Skocz do zawartości

TRZESZCZĄCY TWEETER


ŁYSY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Od miesiąca na przodzie posiadam PB S-6C i grały ładnie aż do zeszłego weekendu ponieważ lewy tweeter zaczął piszczeć w rytm obrotów i charczeć w rytm basu nie umie tego inaczej opisać.

W ciągu tygodnia jeżdżąc działo się różnie: czasami grał czysto, czasami piszczał wraz ze wzrostem obrotów a czasami dziwnie charczał co nasilało się wraz z podbiciem basu

Czy to będzie przypalony głośnik czy zakłócenia?

prawy gra czysto, wcześniej nie było takiego problemu

Jednocześnie w tym samym czasie radio CB zaczęło łapać straszne zakłócenia.

Kabel zasilający, od anteny CB i głośnikowy idą lewym progiem czy to może mieć znaczenie jeśli do tej pory było wszystko w porządku?

W weekend zaczynam szukać przyczyny tylko gdzie? POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a wiec posprawdzałem

przekładałem tweetery, zamieniłem je stronami i nadal to samo

później zamieniłem zwrotki i nadal to samo,

za każdym razem tweeter po lewej stronie łapie zakłócenia bo raczej to zakłócenia,

w jaki sposób to wyeliminować ?

Czy można ekranować i czym wszystkie trzy kable w progu i pozostaje przekładka każdego oddzielnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Łysy widze ze masz podobny zestaw:)nawet wzmaka tego samego

powiedz mi czy wczesniej gralo to pod samym radiem...czy od razu pod wzmakiem...chodzi mi o roznice....na radiu a na wzmaku....

jakie kabelki masz do tego?(zasilanie)...i w jakim samochodziie...bo u mnie narazie w lanosie to brakuje strasznie bassu...moze przez nie wytlumione drzwi....(a jak u ciebie z tym?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod samo radio nie podłączałem , od razu poszły pod wzmaka , a wiec nie wiem jakie są różnice.

Cały zestaw mam zamontowany w vectrze A .

U mnie bassu pilnuje subwoofer Pb M12, ale kiedyś go odłączyłem i stwierdzam że sam przód też potrafi ładnie zadudnić.

Co do kabla to zasilający mam 25mm2, który dochodzi do kondzia i z kondzia na dwa wzmacniacze.

Ja radził bym ci zmienić kable głośnikowe bo te oryginalne które były z pb S6C to totalna porażka, dosłownie parę cieniutkich drucików.

U siebie ze wzmaka do zwrotnicy dałem 2,5mm2, a ze zwrotnic do głośników 1,5mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumialem ...wszystko napedzaja 2 wzmaki?czy masz ta alpinke zmostkowana na suba?

jak tak...to ile ten sub ma w rms,,,i jak sobie ten wzmak z nim radzi?

co do samych pbs6c to tez mam troche niedosyt basu,,,dlatego tez pewnie sie zastanowie nad skrzyneczka....furtki gluszyles?czy posadziles "gołe"

kable zmieniłem na 2.5 ale tylko do wooferów...do tweeterów sobie chyba podaruje...bo nie wiem czy jest sens.

dużą wagę podobno trzeba skupic na sygnałówkach...ty jestes zadowolony z tych swoich?(napisz jakie wrzuciles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

mam dwa wzmacniacze

1 ALPINE MRV F400 który napędza PB S6C i do tego na dniach chyba zamówię HERTZA DSK130 które powędrują na tył

2 ALPINE MRV T505 który ma 300W w RMS i napędza PB M12(350w RMS)

Furteczki narazie gołe ponieważ zimą nie lubie siedzieć w garażu, ale jak tylko zrobi się ciepło to zamierzam wygłuszyć

moje sygnałówki-

http://www.allegro.pl/item564947397_stinge...nalowe_rca.html

poprzednio miałem LEXTONA ,ale po dołożeniu drugiego wzmaka zmieniłem na wyżej podanego stingera

Ogólnie wszystko gra bardzo ładnie , jedyny problem teraz u mnie to brak mocy.

Zestawik tak do 70% gra ładnie i czysto ale póżniej brakuje prądu w moim autku

 

[ Komentarz dodany przez: Gilotyn@: 2009-03-04, 08:18 ]

witam

6pkt regulaminu

warn

pzdr Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był podłączony przez dwa miesiące do czasu zakupu drugiego wzmaka, wię musiałem dokupić drugi kabel lub jeden 6rca i wybrałem drugą opcję.

Ale różnicy nie zauważyłem, powiem tylko że dobrze się układał w samochodzie, nie pamiętam tylko czy jest raz ekranowany czy podwójnie.

aktualnie leży zbędny w szafce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...