Skocz do zawartości

CA i Fiat Bravo I


kamson-87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy :)

 

chciałem wam za prezentować mój system Car-Audio

może za bogato nie wygląda ale dopiero się w to wkręcam i po woli coś tam majstruje

jeśli chodzi o sprzęt to mam cały skąpletowany i po woli zaczynam to wszystko ogarniać żeby to wyglądało na tip-top

 

krótki opis:

:P Radio: JVC KD-AVX33

=> Przód: Sinus Live SL 160 ( drzwi wygłuszone matami )

=> Twee.: Sinus Live NEO 25S

=> Okablowanie DIETZ

- + i - 25mm2 z aku

- bezpiecznik typu ANL 180A

- kabel DIETZ 20mm2 dodatkowa masa

- Kable sygnałowe RCA DIETZ

=> Kondensator: Toxic 2f

=> Wzmacniacz: Magnat classic 1000

=> Sub: Spinner Audio M15- SVC4

=> Skrzynia strojona na 38Hz / 80L (skrzynia jeszcze nie jest obita dlatego że chce zrobić próbę na razie tak na goło :) )

 

Co do fotek to mogę pokazać te rzeczy co mam porobione aparatem.

 

 

 

w planie mam jeszcze zamiar podczepić przednie Sinus Live pod wzmaka ale na razie się wstrzymałem

bo nie wiem czy mi prontu starczy na jeszcze jednego więc trzeba po podłączać to co mam a potem będzie się myśleć dalej

post-1-1233767590.jpg

post-1-1233767591.jpg

post-1-1233767592.jpg

post-1-1233767593.jpg

post-1-1233767594.jpg

post-1-1233767595.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam rozumieć że te sinusy zasilasz wprost z radia :) jeżeli tak one nie grają nawet na połowę swoich możliwości =>

Z tym bezpiecznikiem na kablu to też trochę przesadziłeś :P

Daj jakieś fotki jak to wygląda w samochodzie może jeszcze coś z instalacji, tłumienia bo tak to za bardzo nie ma co oceniać =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie jest nic podłączone na razie mam to wszystko w domu

nie mam czasu za bardzo do tego tylko mam radio wsadzone a głośniki seria

 

[ Dodano: 2009-02-04, 18:37 ]

Witam! może jeszcze coś z instalacji, tłumienia bo tak to za bardzo nie ma co oceniać :P

 

wiesz kolego za bardzo to ja nie rozumie dopiero się w zaczyna bawić jeśli możesz to wyjaśnij mi to dokładnie

tłumienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że warto byłoby tego magnata wymienić na coś 4-kanałowego, lub też ewentualnie dokupić jakąś 2-kanałówkę na przód. Bo pod radiem pędzić SL 160 to, lekko mówiąc, marnotrawstwo :)

 

Druga rzecz to bezpiecznik - 180A to przesada, jak kolega maxtz powiedział. Przy takim kablu to prąd powiedzmy 160A spowoduje, że spali się kabel, a bezpiecznik zostanie cały :P (to oczywiście hipotetycznie, bo skąd takiemu prądowi się wziąć z magnatem). Generalnie można na kabel 25 mm śmiało dawać 120A bezpiecznik. Ale ja bym zrobił inaczej - dał to samo, co na wzmaku (ew 10A więcej). Czyli np jeżeli wzmak ma bezpieczniki 2 x 25 to na kablu dać 60A mimo, że teoretycznie kabel wytrzyma i 120A. Po stronie bezpiecznej zawsze lepiej być.

 

Ciężki wzdech ...

[offtop]

Ech "prontu", "skąpletowany"...

Czy ludzie w dzisiejszych czasach na prawdę nie chodzą już do szkoły?...

[/offtop]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego forumowicz :)

 

ktoś o drzwi się pytał:

http://img205.imageshack.us/my.php?image=bravsnf2.jpg

 

wytłumienie to podstawa :P a drzwi bravo/brava/marea nie są trudne =>

jak byś miał jakieś pytania to pisz => troszkę dłubałem w nich. Efekty mile cię zaskoczy.

 

Co jest trochę nie tak w dotychczasowej instalce koledzy wyżej napisali => dostosuj się do wskazówek a bravolot zabrzmi lub jak kto woli zagrzmi z klasą =>

przód jak na początek nie jest tragedia, tylko trzeba go dobrze zasilić => wytłumić drzwi i obsadzić go na dystanse i będzie dobrze, a basem będzie się później martwić bo też coś można było by "polepszyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...