Skocz do zawartości

MOREL Tempo 6 vs Dego PO-650


D.W.W
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie siedzę i myślę, żeby powolutku pocichutku zacząć się szykować na zmianę DB 62.1. Jak sądzicie - kto w tym powyższym porównaniu wygrywa w jakościowej niezbyt głośnej muzyce? W takiej, gdzie scena odgrywa podstawową rolę. Zasilane to mógłby być najprawdopodobniej u-Dimension Jr. 4-400.

 

Jakby co, to:

 

MOREL Tempo 6

Dego PO-650 (pdf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz za mocne klocki pod juniora ... helix 236 będzie odpowiedni. Pomęcz się dłużej z tym co masz i zbieraj kasę ... warto.

 

To możeby zamiast Juniora tam wsadzić Glowa, lub US-Ampsa 1600-4? Wzmak i tak będę kupował za dwa tygodnie minimum, więc jeszcze jest dużo czasu, żeby się zastanowić. Nie ukrywam, że zależy mi kurde na tych Dego PO, bo wiele dobrego się o nich naczytałem i nasłyszałem z różnych źródeł :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Helix > Junior będzie moim zdaniem lepszym niż Glow(USams) +PO .

 

 

PS: powinieneś posłuchać PO ,bo znam co najmniej 3 osoby ,którym ten zestaw "nie leży" ... brak mocnego kicka i ostra góra , środek jest OK ...może nawet lekko wyeksponowany ... mają one taki trochę "męczący" charakter i pod Glowem może być "jazda " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Helix > Junior będzie moim zdaniem lepszym niż Glow(USams) +PO .

PS: powinieneś posłuchać PO ,bo znam co najmniej 3 osoby ,którym ten zestaw "nie leży" ... brak mocnego kicka i ostra góra , środek jest OK ...może nawet lekko wyeksponowany ... mają one taki trochę "męczący" charakter i pod Glowem może być "jazda " .

 

Tak, to oczywiste - wzmka to jeszcze wybieram "na dystans", ale na przody już z pewnością zagoszczę na odsłuchy :hyhy: Myślałem o "Audiomaniaku" w Gliwicach, ale po tym, jak mi sprzedali CDE 9874 za prawie 600PLN (a młody był i głupi) to się już zastanowię 2 razy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi sprzedali CDE 9874 za prawie 600PLN

 

Czyli w normalnej ,oficjalnej w PL cenie ,którą zaleca Horn ... na allegro nie patrz, bo "walizkowy" import się nie liczy,a tylko potem po forach widać tematy > szukam instrukcji PL do.... < .

Co do przodu to ten sklep to chyba najlepsze miejsce na pogadanie z właścicielem sklepu na temat zestawu jaki Cię interesuje ... lepiej zapłacić trochę więcej by być pewnym, że zagra tak jak chciałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tylko potem po forach widać tematy > szukam instrukcji PL do.... < .

 

No szukałem, bo nie dali :) Ale na stronce alpine była na szczęście.

 

Co do przodu to ten sklep to chyba najlepsze miejsce na pogadanie z właścicielem sklepu na temat zestawu jaki Cię interesuje ... lepiej zapłacić trochę więcej by być pewnym, że zagra tak jak chciałeś.

 

Pogadać oczywiście można, ale pogadać też można na forum. Pytanie najważniejsze - czy u nich jest możliwość odsłuchu? Nie wiesz może? Bo gadanie gadaniem, a jak co brzmi nie opowiesz.

 

[ Dodano: 2009-02-03, 20:49 ]

Jakbyś miał przygotowane miejsce w aucie(panele w drzwiach + wygluszenie) to możemy się spiknąć i posłuchasz sobie helixów H236. I tak leżą i czekają na montaż(a jeszcze trochę poleżą).

