Skocz do zawartości

Wzmacniacz dla K2P ( 6K2P ) pod 3way


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnio zaszły zmiany i zmiany będą ( obecnie w planach kosmetyka przy audio ), to i przyszedł czas na wzmacniacz na wooferki.

Nie ukrywam, że szukam czegoś niedrogiego, bo trochę kasy poszło, a i trochę pójdzie na inne rzeczy.

Kwoty nie mam określonej, bo jak coś trafi się za 2 tygodnie, a za 2 miesiące, to może być inaczej z gotówką.

Chodzi mi o wzmacniacz na same woofery Focal K2 Power ( 6K2P /E ) grające w 3way ( do ~500Hz ), tak więc jego średnica itd. mnie nie interesuje.

 

Jak by nie było, to można by się już zacząć powoli rozglądać za czymś.

 

Pytanie jeszcze mam o symbol występujący zaraz po oznaczeniu 6K2P

U mnie jest E

O co chodzi w tych oznaczeniach i czy przekłada się to jakoś na sam woofer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ukrywam, że szukam czegoś niedrogiego...... Kwoty nie mam określonej, bo jak coś trafi się za 2 tygodnie, a za 2 miesiące, to może być inaczej z gotówką.

Ale jak by nie było to i tak tutaj trzeba zahaczyć o pierwszą część cytatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zapatrywałem się na SS Rubicon 702, ale wooferki się zmieniły, to i wymagania co do pieca też.

Właśnie jestem w trakcie rozmów ws. SS 502

Ten na alle w tej chwili to licytacja i kto wie, ale jak będą się o niego bić to i cena przestanie być atrakcyjna.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo nie mam parcia i nie muszę go mieć, mam coś co gra OK i daje 200W na stronę, ale zawsze kombinuję, szukam czegoś więcej. Soundstream-a po prostu jestem ciekaw, a obecnie i z 502 nie powinno być źle.

Tak samo ciekaw jestem Rodek-a 2150i, R2180 i paru innych klocków w przyzwoitych cenach jak zagrają u mnie, ale te ostatnio się nie przewijają za często.

 

Chwilowo zamówiłem parę różnych mat, pierścieni alu itp. do drobnych poprawek/napraw i wykończenia wizualnego, więc środki topnieją i może będzie trzeba sprzedać trochę zalegających gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej miałem ( w sumie dalej mam, ale nie w aucie ) DUR6 mające po 150W

Przerabiałem je na parę sposobów i do mojego słuchania musiały dostawać parę watów. R6 porównywałem przed zamiarem kupna i jakoś dla mnie za wcześnie się kończyły, a ogólnie z zakupem się wstrzymałem.

Plusem jest to, że chodzi i tak mi po głowie duet wooferów o 502 powinien sobie jakoś poradzić.

 

Co do 502 wiszącego na allegro, to z czego mi się wydaje już wcześniej bywał na allegro. Jak szukałem 702, to na niego trafiałem. Próbowałem skontaktować się ze sprzedającym ws zdjęć przekłamanych mocy, ale było bez kontaktu. Coś chyba jest na rzeczy skoro jest wystawiany i nie może pójść za coraz to niższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas ta marka jakoś powodzeniem się nie cieszy też sprzedawałem w sumie 502 miałem jak nawą  za 500zł z pudłem i maskownicą  i zero kupca postanowiłem ją zostawić dla siebie na dożywocie, jak mam sprzedać za grosze to do 3 auta do tico założę :wink: , a paskudnego JBL co drogo ceniłem  sprzedałem w 3 godziny :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. U nas popularni są producenci występujący w Media Markt

 

Znajomy kiedyś pytał się co o to za głośniki u mnie. Odparłem, że DLS, to uśmieszek pod nosem i z dumą wyartykułował paszczą, że jakieś NO NAME, a on ma głośniki Pioneera ;) i radio SONY z BT, a ja nie mam - nic już od siebie nie dodałem śmiejąc się.


Chwilowo czekam na jeszcze dwie inne opcje ze wzmacniaczami. Tyle, że przy jednym ktoś jeszcze ma się zastanowić, czy chce sprzedać, a drugi jest zaklepany ( klient organizuje pieniądze i kwestia czy mu się uda, czy nie ).

 

Cenę jednego SS 502 już znam, ale stan wierzchni nie jednego by powstrzymał od zakupu ( i chyba tak jest ). Doprowadzenie do stanu fabrycznego, to sporo czasu i pracy na luźne wieczory ( odnowienie, malowanie i przemalowanie ewentualnych napisów, oznaczeń ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jakością, ale z pustego i Salomon nie naleje. Miało być coś tańszego i jest coś w nie za wysokiej kwocie, a konkretniej zawitał Soundstream Rubicon 502

Bez pudełka ( których i tak nie mam gdzie trzymać :P ), no i bez maskownicy, ale i trochę taniej niż 500zł

Tak czy inaczej podziękowania dla Sarna

 

Zostaje jeszcze jedno pytanie do którego powracam, a konkretniej chodzi mi o oznaczenie wooferów K2P,, a jeszcze konkretniej co oznacza np. E w mojej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...