Skocz do zawartości

VI Piknik SCA - Chomiąża Szlachecka 8-10.08.2014


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Przecież sam Ci o tym pisałem

 

Wiem... :) Ale jest sporo spraw organizacyjnych i... jak wrzucisz to już na pakę za pamięci na WSKę lub inny środek transportu, to będę spał spokojniej... :D  :wink:


 

 


Jak wpadam tylko na dzień jeden i nie zostaję na noc to trzeba wpłacać i ile?

 

Co roku ta sama dyskusja, pewne rzeczy zostały ustalone a i tak zawsze są podważane...

Jest tak a nie inaczej z jednego powodu.... Primo Kamil ma prawo też wypocząć a nie latać jak bileter po grupkach ludzi i dopytywać kto dał i ile dał...

Secondo... Dlaczego grupa powiedzmy 30 osób ma brać na swoje barki (kieszeń) ogranizację i wypożyczenie ośrodka aby kolejne 50 "tylko sobie wpadło"... Trochę nie fer?

 

Dlatego  jest wprowadzone tak a nie inaczej, a wydaje mi się ,że przy cenie jaka była , czyli 45 zł za osobę przed końcem terminu płatności, to nie jest zabijający koszt , za cały dzień, w miejscu ogrodzonym, bezpiecznym, przyjemnym z wiktem i napojami?

Wyższa cena była wprowadzona po tym  terminie tylko po to aby zdopingować ludzi , bo należało wpłacić właścicielowi ośrodka pieniądze i co? Znowu powrót do punktu  1... dlaczego Kamil czy stali bywalcy mają z własnej kieszeni zakładać za innych?

 

Więc jak mawiał mój świętej pamięci ojczulek... Skąd pretensje do garbatego ,że ma proste dzieci?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie ustalenia były zawsze jak pamiętam. Cena była za dzień na pikniku. W cenę zaś wchodzi m.in. jedzenie , picie i nocleg (niekoniecznie w domku) Więc nieliczni płacą za spanie np w samochodzie. Czyli tak jakby wcale ich nie było.

 

Czyli chcesz powiedzieć, że pan X, który przyjedzie na jeden dzień pikniku, zeźre chleba i ketchupu i wypije kaw/herbaty napoi gazowanych za 100zł?

 

Bo tak wynika z 1  postu K@mila, "osoby przyjeżdzające i placace na miejscu 100/doba

 

Nie chodzi o to, że ja np.: nie chcę  w ogóle płacić(sam zresztą się dopytywałem Kamila na pW ile mam wpłacić) tylko nie uważam, że taka cena jest sprawiedliwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli chcesz powiedzieć, że pan X, który przyjedzie na jeden dzień pikniku, zeźre chleba i ketchupu i wypije kaw/herbaty napoi gazowanych za 100zł?
 
Bo tak wynika z 1  postu K@mila, "osoby przyjeżdzające i placace na miejscu 100/doba
 
Nie chodzi o to, że ja np.: nie chcę  w ogóle płacić(sam zresztą się dopytywałem Kamila na pW ile mam wpłacić) tylko nie uważam, że taka cena jest sprawiedliwa..

 

Tomek, cena z założenia miała być zaporowa i nie sprawiedliwa, bo nikt nie śpi na pieniądzach aby w marcu czy kwietniu wyłożyć kilka tys zł i chodziło o zebranie wpłat od chętnych do pikniku...

 

"Dwie opcje do wyboru:


Przedpłata na konto: 45 zł/osoba (max do dnia 10.05.2014)
Płatność na miejscu: 100 zł/osoba
 - nie gwarantujemy spania na wygodnym łóżku!

Tak cena jest wygórowana, ponieważ zależy Nam na przepłatach  :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciekawe czy odprowadzą podatek od pozostałych 55PLN, które idą do kieszeni
Urząd na Was patrzy

 

Bez obaw... Nikt chyba jednak nie potrzebuje robić z siebie szmaciarza czatującego na extra 55 zł w kieszeni jak sugerujesz... Każdy ma pracę.  :wink:

 

Zaś stówka powinna być bez wyjątków kasowana.... Wiesz dlaczego? Z zasady. Bo jak Kamil odpuści to za rok gdy padnie hasło piknik i prośba o wpłaty wcześniej by zabookować miejsce, każdy sobie oleje... Bo skoro bez różnicy wcześniej czy w dzień pikniku to niech frajerzy płacą a ja sobie przyjadę (albo nie przyjadę) na gotowe...

 

To może pójdzmy dalej za ciosem i wprowadżmy stawkę godzinową dla "oszczędnych".... Bo Rysiu czy Stasiu wpadnie tylko na godzinę/dwie więc dlaczego ma dać za cały dzień?  :cisza:

 

Wystarczy już tej dziwnej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że spinka będzie :D :D :D

 

Oczywiscie ,że tak. Z prostej przyczyny, skoro ktoś potrafi zapłacić wcześniej 45 zł i Kamil nie musi wykładać prywatnych pieniędzy, to dlaczego robić potem loda takim jak Ty póżniej, bo mają taki kaprys?? 

