Skocz do zawartości

Problemy z brokerem


KoKi_1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem was zapytać czy miał ktoś problemy z firmą kurier-broker.eu

Mój problem polega na tym ze czekam na zwrot pobrania już dłuższy czas, gdzie powinno mi ono byc zwrócono dosyc szybko, w ciągu 7 dni chyba.

Żadnego kontaktu z brokerem, live chat jakaś ściema, maili można pisać do woli, bez odpowiedzi. Telefon też jakiś lewy, nawet nie łączy. Pozostałe numery znalezione na stronach wyszukiwarek firm nie istnieją.

 

z tego co doczytałem na forach to wiele osób ma problemy ze zwrotami pobrań. Nawet na kilka tys.

 

Miał ktoś z was podobne spiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie rozumiem, dlaczego się godzicie na pobranie?? Czekać za swoimi pieniędzmi miesiąc bo ktoś tam miał kaprys i... nie ufa. Nie ufa to na drzewo albo allegro. Dla mnie proste i nic za pobraniem nie wysyłam (gdyż się naciąłem z czekaniem tygodniami tak jak kolega wyżej opisał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie rozumiem, dlaczego się godzicie na pobranie?? Czekać za swoimi pieniędzmi miesiąc bo ktoś tam miał kaprys i... nie ufa. Nie ufa to na drzewo albo allegro. Dla mnie proste i nic za pobraniem nie wysyłam (gdyż się naciąłem z czekaniem tygodniami tak jak kolega wyżej opisał).

Dokładnie tak! Również nie lubie pobrania, bo na pieniążki czekałem kilka razy po 2 tygodnie. Obracanie czyimiś pieniądzami. Z tą firmą niestety nie mialem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem paczkę za pobraniem przez kurJerzy DHLem. 

 

Na kasę czekałem dokładnie 3 tygodnie...

 

Nigdy więcej.

 

Poczta załatwia temat w jakieś 2 dni (od odebrania kasy za paczkę od klienta, do zaksięgowania na moim koncie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam zawsze DHL-em za pobraniem ze strony wysyłajnajtaniej.pl i w opcji jest możliwość zaznaczenia "pobranie ekspresowe " jeśli dobrze pamietam.Pieniądze dwa dni i na koncie.Wysyłka troszkę droższa ale jesli kupującemu tonie przeszkadza to warto to zaznaczyć.Wtedy się nie czeka tak jak Ty juby 3 tygodnie na własne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie pierwszy i ostatni raz taki system zrobiłem. A co najgorsza żadnego kontaktu z brokerem nie ma. Dosłownie żadnego.

Z tego co czytałem to dopiero pozew zbiorowy pomagał, ale to chwilowo. A tak po złożeniu zgłoszenia indywidualnue sprawa umozona została ;D śmiech poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz tak wysłałem, okazuje się że oni przeksięgowują kasę raz na miesiąc, i potem do 3 dni roboczych trafia na konto, jak wyślesz 30 to masz kasę za 4 dni, ale jak sie coś omsknęło i wysłałeś 1.... to czekasz 33 dni, chyba że to luty, wtedy troszkę krócej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam z sendit.pl tylko kurierem UPS - wysłałem ponad 100 przesyłek, najdłużej na zwrot pieniędzy czekałem 7 dni roboczych. Przy czym nigdy nie miałem z tą firmą problemów z odbiorem jak i dostarczeniem przesyłki.

Poza tym na stronie stronie sendit.pl widnieją wszystkie przesyłki które oczekują na zwrot pobrania, jak zwracają pobranie otrzymuję @ i kase mam po południu na koncie a zlecenie przeskakuje na zakładkę wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem jakie macie doświadczenia z sendit, ale jeśli przez nich to tylko UPS trochę drożej , niż DPD ale bez jaj... Ostatnio przed wyjazdem zamówiłem i opłaciłem przesyłkę z góry w niedzielę, kurier z dpd miał ją odebrać w pon... odbierali 4 dni i zabrali dopiero w... piątek... Noż kur... mać! Zwykłą paczką pocztową klasyczną najtańszą by do Wrocka doszło szybciej bez kosztów kuriera, bo co to za przesyłka kurierska, która idzie tydzień? A takie jaja to z DPD mam zawsze, do tej pory sam zawoziłem i dawałem w łapy kurierom bo Ci debile, odstawiają takie szopki. Aśka codziennie dzwoniła na infolinię informując ,że paczka nie jest odebrana za każdym razem rozmowa z kimś innym i informacja ,że danego dnia kurier ma czas do 16tej wiec o co jej chodzi i tak pon, wt, środa, czw, oczywiście do 16tej nikt się nie zjawiał i powtórka z rozrywki kolejnego dnia. Papieża by z równowagi wyprowadziło.

Na koniec ani be ani me, ani pocałuj się w d.... za zaistniałą sytuację.

 

ps. A na pytanie czy może podać numer do kuriera obsługującego rejon odp ,że może dać numer na centralę wojewódzką...stacjonarny. Nigdy więcej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pocztę ...serio! Paczka nawet nad morze ze Śląska idzie 1 dzień . Jeśli ja napiszę na liście przewozowym nr fona odbiorcy , to on najpierw dostaje sms że taka , a tak paczka , tam i tam została do niego nadana . Następnie w dniu dostarczenia (na ogól na drugi dzień) znów dostaje sms że "dziś dostarczą paczkę pod wskazany adres"  . Prosto ,szybko i w miarę tanio ...kurcze jakby u mnie agencja pocztowa była czynna zamiast do 15 , to do 20 , to już w ogóle lux ;) 

 

Paczek za pobraniem nigdy nie wysyłam z ww. przyczyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyliłeś numer konta bankowego? Jak widnieje twoje zlecenie ? jako wykonane czy oczekiwanie na zwrot pobrania ?? czy coś w tym stylu. 

Podaj numer przesyłki, może nie zaznaczyłeś opcji pobranie ??

 

W regulaminie napisali:

 

Pobrania - pobrane należności przy dostawie jest zwracane na nasze konto w terminie od 4 do 21 dni roboczych. Po otrzymaniu wpływu na nasz specjalny rachunek bankowy przeznaczony wyłącznie do obsługi pobrań otrzymane kwoty są wysyłane do Klientów jeden raz w tygodniu. Przelewy są definiowane w soboty i niedziele i wysyłane są potwierdzenia przelewu do klientów na podany w trakcie zamawiania kuriera adres email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer konta jest poprawny, gdyby nie byl nawet to zamówienie kuriera było by nie możliwe. Opcja pobrania zaznaczona sprawdzałem nawet kilka razy wszędzie. Paczka dotarła, pobranie pobrano, ups potwierdzilo przelew środków do brokera na drugi dzień po dostarczeniu przesyłki jak dobrze pamiętam. I od tamtej pory ciiisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żoli, śmierdzisz mi :D Ja z wysylajtaniej.pl mialem nieprzyjemność wspołpracować, horrendalne "kary" za źle podane wymiary, wiem moja wina ale grubo sobie liczyli. Pożegnałem ich i korzystam z sendpoint oraz dpd strefapaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sendit.pl - DPD pobranie w 7 dni wraca na konto, pomimo, że w regulaminie mają bodajże 10 roboczych jak pamiętma. Trochę tak wysyłałem, chociaż nie lubię pobrań.

Kar nie ma, a paczki do 10kg kosztują tyle samo, teraz zmienili, bo od 10 do 30 kg jest ciut drożej, ale zawsze podaję z górką wymiary i wagę i nigdy nie miałem kar, na ok. 50-60 paczek wysłanych przez DPD na sendit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...