Skocz do zawartości

Car Audio a alternator/regulator napiecia


abuk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ponieważ po zamontowaniu wzmacniacza i skrzyni basowej spalił mi się regulator napięcia i diody w alternatorze. Muzyki słuchałem około 6 godzin , dosyć głośno. Czy to może być przyczyną, czy poprostu był to zbieg okoliczności? A jeśli nie to jaki mógł być tego powód?

 

Wzmacniacz JBL 180wat na mostku, skrzynia RENEGADE 300wat rms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


60A altek i blisko 3kw w bagazniku
To ile tak naprawdę dostaje prądu ten wzmak ;)

 

 


Az takich przeciazen ten jego sprzecior jednak nie generuje
Wiadomo że stale nie ale jedanak biorąc pod uwagę że "pałowany" przez 6 godzin sprzęt zmusza alternator do 6godzinnego wysiłku.To generuje temperaturę na takie diody a samochod stoi w miejscu,pod maską dodatkowo gorąco od silnika przez taki czas i takie "dodatkowe" stymulacje :) takiego układu na pewno mu nie pomagają.Dlatego zadalem takie pytanie bo nie można wykluczyć że to "obciążenie"plus tych kilka aspektów składają sie na taki stan rzeczy.W kazdym razie na pewno mu to nie pomaga :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to skoda felicia a altek ma 70A. Przez 6 godzin słuchałem muzyki na ponad połowie głośności , w prawie ciągłej jeździe ( pracuje jako dostawca ). Grał sub i 2 przednie głośniki które są podłączone pod radio.

Dzisiaj mierzyłem napięcie na aku na wyłączonym zapłonie i na włączonym zapłonie + światła + radio na wolnych obrotach i pokazywało mi 12,5V więc z tego co się orientuje jest to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się mam akumulator Centra futura 720a i altek 180a dłuzszy juz czas i nic się nie dzieje daje napięcie ponad 15v.Aku przed zimą i przed alternatorem był na zdechnięciu a teraz daiała jak nowy...I nic nie czuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...