Skocz do zawartości

Subwoofer zamiana wzmacniacza i słabszy bass


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Miałem subwoofer Helix DB12S (350W rms) podłączony pod Pioneer prs-x320 (200W rms w mostku) i grało w miarę przyjemnie. Jako że jestem zadowolony z tego wzmaka zakupiłem Pioneer gm-x702 (320W rms w mostku) a po podłączeniu szok. Gra o wiele słabiej. Na radiu wyjście mam 2V a na wzmacniaczu input level (gain) 2V-400mV. Kiedy ustawię na 2V praktycznie gra tylko zestaw przedni (podłączony teraz pod prs-x320), kiedy nawet gain zrobię na 400mV bass się zwieksza ale to nawet nie połowa tego co było... Panowie pomocy, coś jest nie tak ze wzmacniaczem? Dopiero co go dostałem i podłączyłem i takie niemiłe zaskoczenie, specjalnie szukałem pioneera gdyż z poprzedniego jestem zadowolony. Kable nie są najlepszej jakości ale to te same, które mam od początku. Radio to clarion cz202er, nic nie przestawiałem po prostu zamieniłem wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawiłeś LPF na 80Hz na radio i na wzmacniaczu to z tego co wiem tniesz teraz głośnik na 80Hz ale IV rzędem, więc teoretycznie wycinasz tylko wyższy bas, czyli powinno być ok. Twoje rozczarowanie wynikać może z tego, że:

1. Wczesniej ciąłeś głośnik II rzędem, a więc grał jeszcze wyższym basem, którego teraz nie słyszysz

2. Poprzedni wzmacniacz nie miał kontroli nad głośnikiem i głośnik buczał

3. Nowy wzmacniacz potrzebuje więcej prądu, niż jesteś mu w stanie dostarczyć i może nie pracować poprawnie. Jakie masz kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza IV i II rzędem? Poprzedni wzmacniacz i radio było ustawione w ten sam sposób. Kable wg swoich wymiarów powinny wystarczyć. Napewno nie miał takiej kontroli jak powinien mieć ten jednak nie wydaje mi się, żebym był aż takim świeżakiem aby mi buczało i sie podobało.

 

Wyłączyłem filtr i jest hm głośniej, jeśli można tak to ująć to "lepiej" ale to nadal nie to

 

czysto według danych 350głośnik/320wzmak to powinno już robić robote a tymczasem gra żeby grać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie pod ten wzmacniacz podłączyłem suba DLS co ma 180rms , gain mam poniżej połowy skali,filtry na wzmaku na Off, cięte z radia,poziom suba w radiu a 0, a gra to bardzo głośno i obficie w bas.Posprawdzaj kable i filtry jeszcze raz, wszystko dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...