Skocz do zawartości

MB Quart, dobor wzmaka oraz brak info o mocy RMS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze o informacje na temat jakosci wykonania oraz reprodukcji dzwieku przez przetworniki tej firmy?
Dorwalem zestaw RUA 213 za 160zl - nowy. Niby cena sklepowa to bylo 280€... nawet naklejki na pudelku o tym swiadcza.

 

Nastepny problem to w karcie technicznej napisana jest tylko ''zalecana moc wzmacniacza 35-90W'', ale brak jakiegokolwiek info o mocy RMS/sinus czy nawet szczytowej... wiem tylko ze to chodzi na 4 Ohm. Moze ma ktos wiecej pojecia i mi poradzi? Mam teraz Clarion APA4320 wiec te 80W RMS @ 4 Ohm jest.

http://images.owneriq.net/download/images/8/80a60861-7873-48ff-8724-a669a3513061-000001.png

 

PS: Nie potrzebuje porad jakie firmy sa dobre i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB Quart to bardzo dobra jakość wykonania, i dobre lub bardzo dobre brzmienie.

A po co interesować się teoretycznym pojęciem, jakim jest moc?

Jak wyżej, podłącz i graj. Do tej klasy głośników (jakkolwiek byśmy ich nie szeregowali) wypada mieć też przygotowane drzwi czy kickpanele. Mogą nie zrobić wrażenia przykręcone do tapicerki w nietłumionych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby to wszystko podlaczyc musze dorwac jakis kabel zasilajacy wzmaka + masy (niestety ciezko dostac OFC), nowe klemy akumulatora, bezpiecznik (jeszcze nie wiem jak dobierac bezpiecznik, czy pod kable czy pod wzmacniacz, cos czytalem i zapomnialem :( ), kable Cinch, kondensator, przeciagnac od nowa kable glosnikowe... sporo zakupow i zabawy. Tym bardziej ze za gotowy zestaw firmy Dietz przychodzi zaplacic 100€ i jest to OFC... mysle ze zmieszcze sie z lepszej jakosci komponentami firmy Stinger kupujac oddzielnie.

 

W dzwiach glosniki sa montowane do wewnetrznej blachy tloczonej wiec dosyc sztywno, na ta chwile zakupilem dedykowane adaptery do glosnikow aftermarketowych (niestety plastikowe), za jakis czas oddam do firmy zeby to obkleili dynamatem i dystanse wykonali tak jak powinno byc. Chociaz nie wiem czy dystanse lepsze beda z MDF'u czy z aluminium?

 

Nie chcialbym zniszczyc tych glosnikow za duza/za mala moca wzmacniacza, wole zapytac niz dwa razy wydawac kase.

 

Zapytalem o jakosc glosnikow, gdyz mam jeszcze mozliwosc zwrotu jezeli byl to felerny zakup, bo teraz nakupie za gruba kase te wszystkie akcesoria, podlacze i stwierdze ze te glosniki to zlom. Malo jest o nich informacji w Polskiej czesci internetu a lubie czasami poekperymentowac. Wiadomo ze lepiej kupic Morele, Focale, DLS, Helix, Rainbow, Eton, Audio System czy wysoki model Hertz'a...

 

dan124, tak, cyferki tez mnie interesuja, po cos w koncu sa... mimo to nie twierdze ze jak maja wiecej mocy sinus/RMS to sa lepsze czy cos... jednak wzmacniacz i glosniki musza byc dobrane mocowo, chce wszystko zrobic porzadnie w miare mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...