Masz roszczeniową postawę... A tak naprawdę pretensje można mieć tylko i wyłącznie do siebie samego. Z pewnością każdy jest mile widziany i im więcej ludzi tym milej, przecież to rodzinny piknik a nie jakaś komercyjna impreza a tak ją zaczynasz przedstawiać (te nieszczęsne 55 zł). A ,że teraz będzie po kieszeni? No cóż...

Był czas na to jakieś 2 miesiące... Jeśli się zignorowało prośbę i wpłaty to teraz płacz i płać albo spędż czas miło w domu przed tv...

Raz drugi i się ludzie nauczą ,że skoro ktoś prosi o wpłatę wcześniej to wcześniej a nie jak w knajpie czy dyskotece... 

Zresztą jak kupujesz bilet na koncert to w dzień koncertu masz taniej czy drożej? I jakoś nikt nie płacze.... Ale dlaczego?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku to samo beczenie  :cisza: .

Zgadzam się z Truckiem w 100%. Wpłaciłem Kamilowi na konto te 45 PLN nie mając pojęcia czy będę i raczej nie "skręciłbym afery" by mi to oddał bo z różnych wzgledów być nie mogłem. potraktowałbym to jako WKŁAD W ROZWÓJ STREFY.

Tymczasem jadę do suzukiego odwiedzić go to Wam wszystkim d... obrobimy :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to Trucku, żeby ustalić kwotę dla przyjezdnych, którzy nie będą spali. Czyli opłatę za napoje, dodakti do grilla itd. 100zł to wpłąta na wyrost dla tych, którzy się zgapili ale chcieliby spać - moim zdaniem. Nikt nie mówił, że każdy musi się ze wszystkim zgadzać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Trucku ale mówimy o pobycie bez noclegu ja mam blisko w miare(1h) a dwa musze o poranku być już w Poznaniu. Nie purtał bym się gdybym miał w planie spanie.. 

 

Nie przeginaj. Ja wiedziałem że w lipcu rodzi mi się dziecko i zapłaciłem przedpłatę nie będąc pewien czy w ogóle będę mógł się pojawić. Trzeba było zapłacić w kwietniu i nie musiałbyś teraz dokładać 55zł. To jak z biletami lotniczymi... jak bookujesz wcześniej to latasz taniej. Niestety last minute się tu nie sprawdza.

 

Chcesz posłuchać aut... pojeźdź po spotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma roszczeniową postawę? :) Ja? Trucku, zdaje mi się, że bijesz pianę bez powodu i roszczeniowy dzisiaj jesteś Ty :)

Jak się pytałem wcześniej czy trzeba to elaborat strzeliłeś, to się nie dziw, że mi się na Twoje nietrafione słowa KamuflażTeam załącza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Panowie mam 2 miejsca na jedną noc zapłacone,jak ktoś chce to PW.

 

To także jest rozwiązanie, jak ktoś wpłacił a wie ,że z jakiś powodów nie "pykło" to niech wpisze się na listę i będzie koniec dyskusji, dogadacie się prywatnie o zwrocie po 45 zł między sobą i obie strony zadowolone (ktoś kto wpłacił a nie może odzyska wkład, a chętny zapłaci po starej cenie). Tak zrobiłem z Burym ja nie mogę być to  przyjedzie w moje miejsce a kasę mi odda.

Naprawdę nie ma co się wykłócać tylko podziałać kolektywnie i będzie cisza i spokój... A nie kręcenie mini afer koperkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciekawe czy odprowadzą podatek od pozostałych 55PLN, które idą do kieszeni :wink:

 

Za pisanie takich głupot to od razu z miejsca powinieneś dostać zakaz wstępu na Piknik!

I bana na forum!

 

Jakbyś nie widział, co roku do pikniku dokładam!

Tak, bo wynajmuje cały ośrodek i nie wiem ile osób przyjedzie!

W zeszłym roku wyszło wszystko na styk. Jak widzę, że zostaje mi trochę budżetu to od razu jadę do sklepu i dokupuję (wodę mineralną, pieczywo. ketchup, ogórki, pomidory)!

Wcześniejsze Pikniki były gorzej. W Łodzi do biznesu dołożyłem 300 zł, dobrze,  że z kiblem dali dupy i nie zapłaciliśmy, bo musiałbym dorzucić kolejne 240 zł!

 

 

O pucharach i dyplomach, które od zawsze sponsoruje z własnej kieszeni nie wspomnę. Sponsorów na nagrody też sam szukam!

 

 

 

Podsumowując, wpłata za piknik nie jest wpłatą za nocleg!

W SKŁAD TEGO WCHODZI:

- miejsce

- parking

- atrakcje (konkursy)

- kubki, widelce, plastiki, napoje, woda, herbata, kawa, pieczywo, ketchup, musztarda itp

 

 

Wyobraź sobie, że z tych 80 osób 50 napisze, że wpadnie tylko na dzień i będzie nocowało za ośrodkiem (nawet w aucie)!

To 30 osób musiałoby wpłacić po 200 zł, aby reszta mogła przyjść!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...