Skocz do zawartości

system za ok 8 tys?


set22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce złożyć system za ok 8 tys. dla mnie to dużo kasy więć wole zapytać się Was;] myślałem nad radyjkiem JVC KD-G821 subie HCCA-15.2 i wzmaku do niego Sinuslive SLA3000 tylko nie wiem co dalej... jakie kable kondensator co na przód aku tez by sie przydał większy (lub drugi) samochód to honda prelude V muzyka w sumie różna oprocz hh i rzadko techno... macie jakieś propozycje? i co myslicie o tym radiu subie i wzmaku? thx z góry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8tyś można coś się porządzić, ale to co podałeś to niezbyt dobry wybór za taką kasę.

Napisz czy to ma iść w uwydatnienie dołu, że bas to podstawa. Czy dążysz do uzyskania maksymalnie liniowej charakterystyki stawiając na jakość. Konkretnie napisz czego oczkujesz A postaramy coś pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad radyjkiem JVC KD-G821 subie HCCA-15.2 i wzmaku do niego Sinuslive SLA3000

 

Ten system brzmi znajomo... :)

 

Za 8kzł to można ładny jakościowy zestawik sobie skomponować na biampie i czasówkach, zalatujący pod High-End. To co podałeś wyżej to raczej do łupanki, tylko "zdrowej" :) Mając taki budżet możnaby pomyśleć też i o wygłuszeniu całej budy, np Stingerem, dobrej zabudowie i wydajnym zasilaniu. Nie tylko klocki się w instalacji przydają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8tysi i sla o nieeee

 

jesli chodzi o sekcje sub'a jesli ma byc z jebnie*** 2x mtx 9500 12" , 2xfi q12 + np orion 2500d albo np 2xre se + a6 i jeszcze jeden fajny pomysl to kicker solo x 12" + orion 2500d,hcca500d,rf t20001 i usamp ax3200 jaby dalo rade wyrwac gdzies w uzywce taniej pozatym czesto w usa trafiaja sie oldschoolowe usamp'y 2000 w ab'eku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi:) Ige a mógłbyś tak jaśniej bo nie do konca rozumie ;] a co do tych mtx to slyszalem je u kumpla w furce no i byłem w szoku;] tylko dlaczego 12" a nie 15" ?:?: na oriona tez bym sie skusił... ale co do tego ? i jesli chodzi o sprawę w wygłuszania to chce sobie ja zostawić na póżniej (mozliwa zmiana autka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer Helix RS 806

Tweeter Dego Master 2000 T

Sub Dego SB 12 P Mk II

Wzmak Helix A2

Wzmak Helix P200

 

albo tez taki zestawik

przód: Focal K2 Pover KF+ ewentualnie tweetery (DLS, Dego)

-subwoffer: Focal K2 27KX

-monoblok: Jl Audio Slash 500/1

-wzmak: np. u Dimension ProX 500.24 Comp

No i oczywiście jako wygłuszenie Dynamat Extreme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że kolega chce mieć łupnięcie, a koledzy dark i pies86 doradzają w zupełnie drugą stronę... Vifa, peerless to już skomplikowane dłubanie w drzwiach (zależy jaki samochód), a 2500d + 9500, re sx lub olympus wsadza się do samochodu, ciągnie kable i gra, ee tzn. nap******. Oczywiście na przód też musi być coś dane, ale nie tak skomplikowanego w montażu jak vifa, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma napie....to moja propozycja jest beznadziejna, ale jak ma to rewelacyjnie jakosciowo grac to propozycja jak najbardziej na miejscu - jak chce wydac 8 klockow to zostawi auto i mu wsadza to co trzeba i wysteruja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to niechce sie bawic w jakis skomplikowany montaż tak jak to napisal kolega grimskullcrushe wsadzam i gra ;] chyba jednak zdecyduje sie na oriona 2500d i te mtx-sy tylko moze jednak 15"?;] a jakie radyjko, przod proponujecie ? no i czy bedzie konieczny new aku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie w konfiguracji 3x10" zauroczył mnie bardzo mocny szybki kick o którym mogę pomarzyć przy 12'' a nie mówię już o 15'' :)

I co najlepsze 3x10' potrafi też ładnie rzucić mięsem :) i narobić przy tym wiele jakościowego hałasu :)

 

(warunek konkretny piec (np:A6, VRX itp), utrzymać za mordę 3 głośniki to nie takie proste a słabo zasilone 3 sztuki to jedna wielka chuj***)

 

Przy takiej kasie w tym kierunku bym się kierował

 

ale tak środkiem prawda to najpierw trzeba dać dobrą jednostkę sterująca (około 1 tyś trzeba szykować) i dobrze zrobiony i zasilony przód (min: 2tyś przód/wzmak) bez tego o subach nie ma co gadać nawet. Wygłuszenie (400-500zł drzwi stinger/dynamata a stp jak by obleciał to taniej by wyszło efekt porównywalny) I elektrownia też swoje będzie kosztować pod taki system :D Bez tyłu zamknął by się w 4tyś, więc pozostaje na wzmaka i głośniki 4tyś zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby kolega posłuchał jakiś furek i zdecydował czego naprawdę od sprzętu oczekuje. Bo się trochę miesza najpierw chce potężną 15 wsadzić i zasilać ją marnym jakościowo piecem, a potem mówi że chce między ciśnieniem a jakością. A może jednak już nawet jedna porządna 10 lub 12 by wystarczyła. Widze że kolega z piaseczna możemy się kiedyś ustawić (jak sesję skończę) i posłuchać mojej fury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm sam juz nie wiem... dobra to zostawmy sprawe suba na pozniej ;] terez zastanowimy sie nad przodem kablami i elektrownia ;] co konkretnie proponujecie(prosze z dokladnymi nazwami bo skrótów nie znam ;D ) kolega napisał ze radyjko ok tys ale jakie konkretnie modele? a wlasnie jesli chodzi o radyjko to mam takie pytanie co myslicie na temat kompa w aucie ? widzialem raz cos takie na spocie i bylem pod wrazniem nie chodzi o to zeby wzucic wiecej audio tylko np sa specialnie oprogramowania np jest takie do prelki podlanacza sie jakies czujniki do kompa(nie czytalem jeszcze o tym wiec duzo nie wiem) i na monitorku masz wyswietlone np. tem cisnienie wody oleju sprezanie itd itp. nawigacja net i inne takie glupoty ale przydatne ;] co myslicie? co do wygluszenia to chce zostawic na pozniej powód (tak jak wspomnialem wczesniej) mozliwa zmiana autka;]

 

p.s. Kolego stefanb mozemy sie kiedys zgadac na jakies spotkanko wiec jak bedziesz mial czas to dawaj znac :)

 

dzieki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wygluszenia to chce zostawic na pozniej powód (tak jak wspomnialem wczesniej) mozliwa zmiana autka;]

 

Szczerze mówiąc, to lepiej wówczas poczekaj na zmianę autka, a potem już ładuj w niego te 8 kilozłotych. Bo generalnie rzecz biorąc - bez wygłuszenia nie ma sensu wsadzać do drzwi nawet głośników za 150 zł. W to ciężko uwierzyć, jak się z wygłuszeniem nie miało do czynienia, ale jak już zrobisz choć jedno autko - będziesz wiedział dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...