Skocz do zawartości

Przymocowanie Suba w bagażniku


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz tam jakieś uchwyty? np. takie do mocowania towarów? Najlepiej to wrzuć jakaś fotke jak wygląda bagażnik. 

A może większe rzepy?  

Nie wiem jak wam latają te suby, ale u mnie w coupe to skrzynia nawet nie drgnie, natomiast w kombiaku to jak się mocno postaram to może z 1-2cm się przesunie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wsadzić na tyle duży żeby nie miał się gdzie ruszać ;)

Jak miałem mniejszego suba to był przymocowany na pasy bagażowe.

 

Dokładnie.

Pasy to świetny pomysł - miałem tak u siebie we wcześniejszej furce.

Gdy pewien przyjemniaczek wpakował mi sie golfem z tył i skasował auto sub tylko wyskoczył z owego pasa.

Gdyby był przykręcony nie nadawał by sie już do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juby - heheheh Może jest tak "mały" i "lekki" że nic nie jest go w stanie przesunąć ani podnieść....

 

Zauważyłem ze zależy to też od "koca" jakim sub jest opierdzielony i z czego zrobiona podłoga,kształtu bagażnika.

Jedne się "ślizgają" inne nie ale bezpieczniej i tak było by takiego kloca czymś złapać - przy zderzeniu może to być niezły pocisk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa tam :]

Po prostu troszku zaczytuję się w forum :wink:

 

Świetnym ale troszku pracochłonnym sposobem jest zamontowanie w skrzynce takich chowanych uchwytów na linki/siatki jakie posiadają niektóre auta np audi.

Widziałem to kiedyś na jakimś zlocie - wyglądało bajka i bardzo funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam przymocowane do oparcia kanapy dwa dłuższe paski rzepów do spinania okablowania serwerowego.

Rzepy od góry trzymają skrzynkę.

Też miałem na rzepy, takie 3m, Niby dobrze trzymało ale jak zrobiłem jakiś cięższy manewr to potrafił sie oderwać. Teraz mam zabudowę w boczku i jest dużo pewniej, ale ma wrażenie ze bas był głębszy jak subik był w strone zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku suba w kole zapasowym jest to mocno ułatwione. Gorzej jeśli sub to zwykła skrzynka, którą od czasu do czasu trzeba szybko wyjąć.

Wtedy rzeczywiście pomocne wydają się być uchwyty do mocowania siatek, które są w niektórych autach już fabrycznie. Wystarczy umieścić drugi uchwyt w skrzyni, spiąć czymś mocnymi sprawa załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Można też zrobić suba tak aby mocował się w chwili gdy zamykasz fotel…. Przykład tutaj : 

 

http://forum.audiocar.pl/topic/5852-venom83-leon-cupra-r-by-caskp/?p=61238

 

Sub zrobiony jako wkładany w boczek. Mocowany fotelem. Po zamknięciu fotela sub nie do ruszenia. Niestety ilość miejsca wymusiła konieczność demontażu suba w chwili gdy mamy ochotę dostać się do klocków audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...