Skocz do zawartości

Sposob podlaczenia klockow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

Brnąc dalej w moje Car Audio, wyeliminowałem już brzydkie "pierdnięcie" po wyłączeniu radia.

Na pokład wpadła Alpina 9833r.

Co dalej ? No wlasnie. Szukalem sposobu podlaczenia glosnikow z przodu, nigdzie nie znalazlem jak to wykonac, FAQ Nazara tez nic o tym nie wyczytalem. Mianowicie, czy kazdy glosnik z zestawu odseparowanego podlaczyc wraz z wrotnica, ktora dolaczyl producent, czy kazdy glosnik podlaczyc z osobna ?

 

Klocki w aucie :

 

Radio : Alpine 9833r

PIec : Rodek R680A2

Glosniki przód : Audio System MX 130 Plus

 

P.S. Jezeli temat/zapytanie jest na niskim poziomie, prosze admina o skasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhu tak jak piszesz, jezeli to mozna nazwac zwrotnica to zostanmy przy tym nazewnictwie :D Wizualnie, jest to "cos" zalane folia. konfiguracje w/g producenta wyglada tak : WT > Kondek > MiddWoofer > Wzmak.

 

Idac Twoim śladem, mam odseparowac WT i Middy  i podlaczyc pod dwa osobne kanaly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod osobne - będziesz miał możliwość regulacji głośności tweeterów w stosunku do wooferów, czyli łatwiej Ci będzie ustawić sobie dźwięk ;)

Tylko pamiętaj żeby tweetery podłączać przez te kabelki z kondensatorami, bo jak je pominiesz to spalisz sobie tweetery.

 

Czyli jak masz 4 głośniki to:

 

jeden tweeter -> kabelek z kondem -> 1 kanał
drugi tweeter -> kabelek z kondem -> 2 kanał

jeden midwoofer -> 3 kanał

drugi midwoofer -> 4 kanał

 

 

Możesz to też oczywiście podłączyć używając tylko dwóch kanałów we wzmaku, ale skoro masz sześciokanałówkę to nie widzę powodów żeby nie wykorzystać możliwości podłączenia każdego głośnika pod osobny kanał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to radio nie ma czasem wbudowanej zwrotki? Bo jeśli tak to mógłbyś próbować pociąć to też na radiu, ale jak się bawić zwrotką aktywną w alpine to już na forum sobie znajdziesz :)

 

Ale tak czy siak na początek zabawy najlepiej i najprościej podłączyć tak jak napisałem, dopiero jak Ci nie będzie coś w brzmieniu pasowało to wtedy próbować to zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le tak czy siak na początek zabawy najlepiej i najprościej podłączyć tak jak napisałem, dopiero jak Ci nie będzie coś w brzmieniu pasowało to wtedy próbować to zmienić :)

 

Rozumiem, ze w takiej sytuacji, na piecu ustawiam FULL i tne na radiu ?

 

P.S. Przepraszam za takie pytanie :zawstydzony: :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Rozumiem, ze w takiej sytuacji, na piecu ustawiam FULL i tne na radiu ?

Dokładnie tak. U spodu radia masz przełączniki 2way/3way. Ustaw na 3 way i wykonaj reset radia. Przycisk do resetu znajduje się na panelu.

Pod front podłącz RCA od tweeterów, pod rear RCA od wooferów.

Będziesz miał wówczas aktywny 2way, ustawisz więc cięcia i stromość zbocza dla każdej pary głośników osobno.

Reszta zgodnie z instrukcją i słuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rojass Ci pisze o aktywnym podziale, a na Twoim miejscu jeśli dopiero zaczynasz zabawę to póki co bym spróbował tego co zastosował producent głośników i podłączył tak jak jest, tzn tak jak pisałem :) może akurat brzmienie Ci się spodoba. Do tego filtry na wzmaku na full, no ewentualnie można pomyśleć o jakimś hpf na poziomie 60-80 hz żeby odciążyć midwoofery od najniższego pasma (to już można z radia ustawić), ale to już Twój słuch i Twoja decyzja :)

 

Dopiero gdyby to Ci się znudziło i chciałbyś coś pokombinować z dźwiękiem to wtedy spróbowałbym aktywki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opisywane tutaj pojecia, to dla mnie nowosc. Nadrabiam wiedze, ale za duzo tego, zeby przyswoic w dwa wieczory.

Nie ogarniam jeszcze wszystkiego, ale wszystkiego w zyciu trzeba sprobowac :)

Narazie pokombinuje na piecu, po podlaczeniu TW oraz Woofer pod osobne kanaly.

Oczywiscie, wczesniej sprawdze, bo moze na radiu jest zworka na 3 way.

Czas prob, testow, odsluchow przede mna :)

Dzieki za celne rady i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...