno się grzeje a i na w/w konfigu kończyło mu się już zawieszenie :hyhy: . Nie wiem jaka cewka sądze, ze 3".

 

Do wad zaliczyc na pewno można wykonanie wizualne. Widać sporo kleju, kopułka od razu nadaje sie do wymiany bo wygląda fatalnie. Osłona magnesu jak maszynka do mięsa :wstyd: Wiec raczej opcja magnesem do ludzi odpada.

 

Niewiadomą nadal jest jego wytrzymałośc termiczna. Ja lubie testować "wynalazki" i za te cene ten głosnik jest na prawde super rewelacją. Zaczyna to na prawde grac mocno juz przy 500 rmsach a dzieki cewką 2x2 popularne 1502 sprawdzi się w miare w napędzie. Na pewno closed to marnowanie głosnika. W szczelinie przypuszczam, ze byłaby to niezła armata ( o dziwo dają dużo parametrów T/S ). Niestety mam za duzo roboty a co za tym idzie mało czasu na sklepanie jakiejs szczeliny na test, pod to. Choć na pewno zakupie ten głosnik ponownie do szerszego wystesowania dla siebie ( ten nie był mój ) i bedzie go mozna zobaczyć w Łodzi na naszych spotach.

 

Porównanie tego głośnika ma sie nijak. To przedstawiciel jedynej klasy. Klasy samej w sobie, że tak się wyraże. ( Nie bierzcie tego określenia słownie ) Po prostu w tej cenie ma na prawde bardzo konkretne parametry. Na pewno jest wolniejszy i gra sporo słabiej w w/w closedzie niz Tarantula T5-10 w szczelinie. Jak sklepe szczeline to dopiszę posta ze zdjęciami :hyhy:

 

Sumując 259 zł ( cena obecna ) to wręcz ŚMIECH NA SALI. Gdybym nawet go spalił to przypuszczam, ze bez problemów wymieniliby go na nowego :hyhy:. Bardzo mnie zastanawia komu opłaca sie to produkować. Ja daje 7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolo, skoro dajesz notkę 7/10 a testowałeś go w nie dobranej odpowiednio skrzyni więc nie jest źle a czy komuś odpowiada "granie" tego głośnika to już zależy od gustu,zachcianek itp.Zastanawiam się tylko nad porównaniem z yakuzą 12' wizualnie hmm yakuza ma przewagę,jeżeli chodzi o praktyczność to znowusz adion bo przyznacie że 2x2ohm lub 2x4ohm jest bardziej użyteczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolo,

w tej cenie na allegro mozna kupic kilka głośników:

SONY XS-L154P5B

INFINITY REF 1260W

NOWY SUBWOOFER LANZAR MAX12

PANASONIC CJ-SW3003N

PIONEER TS-W308D4

JBL CS 1204

BOSCHMANN BOG-W12

Infinity REF1260w Model2009

 

Ten audion to naprawde rzecz którą bys kupił jesli chodzi tu o parametry ? Szkoda ze nie nagrałes filmiku telefonem co tam się wyprawiało :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...