 

Dystanse i wygłuszenie mam oczywiście - kwestia tylko czy H236 cokolwek zagrają pod CDE 9874, Audisonem Srx2 i zwrotnicami DB 62. Ale to się jeszcze pomyśli się :P Czas jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia tylko czy H236 cokolwek zagrają pod CDE 9874, Audisonem Srx2 i zwrotnicami DB 62. Ale to się jeszcze pomyśli się

Chyba pomyliłeś oznaczenia, woofery mają oznaczenie H206, a cały zestaw h236 i takowy posiadam.

A co do wooferów to nie są one strasznie wymagające mocowo.

 

Pytanie najważniejsze - czy u nich jest możliwość odsłuchu?

Kiedyś o to pytałem i jest takowa możliwość. Jeśli masz przygotowane wszystko(dystanse/panele), wyciągniesz kable, żeby podłączyć ew. zwrotnice to kwestia tylko dogadania się z szefem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś posłuchać PO ,bo znam co najmniej 3 osoby ,którym ten zestaw "nie leży" ... brak mocnego kicka i ostra góra ,
O prosze a ja sie kiedys tez na nie napalilem i gdybym wtedy mial 100zł wiecej brałbym w ciemno, bo sie naczytalem ze potrafia dobrze jakosciowo zagrac i ładnie kopnąć, ale pewnie pisali to ludzie którzy jeszcze ich nigdy nie slyszeli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i posłuchałem. Dzis wrzucilem wooferki R6A w przednie wrota, dostaly 110w z Xeteca i zagrały ładnie... Moim skromnym zdaniem wiele moje Phase im nie ustepuja wzgledem kicka ale roznice czuć to trzeba przyznać. Ostatecznie wrzuciłem je poki co w tylne drzwi i graja w LPF+HPF ciete na 40hz. Powiem wam ze oboje z kumplem bylismy zaskoczeni jak 4x woofer gra kickiem, nie ma ch... zeby "pierwszy lepszy" uwierzyl ze nie ma suba w bagazniku :)

Napedza to Alpinka cda 9815 i pomimo ostrej góry napedza to naprawde swietnie- zakochałem sie Choroba CA postępuje i tepo jej rozwoju zaczyna mnie przerazac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświerzam temat. :D wzmak pod którym miałby grać zestaw przedni to kultowy Sony xm10020 czyli 2x100W rms. na wydanie jest 7stówek... co wybrać w tej cenie? zachwalany jest zestaw DEGO PO-650, no i HELIX 236...

Jakieś wskazówki dlamnie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELIX 236..

Po wczorajszych odsłuchach z mastah'em obaj uznaliśmy, że helix jeśli chodzi o jakość dźwięku zagrał lepiej od jego phase evolution CFS165.25 i od Phase Linear CF165.25.

Oboje doszliśmy do jednego wniosku, nie ma co oceniać głośników po wyglądzie.

Woofery potrafiły świetnie zagrać basem(teraz wiem co ludzie mieli na myśli proponując ten zestaw do kulturalnego grania bez suba). Wszystko było świetnie poukładane, wysokie tony nie kłuły w uszy i nie wybijały się ponad plan(na zwrotnicy ustawione 0dB i 2ohm).

Do kulturalnego grania z czystym sumieniem mogę polecić ten zestaw(na forach widziałem opinię, że p236 to najlepszy zestaw do kulturalnego grania do 1000zl)

Jeśli chcesz pograć mocno to poszedłbym w kierunku R6A. Nie słyszałem całego zestawu, ale same woofery i stwierdzam, że ten sprzęt lubi być dowatowany :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie moge wypowiedziec na temat PB ES 6C, bo te glosniki mam dokladnie osluchane.. I powiem, ze jak je spialem pod 150 W RMSu z AxTona (na kanal) 4 kanaly - 2x mostek, to tez prozno w bagazniku suba szukac, a dawalo kickiem calkiem ladnie, a i basu ponizej kicka bylo sporo :D Oczywiscie HPF wtedy byl wylaczony.. Dodam, ze jeszcze wtedy glosniki siedzialy na ori dystansach z plastiku z PB..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ES 6C to głośniki z innej klasy cenowej, zresztą teraz są bardzo ciężko dostępne. Ja się ostatnio na dego srodze zawiodłem sprzęt towarzyszący dobry, a grało to hmmm "bez jaj", może wina aplikacji. Podobnież woofery p236 to te same głośniki co proa simplex, jeżeli to prawda to głośniki mają spory potencjał i mogą zagrać całkiem fajnie i kicka też mają wystarczająco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnież woofery p236 to te same głośniki co proa simplex, jeżeli to prawda to głośniki mają spory potencjał i mogą zagrać całkiem fajnie i kicka też mają wystarczająco.

