Skocz do zawartości

el comp 6 + cdc400 insignia - jaki wzmacniacz hi input ?


altima
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przejrzałem forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jak poprawić granie seryjnego audio w insigni ani jaki zakupić wzmacniacz hi in.

Zakupiłem głośniki u dimension el comp6 + aktywny sub pod fotel kicx. 

Poszukuję małego niedrogiego wzmacniacza hi input. Niestety pod fabrycznym oplowskim radiem el compy grają jakby ich tam wcale nie było.

Znalazłem takie coś http://allegro.pl/blaupunkt-tha-275-gta-max-power-400w-mega-cena-i3916036742.html

Zależy mi żeby to pociągło tylko ten zestaw z przodu i wzmacniacz był na tyle mały co by zmieścił się pod fotelem.

Chyba, że macie Panowie jakieś inne propozycje wzmacniacza z wejściem hi in ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi zależy na gabarytach. Musi wejść pod fotel , żeby nie było widać jakichkolwiek zmian. Ten THa 275 GTA się nie nadaje? Jest mały , tani i nowy z gwarancją a jak to elektronika wiadomo czasem może się zepsuć. Jest na allegro jedna sztuka protovision ale czy to sprawne jest w 100% tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - przy eyebridzie bez konwertera nie obejdzie się. Przerobiłem wiele wzmaków z tymi głośnikami i wg. mnie to jeden z lepszych kompanów dla el compów. Sam kiedyś chciałem wsadzić wzmacniacz pod siedzenie ale wybrałem lokalizację na kole dojazdowym i teraz nie żałuje gdyż mogę tam wsadzić i testować większość dostępnych piecyków co też aktualnie robię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak się upierasz na ten Hi-Input we wzmacniaczu? To tylko mocno zawęża wybór, a przeważnie nic lepszego nie wnosi. Gdy dasz konwerter w zewnętrznym pudełku to wybór wzmacniaczy się rozszerzy. My do tego auta montujemy albo 2-kanałowy Excursion HXA-20 albo 4-kanałowy HXA-45 + ewentualnie jeszcze mono dla suba. Pierwszy zmieści się pod fotelem. Nie pamiętam czy również 4-kanałowy, ale na pewno mieści się on w oryginalnym miejscu przeznaczonym na fabryczny wzmacniacz z systemu Infinity. Decydując się na z zewnętrzny konwerter znajdziesz też wiele innych wzmacniaczy. Reszta zależy od kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę to zrobić w miarę niskim kosztem bo nie planuję jeździć dłużej insignią niż rok. Kupiłem elcompy bo miały bardzo pozytywne opinie , dodatkowo gość przekonał mnie o tym ,że seryjne radio to udźwignie. Trudno nie podołało. Zdecydują się na tą czekoladkę bo można to w miarę tanio kupić 284 znalazłem w okolicach 200zł a 264 w okolicach 150zł.

Dlaczego się upieram przy Hi-input? Bo o ile dobrze się orientuję nie mam wyjścia rca w seryjnej jednostce i właśnie po to żeby nie stosować konwerterów. Nie dodałem dość istotnej rzeczy , że zależy mi na sprzęcie do 200zł. Wiem , dla niektórych to mało i nie warto się babrać nie mniej ma dźwignąć mi to tylko elcompy. Kicx'a mam aktywnego.

 

Teraz Panowie protovision 264 wystarczy czy dopłacać do 284 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem dość istotnej rzeczy , że zależy mi na sprzęcie do 200zł. ...

 

I od tego trzeba było zacząć, to bym się nawet nie wyrywał. :wink:

A fabryczne radio, tak jak piszesz, raczej nie uciągnie za wiele. Nie pamiętam, czy ono czasem nie wspólpracuje z fabrycznymi głośnikami 2 Ohm (na pewno takie są w wersji z oddzielnym wzmacniaczem). To by tłumaczyło jeszcze większe niedostatki mocy przy głośnikach 4 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi załatwione już :). Wyobraź sobie , że przeglądam forum i w tym temacie szukam pomocy.

 

No faktycznie jest z tym big problem  :wink:

Google + "konwerter RCA" i nawet na tym forum coś znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc tak zakupiłem  helix acc i wzmak , który okazał się defakto uszkodzony. Zapiąłem inny wzmak ( wszytko hula) ale po przekręceniu kluczyka jest charakterystyczny trzask w głośniku przy włączeniu radia. Potem jest wszystko ok. Podobno do do tego jest specjalny filtr , który niweluje ten trzask przez czasowe odpinanie wzmacniacza/głośnika (hollywood hpst). Nie wiem zakupiłem i założę ale nurtuje mnie jedna rzecz odkąd zapiąłem wzmacniacz słyszę w głośnikach głośno migacze i niezapięte pasy... Ktoś ma pomysł co nie bangla? Podobno na to też jest jakiś filtr ,który jednym pomaga inni go wyśmiewają (filtr pętli masy ) np hollywood hgli. Czy można oba te filtry założyć do wzmacniacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...