Skocz do zawartości

Ciekawe zjawisko ze wzmacniaczem!


ReVo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż mam pewien problem od jakiegoś czasu z moją instalacją. A mianowicie, spaliły mi się w ostatnim czasie 2 głośniki to wcale nie na dużej mocy, moc nie przekraczała mocy RMS głośnika. No ale to szczegół, po spaleniu ostatniego głośnika odłączyłem mase, a przewód zasilający zostawiłem podłączony do wzmaka. W takim wypadk uwzmak powinien się nie włączać. Przykręconego mam go do skrzyni, masa odłączona, wczoraj otwieram bagażnik a tam przy odpalonym silniku kontrolka od wzmacniacza się pali na zielono. Potrafi ktoś to wyjaśnić?

Kable Dietz 20mm^2, wzmaczniacz Magnat Hot Rod 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz co powalla Ci napisał. Odłączyłeś masę a nie plus (skąd w ogóle taki pomysł by odłączyć masę a nie zasilanie?!). Więc wzmacniacz pociągnął sobie minus poprzez rca z radia. Prędzej czy później skończy się to spaleniem sprzętu. A jak to ratować? W pierwszej kolejności odlacz kabel zasilający od wzmacniacza a nie kabel masowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz zeby wzmacniacz pobierał ci na darmo  prądu  to odłącz przewody rca ( czincz) i po sprawie.

Tak a pryszcza na d... się leczy pudrujac ;-) Czasami się zastanów co radzisz. Rca to rca a zasilanie to zasilanie.

No ale kiedyś tak nie miałem jak odłączałem mase to wzmak się nie odpalał... I mówię coś mam nie tak z instalacją skoro spaliły mi się 2 głośniki i to nie na mocy przewyższającej ich RMS.

 

A kto ma Ci powiedzieć co masz skopane w instalacji nie widzac auta? I wytłumacz mi w koncu dlaczego chcąc odłączyć zasilanie na wzmacniacz nie wyciagasz np bezpiecznika z oprawki na kablu lub zabudowie a wykrecasz masę???

Głośniki zaś mogłeś uwalić zniekształceniami a nie głośnym słuchaniem. Mało prądu, źle zrobiona instalacja, przesterowany piec na gain i głośniki podziekowały za współpracę. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie łapać z każdego możliwego źródła masę o ile plus i remote są podłączone.

 

Ps.Revo,bez urazy kolego ale trzeba być "tępą dzidą" i nie znać podstaw fizyki by chcąc wyłączyć urządzenie w samochodzie gdzie z zasady masa jest na karoserii zrobić to odpinając kabel masowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przykręconego mam go do skrzyni,

 

 

 


Proste...ciagnie mase przez rca i pewnie uwali Ci radio

 

 


chcąc odłączyć zasilanie na wzmacniacz wyciagasz np bezpiecznik z oprawki na kablu lub zabudowie a nie wykrecasz masę.

 

Jeśli nie chcesz aby radyjko dołączyło do głośników zabierz się za bezpiecznik i to raczej w trybie pilnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...