Orientujesz się może czym różnią się zestawy H236(taki mam) i p236 poza oznaczeniem? Jest jakaś różnica w budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnią się czymś napewno bo występują w jednym cenniku z różnymi cenami, tak na oko to różne są mebrany w wooferach. Niestety dokładnie to nie wiem bo same zestawy znam dość słabo, słuchałem tylko proa simplex'ów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELIX 236..

Po wczorajszych odsłuchach z mastah'em obaj uznaliśmy, że helix jeśli chodzi o jakość dźwięku zagrał lepiej od jego phase evolution CFS165.25 i od Phase Linear CF165.25.

Oboje doszliśmy do jednego wniosku, nie ma co oceniać głośników po wyglądzie.

Woofery potrafiły świetnie zagrać basem(teraz wiem co ludzie mieli na myśli proponując ten zestaw do kulturalnego grania bez suba). Wszystko było świetnie poukładane, wysokie tony nie kłuły w uszy i nie wybijały się ponad plan(na zwrotnicy ustawione 0dB i 2ohm).

Do kulturalnego grania z czystym sumieniem mogę polecić ten zestaw(na forach widziałem opinię, że p236 to najlepszy zestaw do kulturalnego grania do 1000zl)

Jeśli chcesz pograć mocno to poszedłbym w kierunku R6A. Nie słyszałem całego zestawu, ale same woofery i stwierdzam, że ten sprzęt lubi być dowatowany :-P

 

Dodam od siebie ze rzeczywiscie zwrotka helixa to majstersztyk, na niej nawet moje ostre tweetery z cfs zagraly oszałamiajaco, nie odbiegajac na krok p1.

Co do zejscia i kicka kolejny raz sie przekonalem (po odsłuchu CAŁEGO oryginalnego zestawu) ze nie nalezy niczego oceniac po wygladzie. Z zewnatrz 60w midwoofery h236 niczym poza naklejka i papierowa membrana nie roznia sie niczym od db62.1 wiec mozna sie na pierwszy rzut oka zniesmaczyc... Ale nic bardziej mylnego, po ich aplikacji w drzwiach to co soba prezentuja przechodzi najsmielsze oczekiwania, tak jak Cursor napisał w niektorych typowo "basowych" utworach rap/hh potrafia zejsc bardzo zadowalajaco, wrecz nie mozliwie nisko(jak na pierwszy rzut OK'a).

Musze koniecznie jeszcze posłuchac PO, bo ciekawi mnie jak wypadna na tle helixa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na oko to różne są mebrany w wooferach

Odnoszę wrażenie, że P236 to następca H236. Zwrotnice wyglądają identycznie, tweeter na fotach też się nie różni(nie wiem jak w realu, a tym bardziej odsłuchach). Głębokość montażowa wooferów jest ta sama więc prawdopodobnie kosz i grubość nabiegunników nie zmieniły się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sama membrana wyraźnie się różni, a to może mieć wielkie znaczenie na brzmienie nawet jeśli reszta jest identyczna.

h 206

http://www.carhifi-teufel.de/images/produc...x_h206p_tmt.jpg

p 206

http://www.carhifi-shop.com/images/p236.jpg

 

PS.

Mastah22 czy ja dobrze zobaczyłem na audiocarze masz dzisiaj urodzinki? W każdym bądź razie wszystkiego najlepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...