Skocz do zawartości

Początki CA Skoda Favorit


renovatio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Może ja coś napisze od siebie w sprawie lakierowania.

Podkład powinno zawsze się dawać tam gdzie występuje szpachla.

Podkład właśnie jest miedzy innymi po to aby pokryć drobne rysy po

papierze i przede wszystkim pokryć szpachle.Po prostu chodzi o to

ze np.marne szpachle albo zwykle (nie wykończeniówką czyli finish)

potrafią wypijać pigment z farby nie mowie tu o sprajach ale ogólnie.

I powstają takie placki matowe gdzie jest szpachla a połysk tam gdzie jej nie ma.

Co do szpachli natryskowej to polecam szpachel natryskowa ale malowana

pistoletem można naprawdę dużo skryć(małe dołki i nierówności),

poza tym jest miękka po wyschnięciu i łatwo się obrabia minusy widzę tylko

dwa.Pierwszy rosną koszta roboty 2 Śmierdzi najgorzej ze wszystkiego

czym lakierowałem.Szpachla w spreju nie polecam z tego powodu, ze

all co w spreju to lakiery bez utwardzacza jeśli chodzi o podkład i lakiery to

jeszcze ujdzie ale szpachla to nie wypał.Kiedyś musiałem lakierować

jeszcze raz 2 elementy w bmw po takiej szpachli po prostu po roku czasu

all popękało i zaczęła farba schodzi i bomblic ale tylko do warstwy z ta szpachla.

Dodam że pracuje jako lakiernik i lakieruje już jakieś 10 lat zęby zjadłem na tym.

Dosłownie kiedyś na początku się malowało bez masek itp.Teraz za to płace tym

że z przodu nie mam all zębów taki dziadek jestem. :]:hyhy:

 

 

A do kolegi z tematu te dziurki powinieneś skryć właśnie taka szpachla natryskowa z pistoletu.

A jak nie masz dojścia do sprężarki to pozostaje ci niestety szpachla i tarcie do otrzymania

zadowalającego efektu.

 

Do mastah22 te oczka prawdopodobnie się robiły z tłustego ewentualnie ten sprej był stary i nie

chwytał już albo to porostu renowacja w spreju była a to prawie nigdy nie maluje nawet jak nowe jest.

 

Ps.Mam skończoną podstawówkę fachu nauczyłem się od jednego mistrza pracując już w wieku 16lat

teraz siedzę w Niemczech i maluje rożne auta od starych paści po nowe merce lepsze warunki pracy

i troszkę lepiej płacą.

Pozdrawiam Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej a jak się kładzie na słupki/panele drzwiowe jakiś materiał powiedzmy np sztuczną skórę czy cokolwiek innego to również należy używać podkładu itp ? dokładniej pytam się czy trzeba czymś pokrywać szpachle czy można bezpośrednio na nią kłaść materiał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie zrobiło się ciepło więc postanowilem coś porobić w autku. Poczyniłem pewne zmiany. Zacząłem od przerobienia słupków ponieważ te które poróbowalem zrobić na początku nie zabardzo mi wyszły a pozatym nie chciały pasować były poprostu za duże. Jako że mam w skodzinie jakoś tak dziwnie te słupki skierowane w strone przedniej szyby to coś musiałem wykombinować aby je poprawnie ukierunkować.

Więc zrobiłem coś takiego powiem że spełnia swoje zadanie i nie jest brzydkie

 

http://images41.fotosik.pl/150/2720dae46368af45m.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/154/a2e4e1fb11dbdca4m.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/154/32dfa727ef676478m.jpg

 

 

następnie zmieniłem umiejscowienie zwrotnic wcześniej leżały po radiem można powiedzieć że sobie dyndały, z tym także zrobiłem pożądek miałem idealne miejśce na nie

 

http://images45.fotosik.pl/154/988f356295ecb96am.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/150/2d0eee382eaae1cdm.jpg

 

następny krokiem bedzie wygłuszenie drzwi i zamontowanie dystansów zdjęcia wkleję jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Mogłeś zostawić tamte i je dopracować. Wg mnie były OK , a to , ze były za duże to żaden problem. Chyba, ze nic nie dało się zrobić w co wątpię. Pomimo, ze teraz twetery wyglądają nawet dobrze to gdybyś je zabudował wyglądało by to wszystko bardziej profesjonalnie no ale cóż. Twoje auto, twój wybór. Co do zwrotnic to ciekawe miejsce. Nawet tam trochę pasują, hehe ;}. Ogólnie dobre początki i + za to ze w ogóle podjąłeś się laminowania i szpachlowania. Robota ze zdjęć możne i wygląda łatwo, ale wiem, ze w praktyce aby wszystko wyszło RÓWNO i Gładko wcale nie jest proste, zwłaszcza, ze słupki maja takie kształty a nie inne. Co innego jesli szpachlujemy płaską powierzchnie. Wiem coś o tym bo troche w życiu laminowałem, szpachlowałem i lakierowałem w zakładzie. Pozdr. i czekamy na dalsze prace w mam nadzieje bliskiej przyszłości. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...