Skocz do zawartości

Pomoc w wykonczeniu boczka drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Jestem na etapie przygotowania boczka pod głośnik 16 cm. Dodatkowo postanowiłem usztywnić go od strony wewnętrznej żywicą. Na chwile obecną poszły dwie warstwy żywicy.

Teraz sie zastanawiam co położyć na żywice ? Położyć warstwę maty uszczelniającej, a może od razu mate np. Silent coat ( akurat mam taka pod ręką )

Żeby Wam zobrazować wklejam zdjęcie boczka. Aha boczek pochodzi z auta Audi a4 b5.

 

 

post-12919-0-67183000-1393525332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo poroniony pomysł, żeby dystans mocować do tapicerki i żywicować, ale niektórzy tak robią... te oryginalne haczyki w audi raczej sztywności nie zapewnią.

 

No to zapraszam do zielonej i będziesz musiał zweryfikować swoje IMO poronione, magister, bo boczki są na haczykach (tyle ,że komory ważą po 14 kg w tym pierścinie ze stali nierdzewnej), i jak ruszysz... Albo coś Ci zadrga to jesteś gość... :wink:

Ostatnia rzecz jaka ma w aucie ochotę do ruchów czy rezonansów( ciągle z tym walczę kur... jego mać z plastikami... :rotfl: ), to kickpanele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie...

W temat gazownika zerknij, już całkiem sporo masz zrobione, przynajmniej od wewnętrznej strony.  Na płaskie powierzchnie daj jeszcze jakieś aluprofile, może trochę więcej maty szklanej i żywicy przy dystansie, później klej już matę silenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie zastanawiam co położyć na żywice

Gołą pupę :D

 

A tak serio, ja mam u siebie 2 warstwy grubej maty, na to STP i spokojnie wystarcza :)

Tylko widzę, że trochę powietrza dostało Ci się pomiędzy matę a boczek...

No i mogłeś sobie jeszcze wzmocnić "podłokietnik" bo lubią pękać :)

 

 

Te oryginalne haczyki w audi raczej sztywności nie zapewnią

 

No to zapraszam do zielonej i będziesz musiał zweryfikować swoje IMO poronione, magister, bo boczki są na haczykach (tyle ,że komory ważą po 14 kg w tym pierścinie ze stali nierdzewnej), i jak ruszysz... Albo coś Ci zadrga to jesteś gość...

Tutaj zgadzam się z... Truckiem :wink: nie wiem w jakim stanie macie te zaczepy ale jeżeli są niepołamane i boczek jest usztywniony to całość siedzi solidnie na drzwiach (zakładam, że gumki są całe i dobrze założone)

 

 

a będzie tak jak przystało na Wrocław

Rudy, może lepiej nie, co? Bo coś tam u Was słabo z tym graniem idzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zgadzam się z... Truckiem :wink: nie wiem w jakim stanie macie te zaczepy ale jeżeli są niepołamane i boczek jest usztywniony to całość siedzi solidnie na drzwiach (zakładam, że gumki są całe i dobrze założone)

a czy autor tematu robi komory czy... gra w pełnych drzwiach - to jest różnica czy kick wisi na kawałku plastiku z haczykami czy w solidnej komorze, która sama w sobie nadaje sztywności konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pavliq, uwierz mi, nie ma  tutaj innego sensownego montażu głośnika 16 CM na tych boczkach. Jedyna opcja, to prawdziwa rzeźba. Taka sama sytuacja ma miejsce w A3/A4/A6 w tamtym okresie produkcji aut. Dostęp serwisowy - perfekcyjny, no ale o Car Audio to inżynierowie na terenie wroga nie myśleli. Nie będę robił komory, zamysł jest taki, wykonać perfekcyjnie boczek, osadzić pierścień pod głośnik i usztywnić cala konstrukcje.

 

Koło głośnika są położone 3-4 warstwy, mata szklana 450g/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan. pomysł mocowania głośnika w temacie Pavliq, w/g mnie jest kiepskim pomysłem. Dlaczego ? Dlatego, iż mocowanie na stałe stelażu do ramy okna, może być później bardzo problematyczne. Chodzi mi tutaj o ewentualna korekte drzwi na zawiasie, co sie wiąże niestety z korekta ramy okna a wtedy głośnik już ma zupełnie inne położenie, względem boczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł mocowania głośnika w temacie Pavliq, w/g mnie jest kiepskim pomysłem

To nie jest kiepski pomysł, tylko Ty już tak daleko zabrnąłeś z robotą, że lepszym rozwiązaniem jest kontynuacja tego co robisz. A zawiasy... :) im więcej napakowane w drzwi różności, to tym prędzej siądą ale to już świadomy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pavliq, uwierz mi, nie ma  tutaj innego sensownego montażu głośnika 16 CM na tych boczkach.

wyobraź sobie, że miałem a4 w tej wersji i 16stki zrobiłem zgodnie ze sztuką :)

mam a6 z podobnymi drzwiami (puste w środku + nieprzyjazny boczek) i nawet 8' weszło :)

Dan. pomysł mocowania głośnika w temacie Pavliq, w/g mnie jest kiepskim pomysłem. Dlaczego ?

od 3 lat tego nie musiałem rozbierać :)

a zdemontować to - jakieś 30 minut na stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...