Skocz do zawartości

Jak podłączyć to aktywnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam borykam się z małym problemem obecnie posiadam w moim aucie (Jeep Grand Cherokee) system 2- drożny podłączony aktywnie tzn. jednostka napędowa Alpine CDA-117RI do tego procesor PXA-H100 to zasila 3 wzmacniacze AA 200.2XE (woofer) , AA 120.2 XE (twetter) oraz Emphaser napędzający subwoofer.

Głośniki to Focal K2 Power 165 KXR2 i gra powiedziałbym bardzo przyzwoicie.

Problem w tym że na dniach będę przerabiał ten system na 3 drożny dochodzą średniaki z zestawu Focal KRX 3 oraz wzmacniacz również AA 70.2. No i tu mam problem jak podłączyć to aktywnie a dokładnie gdzie wpiąć wzmacniacz na średnio tonowe głośniki aby można było to wszystko odpowiednio pociąć wiadomo że :

X-Over LO       =>  sub

X-Over MID-L   =>  wofer od dołu
X-Over MID-H  =>  wofer od góry
X-Over High    =>   tweeter 

Wzmacniacze do głośników chciałbym podłączyć w następujący sposób AA200.2 XE woofer , AA120.2XE średnie, AA70.2 twetter no i Emphaser bez zmian subwoofer

Bardzo proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z czasówek, bo cięcia , cięciami ale jak to masz porozmieszczane w aucie tzn. głosniki żeby bałaganu czasówkami nie narobić ? Tweetery i średniaki na słupkach , czy tweeter na słupku , a średniak np. w kokpicie grający w górę?

Tak oczywiście że korzystam z czasówek do tej pory woofery zamontowane są w drzwiach a twettery w słupkach ,średnio-tonowe także chcę umieścić w słupkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Emphaser napędzający subwoofer pod wyjście w radiu LOW,
czy poprzez przełączenie przełącznika pod spodem radia na sygnał cyfrowy nie rozłączam wyjść RCA ?

 

 


Czyli Tomo dobrze napisał , bo propozycja luki byłaby nie do opanowania czasówkami

Czyli mam rozumieć że poprzez przełączenie na sygnał cyfrowy wyjścia RCA nadal są aktywne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Emphaser napędzający subwoofer pod wyjście w radiu LOW,
Tak napisał TomoMadej sam się zdziwiłem a Ty potwierdziłeś że tak mam podłączyć dlatego pytam, też mi coś nie grało 

Czy tak ma wyglądać to połączenie  :wink:

http://fotozrzut.pl/zdjecia/c1d76ff211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups czy dobrze zrozumiałem ustawiając we wzmaku FREQ na np 4kHz to na wyjściu RCA HIGH mam od 4kHz w górę a na wyjściu RCA LOW mam od 4 kHz w dół ,czy tak ?

 

http://fotozrzut.pl/zdjecia/5a4d3b3b07.jpg


 

 

 

czy jest ktoś kto odpowie mi na zadane pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...